Haber Snapdragon 865 için fazla beklemeyeceğiz!

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Önümüzdeki yıl tanıtımı gerçekleştirilecek olan amiral gemisi telefonların güç alacağı Snapdragon 865 işlemcinin aralık ayında tanıtılması bekleniyordu. Çin’den gelen yeni bir rapor, Snapdragon 865 tanıtım tarihi için yeni bir ayı işaret ediyor.

Huawei’nin kısa süre önce piyasaya sürdüğü Kirin 990 işlemcisinin gerisinde kalmamak isteyen Qualcomm’un yeni işlemcinin tanıtımını hızlandırdığı dile getiriliyor. Huawei’nin yeni işlemcisi Mate 30 serisi ile kullanıma sunulmuştu.

Snapdragon 865 tanıtım tarihi öne çekildi

Bu kapsamda Snapdragon 865’in en büyük rakipleri şu anda Apple A13 Bionic ve Kirin 990. Raporda yer alan bir diğer detay ise yeni işlemcinin kullanıldığı ilk prototiplerin Samsung, Oppo, Vivo ve Xiaomi tarafından üretileceği yönünde. Yeni işlemcinin çıkış tarihi için ise şimdilerde kasım ayı işaret ediliyor.

Snapdragon 865 işlemcinin güç verdiği ilk telefonun, 2020’nin Şubat ayında tanıtılan Galaxy S11 olması bekleniyor. Snapdragon 855’in kullanıldığı ilk telefon Mi 9 olsa da, dünya genelinde piyasaya sürülen ilk telefon Galaxy S10 olmuştu.

Qualcomm’un yeni işlemcisi, 7 nm EUV fabrikasyon süreci ile Samsung tarafından üretilecek. Bu sayede 7 nm fabrikasyon süreci ile üretilen işlemcilere kıyasla çok daha fazla transistör işlemci içerisine yerleştirilebiliyor.

Daha fazla transistör, daha düşük enerji tüketimi ve daha yüksek performans anlamına geliyor. Bu kapsamda Snapdragon 855’e kıyasla yüzde 20 – 30 arasında performans artışı ve yüzde 30 – 50 enerji verimliliği bekleniyor.

Her şey yolunda giderse 2021 yılında Qualcomm, TSMC’ye geri dönecek. Bunun nedeni ise Snapdragon 875’in 5 nm fabrikasyon süreci ile üretilecek olması.

Kaynak : Sdn

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Hocam 855+ yeni çıkmıştı daha. Çok hızlı gitmiyorlar mi? Yakında bilgisayarlar gibi olacak. Şu an bilgisayarda çoğu kişi son çıkanı takip etmiyor. Çünkü çok hızlı ilerliyor.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Pek bekleyen olduğunu sanmıyorum. 855 bile en sert kullanımda %50 yi geçmiyor. Yani fazlasına şuan için gerek yok. Ama tabi pazarlama yapacak, satacak bir ley lazım adamlara.

Son düzenleme:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Standart bir Son kullanıcının hali hazırdaki işlemci ile yeni gelecek işlemci farkını anlayabileceğini tahmin etmiyorum... Her şey, tüketim psikolojisini körüklemek üzerine kurulu...

Misalen; Redmi Note 5 Pro - Redmi Note 6 pro ile Redmi Note 7 nin arasında kullanım farkı olduğunu düşünmüyorum... Ama bir yıl içinde bu kadar model piyasaya sürüldü ve satılıyor... ;)

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
Hocam 855+ yeni çıkmıştı daha. Çok hızlı gitmiyorlar mi? Yakında bilgisayarlar gibi olacak. Şu an bilgisayarda çoğu kişi son çıkanı takip etmiyor. Çünkü çok hızlı ilerliyor.

Apple A13 Bionic performansı biraz işin seyirini değiştirdi.İş biraz amiyane tabirle sidik yarıştırmaya doğru gidiyor.En güçlü en çok puan alan benim sentetik testlerden diye koşturuyorlar.Bugün 100 mp kamera konuşuyoruz 3 sene sonra 200 olucak heralde teknoloji aslında durdu biz gittiğini sanıyoruz sadece.Her aldığımız telefonun bataryası yine 1 gün gidiyor hiç bir farkı yok.

Üst Alt