Soru Sinyal Gücü Zayıflığı

serkans674

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan S.
Cihazım
Redmi 4X
Konular
2
Telefon özellikleri
Redmi 4x Global Versiyon
android sürümü:7.1.2 N2G47H
MIUI GLOBAL 9.1.1.0 (NAMMIEI) Kararlı

Şehir merkezinde oturuyorum, taşrada çalışıyorum. Taşrada sinyal bazen kayboluyor, görüşme kesiliyor, ancak konuşacak kadar sinyal yakalıyor.
Şehir merkezinde eski telefonum asus zenfone laser ile yanyana getirip test ettim.
İkiside vodafone operatör yan yana ,aynı anda test edildi.
zenfone laser 90-92 dBm sinyal yakalarken, redmi 4x 97-99 dBm sinyal yakalayabilirdu.(zenfone 2 laser telefonu 9 ay kullandım taşrada bile çekim gücü iyiydi) Arada çok bariz fark var. Zaten sinyal kalitesi çubuğundan da hemen anlaşılıyor asus tüm çubuklar dolu çekerken redmi 4x bir çubuk düşük çekiyor. Birkaç telefon, aynı operatörle denedim sonuçlar aynı bariz şekilde şebeke çekim gücü zayıf. ayrıca wifi çekim gücü de zayıf.
Benim merak etttiğim benim aldığım telefonda mı bu problem var yoksa genel olarak redmi 4x çekim gücü sorunlu mu?Servise göndersem sorun yok diye hemen geri gönderirler. Emin olmak istiyorum o yüzden.
Ayrıca ikinci sorunum internet paylaşımı yaparken dns ayarları yapmadan bağlanamama sorunu dns belirterek aştım sorunu ama her bağlanan cihaza dns ayarı yapmakta başlı başına bir dert buna çözüm bulabilen var mı?

serkans674

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan S.
Cihazım
Redmi 4X
Konular
2
Forumda sorulara yanıt veren pek yok anlaşılan kendi sorumu kendim yanıtlayayım ihtiyacı olanlar için.
Başka bir arkadaşımda redmi 4x almış aynı operatörle yan yana test ettim. Benim telefona özel bir durum değil redmi 4x telefonun şebeke sinyal gücü zayıf.

Oyla:

umittahakaratas

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ümit
Cihazım
mi6
Konular
59
Bu donanımsal birşey olduğu için çozumude yok mi6dada öyle genelde çekiyor ama bazı yerlerde sinyal saçma şekilde çok az.

Oyla:

serkans674

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan S.
Cihazım
Redmi 4X
Konular
2
Bu donanımsal birşey olduğu için çozumude yok mi6dada öyle genelde çekiyor ama bazı yerlerde sinyal saçma şekilde çok az.
sağolasın bizde deneyerek görmüş olduk.
[doublepost=1517467162,1517467066][/doublepost]İkinci sorum hala geçerli
"internet paylaşımı yaparken bağlanamama sorunu dns belirterek aştım sorunu ama her bağlanan cihaza dns ayarı yapmakta başlı başına bir dert buna çözüm bulabilen var mı?"

Oyla:

umittahakaratas

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ümit
Cihazım
mi6
Konular
59
A
sağolasın bizde deneyerek görmüş olduk.
[doublepost=1517467162,1517467066][/doublepost]İkinci sorum hala geçerli
"internet paylaşımı yaparken bağlanamama sorunu dns belirterek aştım sorunu ama her bağlanan cihaza dns ayarı yapmakta başlı başına bir dert buna çözüm bulabilen var mı?"
Aa bende böyle sorun olmamıştı bilemiyorum maalesef

Oyla:

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Belki bir nebze faydam dokunabilir.
Acaba pil'e girip grafiğin içinde hücresel ağ resmi atabilir misin ?
Ona göre yorum yapacam ...

Oyla:

serkans674

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan S.
Cihazım
Redmi 4X
Konular
2
Belki bir nebze faydam dokunabilir.
Acaba pil'e girip grafiğin içinde hücresel ağ resmi atabilir misin ?
Ona göre yorum yapacam ...
ayarlar>pil&performans>pil kullanımı> geçmiş kısmına baktım resim aşağıda eğer doğru değilse tam yolunu söylersen onu atarım.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
ayarlar>pil&performans>pil kullanımı> geçmiş kısmına baktım resim aşağıda eğer doğru değilse tam yolunu söylersen onu atarım.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
sürekli gri kalmış doğru sinyal alamadığı belli .

İlk önce verilerini yedekle.
1)Temiz bir kurulum için miflash ile fatboot aracığıyla en son global stable romunu indir ,yükle.
2)Yedeklerini geri yükle.

İlk tavsiyem ettiğim bu.

Cihazı 1 dakika boyunca uçak moduna alıp , birde gün içinde öyle deneyimleyin. (Çok etkisi olmayabilir.)

Edit: Vodafone kullanıyorsun görmemişim sana tavsiyem acil hat değiştir TT veya Turkcell . 4G'de zaten vodafone hiç hızlı değil ve band 20 yayını yapıyor sürekli.Xioami cihazları 1-2 cihaz dışında band 20 desteklemiyor bu işlemler işe yaramayabilir.3G'de kullanman daha yararlı olacaktır senin için.

Son düzenleme:
Oyla:

adzate

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rüştü
Cihazım
Mi 5s Mi 6
Meslek
Grafik Tasarım ve Otomasyon
Konular
15
Forumda sorulara yanıt veren pek yok anlaşılan kendi sorumu kendim yanıtlayayım ihtiyacı olanlar için.
Başka bir arkadaşımda redmi 4x almış aynı operatörle yan yana test ettim. Benim telefona özel bir durum değil redmi 4x telefonun şebeke sinyal gücü zayıf.
Mi 6 Kullanıyorum
Bendede sendeki soruna yakın sorun vardı,Şöyle birşey denedim Sabahtan beridir Telefon Hep LTE de ve Sinyal gücü -100 dBm_40asu, Busaate kadar hiç sinyal kaybı yaşamadım.
Ayarlar_Telefon Hakkında_Dahili Hafıza ya 4 kere tıkla _Test Bölümünden_Telefon bilgisi 1 ve telefon bilgisi 2 , 1 veya 2 hangi girişi kullanıyorsan onun üzerine tıkla açılan yerde ''Tercih edilen ağ türünü ayarlayın'' kısmına tıkla Orada LTE/TD-SCDMA-WCDMA olması gerekiyor.
ben onu LTE/TD-SCDMA/GSM yaptım .
Eğerki Olmazsa Aynı şeyleri tekrar ederek eski haline alabilirsin, Umarım Çözüm Olur, Hayırlı Akşamlar

Oyla:

serkans674

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan S.
Cihazım
Redmi 4X
Konular
2
sürekli gri kalmış doğru sinyal alamadığı belli .

İlk önce verilerini yedekle.
1)Temiz bir kurulum için miflash ile fatboot aracığıyla en son global stable romunu indir ,yükle.
2)Yedeklerini geri yükle.

İlk tavsiyem ettiğim bu.

Cihazı 1 dakika boyunca uçak moduna alıp , birde gün içinde öyle deneyimleyin. (Çok etkisi olmayabilir.)

Edit: Vodafone kullanıyorsun görmemişim sana tavsiyem acil hat değiştir TT veya Turkcell . 4G'de zaten vodafone hiç hızlı değil ve band 20 yayını yapıyor sürekli.Xioami cihazları 1-2 cihaz dışında band 20 desteklemiyor bu işlemler işe yaramayabilir.3G'de kullanman daha yararlı olacaktır senin için.
çekim gücünün zayıf olduğu noktada görüntü almıştım normal çeken yerde 4G ile sorunum yok. sorun genel olarak şebeke çekim gücünün zayıflığı. asus kullanıyordum daha önce böyle problemlerim yoktu.

Oyla:
Üst Alt