Haber Snapdragon 888 tanıtıldı! İşte detayları

Snapdragon en güçlü işlemcisini duyurdu. Snapdragon 888 işlemci, kendi ailesinin en güçlü işlemcisi olarak karşımıza çıktı. Yakında çıkması beklenen Snapdragon 875 ile karşılaştırıldığında ciddi bir hız ve verimlilik farkı bulunan işlemcinin detaylarına göz atalım.

Snapdragon 888 işlemcisinin en dikkat çekici özelliği Snapdragon X60 5G isimli modemin entegre bir şekilde bünyesinde yer alması oldu. Bir diğer dikkat çekici özelliği ise 144 fps oyun performansını kullanıcıları hedef alarak en başarılı oyun deneyimini kullanıcılara sunmak istiyor.

5G desteğinin yanı sıra WiFİ 6 ve Bluetooth 5.2 desteğini de bünyesinde bulunduran işlemci, kamerayı Spectra ISP ile daha iyi hale getiriyor. 12 megapiksel kamerası ile saniye 120 fotoğraf çekme imkanını kullanıcılarına sunan ISP, bir önceki modele göre yüzde 35 daha hızlı olduğu da gelen detaylar arasında bulunuyor.

İlk olarak Xiaomi Mİ 11, Realme Race, Oppo Find X3 modellerine güç verecek. Bu akıllı telefonların hemen ardından neredeyse tüm akıllı telefon üreticilerin amiral gemisi modellerine güç verecek.

Son düzenleme:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Hocam haberi kopyaladığınız yer nerden kopyalamış bilmiyorum ama SD 875 diye bir işlemci çıkmadı hiç.

CPU ayrıntılarındanda bahsedilmemiş ancak her sürümde olduğu gibi öncekinin %25-30 daha performanslı olduğu söylenecektir. Her yeni işlemcide bunu söylüyorlar zaten. haha--

Görüntü işlemcisinin ve Hexagon'un geliştirilmesi iyi bir şey. Onun haricinde öncekinden ne farkı olacak bakıp göreceğiz. :)

kayaagokhan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan Kaya
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
152
Hocam haberi kopyaladığınız yer nerden kopyalamış bilmiyorum ama SD 875 diye bir işlemci çıkmadı hiç.

CPU ayrıntılarındanda bahsedilmemiş ancak her sürümde olduğu gibi öncekinin %25-30 daha performanslı olduğu söylenecektir. Her yeni işlemcide bunu söylüyorlar zaten. haha--

Görüntü işlemcisinin ve Hexagon'un geliştirilmesi iyi bir şey. Onun haricinde öncekinden ne farkı olacak bakıp göreceğiz. :)
Hocam haberi kopyalamadık. Qualcomm'un iddiası olduğu için öyle yazıldı.

Üst Alt