Haber Snapdragon 732G yonga seti tanıtıldı.

Snapdragon 732G yonga seti orijinale göre çok az bir işlemci performansı artışı ve yüzde 15 grafik performansı artışı sunuyor. Bunun haricinde WiFi 6 ve Bluetooth 5.1 var.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Qualcomm’un orta seviye akıllı telefonlarda sıkça karşımıza çıkan Snapdragon 730G yonga seti güncellendi. Snapdragon 732G yonga seti biraz daha iyileştirilmiş performans ve bağlantı teknolojileri ile geliyor.

Snapdragon 732G neler sunacak?

Snapdragon 732G yonga seti maliyet odaklı olduğu için büyük performans farkları getirmiyor. Sadece iki adet Kryo 470 Gold performans çekirdeğinin 0.1GHz artışla 2.3GHz hızına çıktığı belirtiliyor. 6 adet Kryo 470 Silver verimlilik işlemcisi ise 1.8GHz hızında devam ediyor.

Grafik tarafında ise Adreno 618 biraz hız aşırtılmış. Önceki nesle göre grafik biriminin yüzde 15 daha iyi performans gösterdiği belirtiliyor. Bağlantı tarafında ise WiFi 6 ve Bluetooth 5.1 standartları yer alıyor.

8nm sürecinde geliştirilen yonga seti Snapdragon X15 modem ile 4G ağlarında 800Mpbs hızlarına ulaşabiliyor. Sürekli açık sanal asistan desteği ve Snapdragon Elite Gaming gibi avantajlar aynen devam ediyor. Snapdragon 732G yonga seti ilk olarak yeni nesil bir POCO akıllı telefonunda yer alacak.

Dobroutro

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dobroutro
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Akademisyen
Konular
27
Snapdragon 732G yonga seti orijinale göre çok az bir işlemci performansı artışı ve yüzde 15 grafik performansı artışı sunuyor. Bunun haricinde WiFi 6 ve Bluetooth 5.1 var.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Qualcomm’un orta seviye akıllı telefonlarda sıkça karşımıza çıkan Snapdragon 730G yonga seti güncellendi. Snapdragon 732G yonga seti biraz daha iyileştirilmiş performans ve bağlantı teknolojileri ile geliyor.

Snapdragon 732G neler sunacak?

Snapdragon 732G yonga seti maliyet odaklı olduğu için büyük performans farkları getirmiyor. Sadece iki adet Kryo 470 Gold performans çekirdeğinin 0.1GHz artışla 2.3GHz hızına çıktığı belirtiliyor. 6 adet Kryo 470 Silver verimlilik işlemcisi ise 1.8GHz hızında devam ediyor.

Grafik tarafında ise Adreno 618 biraz hız aşırtılmış. Önceki nesle göre grafik biriminin yüzde 15 daha iyi performans gösterdiği belirtiliyor. Bağlantı tarafında ise WiFi 6 ve Bluetooth 5.1 standartları yer alıyor.

8nm sürecinde geliştirilen yonga seti Snapdragon X15 modem ile 4G ağlarında 800Mpbs hızlarına ulaşabiliyor. Sürekli açık sanal asistan desteği ve Snapdragon Elite Gaming gibi avantajlar aynen devam ediyor. Snapdragon 732G yonga seti ilk olarak yeni nesil bir POCO akıllı telefonunda yer alacak.

Elinize emeğinize sağlık..

equuleus

Sun Wukong.
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Can
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
75
Oh sh*t here we go again....
-Volkan abi Mi 10T mi çıkarsak, geçen model sattı ha?
+Olur aga.
-730G koyalım şuan iyi gibi,hem sırıtmaz,hem de ucuz.
+Yok o olmaz
-765G,yazıyorum o zaman?
+kurtarmaz bacanak
-ne yapacaz o zaman, farklı birşey mi?
+qualcomm'u ara bakim bir,onlar yardımcı olur
-alo ihsan abi bize 730G'den güçlü ama 765G gibi pahalı olmayan,bizi bozmayacak bir işlemci lazım.
++Kral o zaman 740 yapalım ortada olsun.
-Yok ya hep aynı istikrarda isimler kullanıyoruz,biraz farklı olsun,bu modele güveniyoruz.
++O zaman 732 olsun, farklı durur
-Hmm, güzel oldu, sonuna birde G eklesene daha iyi sanki öyle.
++Tamam ekledim.
-Simdi gpu'ya %15 bankomuz var doğru mu?
++ayıpsın ;)
-ama hep aynı şeyi yapmıyor muyuz? 730-730G-720G felan?
++Wi-fi 6 desteği ekleyelim,birde Bluetooth 5.1 olsun, sırıtmaz,sizin hatriniza cpu'da overclock edelim.volkan abiye selamlar.
-eyvallah aslanım,oldu bu iş,hadi hayırlı işler.
-volkan abi dediğin gibi adamlar işi çözdü vallaha
+hadi hayırlı olsun.bu işlemciyle birkaç model daha yapalım ama.yoksa geliştiriciler sıkıntı çıkarıyor.
-poco'ya felan verelim,redmi'de bizden.
+redmi değil de pocoya ver bakalım,ilk onlar denesin,patlarsa onlarda patlasın.AS:DSA
-tamam volkan abi, büyüksün.hemen salıyorum zehri.

Son düzenleme:

AtakanA

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Atakan
Cihazım
Mi 8 Se
Meslek
Developer
Konular