Sohbet Solar Telefon

Arkadaşlar merhaba. İnternette Xiaomi'nin güneş enerjisi ile şarj olabilen bir cihaz için patent başvurusu yaptığına dair iddialar var. İddialar ne derece doğru bilemem giggle~~ sizlere yönelteceğim soru. Arka kapağı güneş paneli olan bir xiaomi cihaz kullanırmısınız? Avantajları ve dezavantajları ne olur? İyi forumlar.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Yapabilirler tabi fakat okyanusta şambrel ile seyahat etmeye benzer.

Telefon boyutunda bir güneş pili hücresinin en mükemmel kalitelisi olsa dahi 2W bile güç vermez. Bu değerle telefonun şarj olması yıllar sürebilir. haha-- Tabi bu değeri tam olarak alabilmek için telefonun güneş ışınlarını olabildiğince dik alması gerekir. Tüm kaba hesaplara göre 3000 mAh bir bataryayı doldurmak için cihazın en mükemmel koşullarda 10 saat boyunca tam güneş alması gerekir. Tabi pratikte bu imkansız gibi bir şeydir.

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Hocam diyelim ki cihaz 10 saat güneş altında kaldı şarj oluyor, yaz ayında 10 saat güneş altında kalan telefonu ele alabilmekte büyük mesele. Acaba ekranı ne hale gelir giggle~~ Ben mi 8 lite'i yarım saat güneş altında unutmuşum sonradan fark ettim, cihazı elime aldığımda yumurta kır pişireyim diyordu. :D

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Tabi ki bir de öyle bir sorun çıkıyor ortaya, alüminyum falan da kar etmez o sıcağa. Zaten yapacaklarını sanmam, büyük firmalar binlerce patent alıyor fakat bunlarda belki 10.000 de biri ancak hayata geçiyordur. Maksatları işi garantiye almak, şuan bulamadıysakta ilerce bir teknolojik gelişme olursa patenti bizde olsun diyorlar galiba.

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Patent aslında sadece yapmak için değil başkası yapmaması içinde alınır , =)

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Hocam heralde Microsoft kadar çok patent alan bir şirket yoktur. Yıllardır takip ederim, sürekli patent alırlar ama hayata geçirmezler. Sadece iki adet patenti hayata geçirdiler birisi Glance Screen (AOD) yada Göz atma ekranı, diğeri lumia 950 de kullanılan retina okuma. Sonrasında Glance Screen patentinden herkes faydalanmalı biz mobilde başarılı olamadık android tarafında kullanmak isteyen cihaz üreticileri ücretsiz kullanabilirler diyerek onlara göre küçük son kullanıcıya göre büyük bir adım atmışlardı :D

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Araç firmaları binlerce tasarım yapar ve patentlerler ki başkası kullanmasın , aslında genelde yapmak için almıyorlar patentleri ,

annanen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sercan
Cihazım
Miu
Konular
0
Samsung da yıllar önce böyle bir model vardı, akıllı telefon değildi diye aklımda kalmış ama emin değilim.

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Samsung da yıllar önce böyle bir model vardı, akıllı telefon değildi diye aklımda kalmış ama emin değilim.
Hocam samsung çok fazla cihaz ve işletim sistemi ile piyasaya çıktı. Bada, Windows Phone, Tizen ve son olarak Android.

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
Günde 4-5 kez cihazım ısınıyor şeklinde konu açılan bir forum ortamında cihazını güneşin altında kullanıp ısıtıp şarj edecek kullanıcı varmıdır diye düşünmeden edemiyorum.

Üst Alt