Çözüldü Sizce kim haklı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
81
Merhabalar değerli forum sakinleri ,
Kardeşime mi8 se bakıyordum . Şöyle bir diyalog gerçekleşti . İnsanlar galiba benim gibi fazla uyanık . :D

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Telefon yurtiçi ise gayet haklı. Bir de çok gereksiz bir konu, neden yazıyorum onu da bilmiyorum. :D

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
81
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Telefon yurtiçi ise gayet haklı. Bir de çok gereksiz bir konu, neden yazıyorum onu da bilmiyorum. :D
Yurtdışı hocam . Yurtiçi olma ihtimali var mı ki ? Bi de gereksiz olduğunu ben de fark ediyorum lakin bir eksikliğim varsa cihaz hakkında şüphemi gidermek için açtım konuyu .

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Yine de yurtdışı için fiyat fazla değil mi hocam ?

Özellikle cihaz yurtdışı demiş mi satan kişi? Eğer bunu demediyse ve siz kendi fikriniz doğrultusunda yurtdışı diyorsanız bu sizin probleminiz biraz. Eğer yurtdışı olduğunu belirttiği halde 2000TL yazan bir 8 SE'ye pazarlık yapıyorsanız bu da sizin probleminiz. Her halükarda siz haksız çıkıyorsunuz. :D

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
81
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Özellikle cihaz yurtdışı demiş mi satan kişi? Eğer bunu demediyse ve siz kendi fikriniz doğrultusunda yurtdışı diyorsanız bu sizin probleminiz biraz. Eğer yurtdışı olduğunu belirttiği halde 2000TL yazan bir 8 SE'ye pazarlık yapıyorsanız bu da sizin probleminiz. Her halükarda siz haksız çıkıyorsunuz. :D
Satıcı ile daha önce kardeşim bilgi almış . Yurtdışı olduğunu ama IMEI attığını söylemiş . Ben burada pazarlık yapıyor isem fiyat için nedensel olarak yazmıştım . Bu durumda haksız ben oluyor isem ne diyelim sizin iradenizde kalmış . Ama benim de bunu açıklamaya koymam gerekmekteydi katılıyorum . İyi forumlar

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Yurtdışı olsa dahi serbest piyasa. İstediği fiyatı yazar.. Burada sizin yapmanız gereken o ilanı görmezden gelip başka ilanlara bakmak. Olması gerektiğinden daha fazla fiyata koyuyorsa zaten o kişiyle anlaşılmayacağı bariz bellidir. O sohbetin foruma taşınması bile ilk mesajda dediğim gibi gereksiz, boş muhabbet ama yine de yazmak istedim.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Neden olmasın?

Hocam sizin paylaştığınız durum daha ilginçmiş. Cihazın bir kere Global sürümü yok fakat kayıtlı ve ithalatçı garantili satılıyor. Ah güzel ülkem, bu gün ithalat vergisi için bu cihazlar ülkeye resmi şekilde sokuluyor, üstünden bir kaç sene geçince Mi 5S'ler gibi "Durun yahu, bu cihaz bizim ülkede satılmaya uygun değil. Tehlikeli bu cihazlar." diyerek toplamaya kalkarlar.

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18
Serbest piyasada isteyen herkes istediği fiyatı koyar kanunen. Ama Asla Etik değil bu. Ha millet etik kelimesini bile bilmezken buna dikkat ediyor mu ? Hayır aldığı paraya bakiyor. Ben böyle ilan görünce telefon ya da araba, inadına yorum yaparim haliyle satıcı beni tersler ben de onu terslerim vs bundan keyif alıyorum :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt