Sızdırılan Xiaomi Redmi Note 2 görüntüleri yekpare metal kasaya işaret ediyor

[attachment=940][attachment=941]

Çinli üretici Xiaomi geçtiğimiz yıl Redmi Note adıyla uygun fiyata ve büyük ekrana sahip bir model çıkarmıştı. Bu cihazın çıkışının üzerinden yaklaşık 16 ay geçerken, yeni sızıntılar üreticinin Note serisine yeni modelini ekleyeceğini gösteriyor.

Xiaomi Redmi Note 2'ye ait olduğu öne sürülen sızıntılarda en dikkat çekici nokta metal kasa oluyor. Metal yekpare kasaların cihaz maliyetini yükselttiği biliniyor. Xiaomi de her ne kadar maliyet odaklı telefonlarla popüler olsa da şirketin son dönemdeki üst seviye cihazları diğer popüler markalar ile yarışacak fiyatlara sahip.

Çin'de maliyet odaklı farklı markaların da yükselişe geçmesiyle aradan sıyrılmak isteyen Xiaomi kendini daha üst bir noktaya konumlandırmak için malzeme kalitesini arttıracak gibi görünüyor. Şirketin son dönemlerdeki hem fiyat artışı hem de yurt dışında Mi Store mağazaları açma gibi hareketleri de global bir marka olmak istediğini açıkça gösteriyor.

Redmi Note 2 modeline dönecek olursak malzeme kalitesi dışında tasarım alıştığımız Xiaomi cihazlarına benziyor. Cihazın beklenen özellikleri Snapdragon 615 çipset, 2 GB sistem belleği, 13 MP arka ve 5 MP ön kamera şeklinde. Meizu'nun yeni Note modeli ile sıkı bir rekabete girecek model bu beklentilerin daha üzerinde bir donanım ile birlikte de piyasaya çıkabilir.

kaynak:  

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Valla HTC One M7 aldım gitti. Çıksa ne yazar. :D

Testimo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
3310
Konular
21
@ByKatre Htc one m7 mi canavar o sorunun olursa bana ulaş her türlü yazılımsal proğramı var bende ...

Guaire

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Tayfun
Cihazım
LG G2
Konular
23
Arka yüzün plastik olduğu çok belli.

Mi serisine plastik telefon yapıp, Redmi serisine metal telefon yapmak da olmaz. Bir de daha ucuz olduğunu düşünün...

Üst Alt