İnceleme Sizin favori tarayıcınız hangisi?

Çirkin kral

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Can
Cihazım
Mi Max 2
Konular
28
Merhaba Xiaomi sevdalıları nasılsınız? Umarım iyisinizdir. Bu yazıda en iyi android tarayıcıları tarihini kısaca inceliyecez. Umarım okunabilir bir yazı olur ve zevk alırsınız.3 tarayıcıdan bahsedicem. Eklemek istediğiniz bir tarayıcı yada farklı bir bilgi olursa yorumlardan ulaşabilirsiniz.

1 milyar indirilmeyi geçmiş. Adeta krallığını sürdüren Google Chrome.
Eklenti canavarı ve herşeyiyle özelleştirilebilir Mozilla Firefox.
Gönüllerde taht edilmiş bizi zor günlerimizde yalnız bırakmamış, kota ve işlemci dostu hızlı ve öfkeli Opera.

Google Chrome günümüzün tartışmasız en popüler çocuğu. Hem bilgisayar hem android platformlarda 1. sırada gelmektedir. Bunda android sistemde yüklü gelmesi, basitliği, hızlı olması ve en çokta tüm cihazlar arasında senkronize olmasının büyük etkisi var. Google uygulamaları ile ne kadar entegre olduğunu mutlaka görmüşsünüzdur.
Chrome sadeliğiyle de öne çıkan bir tarayıcı.2010 yılında ilk beta sürümünü yayınlayan Chrome 2011 yılında yüzde 16lik müthiş yükselişiyle firefoxa ilk göz dağını verdi. 2014 yılına geldiğimizde %45 kullanım oranıyla tüm tarayıcıları geride bırakarak tahta geçti.2016 yılının Nisan ayı itibarıyla ise %60lık payi ile zirveye ulaştı. Android'e dönersek 7 Şubatta 2012 yılında Chrome beta ile sektöre giriş yaptı ve neredeyse görsel olarak hiç bir değişikliğe uğramadı. Ama basit ve ince güncellemelerle en hızlı ve en sevilen tarayıcı olmayı başardı .
#ChromeSonsuzaDek

Mozilla Firefox Eklenti, tema ve gizlilik diyince kuşkusuz hepimizin aklına gelen bir numaralı tarayıcı Mozilla firefoxtur. Reklam engelleyici ve izlenme korumasi Chromendan vazgeçmeniz için yeterli sebep olabilir. İzlenme koruması web sayfalarına işlenmek istemediğinizi iletip bilgilerinizin toplanmasının önüne geçer. Örneğin uçak bileti fiyatlarını araştırıp sayfayı kapattiktan sonra bambaşka şeyler arasanizda önünüze THY gibi şirketlerin reklamı cikmaktayken Firefoxta böyle birşey mümkün degildir. ( Tercih olarak açılıp kapatabilirsiniz)
Firefox tarayıcı pazarında yüzde 32yi görüp 2010 yılında en popüler tarayıcı olmuştur.
Tamamen gönüllüluk esasıyla kurulan web tarayıcısı İ.Explorerdan kurtulmak isteyen binlerce insanın bağışı ile kurulmuştur. 2004 yılında halen yüzde 92’lik pazar payına sahip olan IE’nin en büyük rakibi rakibi Firefox 2006 yılında 1 günde 8 milyon indirilmeye ulaşarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girmistir v Şuan dünyanın dört bir tarafından 10.555 gibi devasa aktif gönüllü çalışanı ile hizmet vermektedir
.
#FirefoxlaÖzgürlüğe!

OPERA BROWSER En hızlı tarayıcı. En düşük sistemlerde bile işlemciyi yormadan çalışanları, reklam engelleyici ve VPN özelliği ile hepimizin en az bir kere Windows,Java, Symbian, Bada ya da Android'te kullandığımız kırmızılı web tarayıcı.
Opera Norveçli bir Telekom şirketi tarafından ortaya atıldı ve ilk sürümünü 1998 yılında Opera 3 ile gerçekleştirdi ve kurucuları daha o günlerden internetin çok ileriye taşınacağını on görerek tüm platformlarda öncülük etmesini düşünüyorlardı. Ki bu yüzden Opera Wii ps3 PC TV mobil ve bilgisayarlar için sürümlerini kullanıcılarına sundu. Opera hesabınız ile hepsini senkronize edebilirsiniz.
#HeryerdeOpera

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Güzel bilgiler . Ben hemen hemen her tarayıcıyı hem Windows hemde android de kullanan biri olarak Google Chrome dan asla vazgeçemiyorum çokta memnunum .

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
Alışkanlık sonucu Chrome neden değiştirmiyorum bende bilmiyorum.

Çirkin kral

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Can
Cihazım
Mi Max 2
Konular
28
Senkronize özelliği sayesinde bilgisayar ve telefon arasındaki müthiş bağ var o yüzünden uzun süre hepimiz gibi Chrome kullandım bende ama telefonda reklamlardan ve açılır pencerelerden bıktığım için Mozillaya geçiş yaptım. Mozilla müthiş hızlı tarayıcı. Reklam engellemesi yeterli zaten :)

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Pc'de Chrome kullanıyorum, ayrıca ikinci seçenek olarak Opera ve Mozilla kuruludur... Telefonda öncelikle UC Browser kullandım ve çok çok memnunken ne hikmetse Türkçe dil seçeneği ile bir türlü kurulum yapamadım, Türkçe Apk'sını kurdum bu seferde kendi kendini güncellemedi, "ülen dedim senin tohumuna para mı saydım" dedim ve Opera'yı kurdum ve Uc'den de güzel geldi bana... Gerek fotoğraf yüklemesi, gerekse "messenger"i dayatmaması açısından gönlümün efendisi oldu çıktı...smoking~~ VPN'si de bonusu oldu vallaha...

Chrome'u neden kullanmıyoruma gelirsek de; hem alışılmışa meydan okuyan bir nesil olmamdan dolayı, hem de şarj ve ram canavarı olmasından dolayı kafadan siliyorum kendilerini... Ancak, dediğim gibi Pc de de varsayılan tarayıcımdır bu şahsiyet... :)

seyyid70

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Lollipop
Cihazım
mi 5 prime
Konular
11
Zamanında opera handler vardı vay be. Bence üçü de en iyi, kullanım alanıma göre değişiklik yapabiliyorum. Üçünü de aktif olarak kullanıyorum ben

ua_mustafa_20

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
poco x3 nfc
Meslek
profesyonel işsiz
Konular