Soru Sizce Hangi İnternet Sağlayıcısı Daha İyi ?

Vavay132

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi Mi 8 Se
Konular
66
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
.
Telefon Modeli
.
Bootloader Kilidi
Kapalı
Merhaba Değerli Forum Üyeleri ,

Bu Ayın 29'da TürkTelekomla Olan İnternet Sözleşmem Bitiyor.

Türktelekomun İnanılmaz Ağır İnternetinden Bıktım.

Bu Yüzden Hangi İnternet Sağlayıcısını Geçiyim.

Tecrübeli Arkadaşlar Cevaplarsa Sevinirim.

Not : Download Kadar Upload Önemli Benim İçin Ve Bütçem 100TL.

Türknet Altyapı Sorgulama Sonucu :
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Millenicom Altyapı Sorgulama Sonucu :
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

r00t88

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
r00t
Cihazım
mi note 10 lite
Konular
9
Öncelikle iyi veya kötü internet sağlayıcısı diye bir şey yok bunu bilmeni isterim. Neden mi? Var olan ve gözlemlediğim birçok sonuçtan elde ettiğim özet bilgilerle örnek vermeye çalışacağım. Fiber içeren daha fazla örnekler verilebilir ama ben bir (1) tane vereceğim.

X kişisi A1 internet sağlayıcısını Z şehrinin C mahallesinde kullanıyor. Kullandığı paket 24Mbps (download maksimum 23.5Mbps, upload 3-5Mbps arası), oturduğu evin/binanın girişindeki ankastre kutusunun saha dolabına veya santraldeki DSLAM'a olan uzaklığı 30m, kablosuz hız testinde (speedtest.net) aldığı download 23Mbps, upload hızı 3.5Mbps, ping süresi 8ms

Y
kişisi A1 internet sağlayıcısını Z şehrinin D (C mahallesine çok yakın) mahallesinde kullanıyor. Kullandığı paket 24Mbps (download maksimum 23.5Mbps, upload 3-5Mbps arası), oturduğu evin/binanın girişindeki ankastre kutusunun saha dolabına veya DSLAM'a olan uzaklığı 25m, kablosuz hız testinde (speedtest.net) aldığı download 16.1Mbps, upload hızı 1.9Mbps, ping süresi 32ms

Bu örnekteki iki (2) arkadaş aynı servis sağlayıcısını ve aynı paketi kullanıyor fakat aldıkları hız ve ping süreleri çok farklı. FPS tarzı oyun oynayanlar için ping süresinin çok önemli bir etken olduğunu biliyorsunuzdur ama normal internette zaplayan birisi veya film izleyen birisi için ping süresi o kadar da önemli değil (1500'den fazla olmadığı sürece). Bu farklılık neden var?

Evinize gelen telefon kablolarının oksitlenmesinden tutun da evinizde Wi-Fi sinyallerini sabote eden herhangi bir elektrikle çalışan fırın (genellikle mikrodalgalar) bu soruna sebep olabilir. Onun için önerilen şey eğer 16Mbps'den yukarı bir paket alacaksanız bina girişindeki ankastre kutusundan evinize kadar olan bağlantı kablosunu söküp yerine temiz bakır kablo sonlandırmanız sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca oturduğunuz bölgenin alt yapısı, saha dolabına bağlı olan kullanıcı sayısı ve santrale olan uzaklığınız da etkenlerden biri.

Bu konuda hiç kimseye şu firma veya bu firmayı al diyemem çünkü alt yapınız hakkında bir bilgim yok. Bir bilgim olsa bile A1 firması normalde çok iyidir (çok iyi tanımı da kişiden kişiye değişkenlik gösterir öyle bir şey yok) mesela F kişisinde çok güzel çalışır ama sizde ağır çalışabilir. Bu tamamen şans meselesi başka bir şey değil. Çünkü arkadaşlarımdan ve çevremden Türk Telekom kullananlardan bir kısmı çok memnun ama diğer kısmı garip bir şekilde lanet okuyorlar.

Umarım alt yapına uygun, yüz (100) tl'yi aşmayan ve hızlı bir internet sağlayıcısı bulabilirsin.

Oyla:

Cayanshn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cayan
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
2
Turknet öneririm 4 yıldır Türk Telekom kullanıyordum altyapim 35 MB hız destekliyor ama ne hikmetse 2-3 MB hız geliyordu belki 50 tane arıza kaydı bıraktım düzelmedi en sonunda bu kadar sizin eve geliyor dediler 2 hafta önce turknete geçtim onlarda türk telekom altyapısını kullanıyorlar ve bana şu an gelen hız 32 MB hız demekki isteyince verilebiliyor muş.

Oyla:

anektod12

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi s2
Konular
4
İstanbul Esenler'de yaşıyorum. 6 mbps internete Türk Telekom da 85 lira veriyoruz ama artık kazıklanmak istemediğim için değiştirmek istiyorum. Online eğitim olduğu için kesinti olmayan ve zırt pırt sorun çıkarmayacak en iyi iss sizce hangisidir?
Not: oyun o kadar önemli değil hatta hız ve para da eğer kesinti olmayacaksa biraz fazla olabilir.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-02-26-22-39-18-631_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-02-26-22-39-18-631_com.android.chrome.jpg
    309,4 KB · Görüntüleme: 6
  • Screenshot_2021-02-26-22-40-47-600_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-02-26-22-40-47-600_com.android.chrome.jpg
    184 KB · Görüntüleme: 6
  • Screenshot_2021-02-26-22-41-50-359_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-02-26-22-41-50-359_com.android.chrome.jpg
    209,1 KB · Görüntüleme: 6
Oyla:

Doğukan.unalan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğukan
Cihazım
Redmi Note 9PRO
Konular
5
İstanbul Esenler'de yaşıyorum. 6 mbps internete Türk Telekom da 85 lira veriyoruz ama artık kazıklanmak istemediğim için değiştirmek istiyorum. Online eğitim olduğu için kesinti olmayan ve zırt pırt sorun çıkarmayacak en iyi iss sizce hangisidir?
Not: oyun o kadar önemli değil hatta hız ve para da eğer kesinti olmayacaksa biraz fazla olabilir.
Turknet veya Milleni tercih etmeniz iyi olur diyorum . İkiside hemen hemen genelde olumlu yorumlar alan internet sağlayıcıları. Netspeed icin aynisini soylemek mumkun degil o dalgalı bazilari cok iyi diyor bazilari ise cok ilgisiz diyor ve Turknetin kullanici sayisi fazla onu da goz onunde bulundurabilirsiniz.

Oyla:

anektod12

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi s2
Konular
4
Turknet veya Milleni tercih etmeniz iyi olur diyorum . İkiside hemen hemen genelde olumlu yorumlar alan internet sağlayıcıları. Netspeed icin aynisini soylemek mumkun degil o dalgalı bazilari cok iyi diyor bazilari ise cok ilgisiz diyor ve Turknetin kullanici sayisi fazla onu da goz onunde bulundurabilirsiniz.
Ya türk net müşteri hizmetleri ulaşılamıyor falan diyorlar eğer sıkıntı çıkarsa çözüm sunmuyorlarmış ben de böyle işlerden pek anlamıyorum sanırım millenicom seçeceğim

Oyla:

Doğukan.unalan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğukan
Cihazım
Redmi Note 9PRO
Konular
5
Ya türk net müşteri hizmetleri ulaşılamıyor falan diyorlar eğer sıkıntı çıkarsa çözüm sunmuyorlarmış ben de böyle işlerden pek anlamıyorum sanırım millenicom seçeceğim
O da gayet iyi hocam ikiside ayni hizmeti verir ama doğrudur dediğiniz. Millenicom da gayet memnun kullananlar.

Oyla:

equuleus

Sun Wukong.
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Can
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
75
Türksat Kablonet kullandıklarım arasında en iyi müşteri deneyimini ve stabil interneti sunuyor,bulunduğum yerde 2 yılda sadece 1 kere inşaat olduğu için yarım gün kesinti oldu.Türknet'in artık bir olayı kalmadı modemler ve ilk bağlama hizmetiyle ayda 150-160 TL'ye geliyor,türksat hem en iyi pingi sunuyor hemde indirme hızını.100mbps paketi herşey dahil 109TL'ydi en son.Mevcut müşteri olursanız 82tl oluyordu ben alırken,kablo tv vs. içinde.Altyapısı varsa mutlaka göz atın.

Oyla:

anektod12

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi s2
Konular
4
Türksat Kablonet kullandıklarım arasında en iyi müşteri deneyimini ve stabil interneti sunuyor,bulunduğum yerde 2 yılda sadece 1 kere inşaat olduğu için yarım gün kesinti oldu.Türknet'in artık bir olayı kalmadı modemler ve ilk bağlama hizmetiyle ayda 150-160 TL'ye geliyor,türksat hem en iyi pingi sunuyor hemde indirme hızını.100mbps paketi herşey dahil 109TL'ydi en son.Mevcut müşteri olursanız 82tl oluyordu ben alırken,kablo tv vs. içinde.Altyapısı varsa mutlaka göz atın.
Maalesef altyapı yok onun dışında millenicom hakkında bilginiz var mı ya da başka bir iss önerir misiniz

Oyla:
Üst Alt