Yardım Sistem uygulaması kaldırma

onurandac10

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
onurandac10
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
28
Cihazı rootladıktan sonra mi dosya yöneticisini nasıl kaldiririm yardim edebilir misiniz sistemden kaldirip asus dosya yoneticisi kurmak istiyorum bi zarari olur mu kaldirmamin mi dosyayi sevmiyorum sade ama alışamadım

hiboz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hiboz
Cihazım
12 lite
Meslek
muallim
Konular
3
Cihazı rootladıktan sonra mi dosya yöneticisini nasıl kaldiririm yardim edebilir misiniz sistemden kaldirip asus dosya yoneticisi kurmak istiyorum bi zarari olur mu kaldirmamin mi dosyayi sevmiyorum sade ama alışamadım

Şu uygulama ile silebilirsin. Root gereklidir.

Oyla:

FatalRhymer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
10
Es Dosya Yöneticisi'ni indirip "root gezgini" kısmında "sistem uygulamalarını kaldır" var. Oradan bulup silebilirsin cihazı yeniden başlattığında silinir. Ama bir dosya yöneticisi için gerek yok bence zaten arka planda çalışmıyor ve çok az bir yer kaplıyor . Ayrıca dosya yöneticisi olarak Es'i öneririm ben çok fazla özelliğe sahip.

Oyla:

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Dosya yöneticisinden cihaz/system/app/file explorer klasörü içindeki apk yı silip sonra da system app remover programıyla silip cihazı yeniden başlatırsan silinir heralde hocam ama sana tavsiyem,bunu es dosya yöneticisiyle yapman

Oyla:

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
kaldırsan da telefona bir güncelleme gelirse mi dosya geri gelecektir onun için asus dosya yöneticisini de kurun 2 programda kalsın

Oyla:

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Teknisyen
Konular
48
kaldırsan da telefona bir güncelleme gelirse mi dosya geri gelecektir onun için asus dosya yöneticisini de kurun 2 programda kalsın

onurandac10, burhan0660 arkadaşımıza katılıyorum uygulamayı kaldırmak yerine dondurmak daha doğru olur. Dondurulmuş program yeni rom ile güncellense bile aktif olmuyor. Ama silerseniz ilk güncellemede tekrar kurulur.

Oyla:

harunalkan123

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
3
Kardeşim eğer cihazı rootlamayı göze aldıysan biraz daha ilerleyip custom rom kurmanı öneririm ( eğer sistem uygulamalarından ziyade gereksiz uygulamalar yüzünden düşen batarya performansından dolayı mağdur isen. ) . Eu rom , Epic rom, Miui Pro , Globe rom .. bu romlara bak telefonuna uygun olan bir tane bul ve dene derim memnun kalacaksındır. İyi forumlar.

Oyla:
Üst Alt