Soru Sinyal Gücü Zayıflığı

serkans674

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan S.
Cihazım
Redmi 4X
Konular
2
Telefon özellikleri
Redmi 4x Global Versiyon
android sürümü:7.1.2 N2G47H
MIUI GLOBAL 9.1.1.0 (NAMMIEI) Kararlı

Şehir merkezinde oturuyorum, taşrada çalışıyorum. Taşrada sinyal bazen kayboluyor, görüşme kesiliyor, ancak konuşacak kadar sinyal yakalıyor.
Şehir merkezinde eski telefonum asus zenfone laser ile yanyana getirip test ettim.
İkiside vodafone operatör yan yana ,aynı anda test edildi.
zenfone laser 90-92 dBm sinyal yakalarken, redmi 4x 97-99 dBm sinyal yakalayabilirdu.(zenfone 2 laser telefonu 9 ay kullandım taşrada bile çekim gücü iyiydi) Arada çok bariz fark var. Zaten sinyal kalitesi çubuğundan da hemen anlaşılıyor asus tüm çubuklar dolu çekerken redmi 4x bir çubuk düşük çekiyor. Birkaç telefon, aynı operatörle denedim sonuçlar aynı bariz şekilde şebeke çekim gücü zayıf. ayrıca wifi çekim gücü de zayıf.
Benim merak etttiğim benim aldığım telefonda mı bu problem var yoksa genel olarak redmi 4x çekim gücü sorunlu mu?Servise göndersem sorun yok diye hemen geri gönderirler. Emin olmak istiyorum o yüzden.
Ayrıca ikinci sorunum internet paylaşımı yaparken dns ayarları yapmadan bağlanamama sorunu dns belirterek aştım sorunu ama her bağlanan cihaza dns ayarı yapmakta başlı başına bir dert buna çözüm bulabilen var mı?

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
çekim gücünün zayıf olduğu noktada görüntü almıştım normal çeken yerde 4G ile sorunum yok. sorun genel olarak şebeke çekim gücünün zayıflığı. asus kullanıyordum daha önce böyle problemlerim yoktu.
Sorun xioaminin band 20'de yayın almaması ile alakalı . Vodafone band 20 ile yayın yapmasıyla alakalı anladın mı hocam ?
Demekki asus'ta band 20 var operatör değiştiğinde bunu yaşamayacaksın inan bana.

Oyla:

serkans674

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan S.
Cihazım
Redmi 4X
Konular
2
Mi 6 Kullanıyorum
Bendede sendeki soruna yakın sorun vardı,Şöyle birşey denedim Sabahtan beridir Telefon Hep LTE de ve Sinyal gücü -100 dBm_40asu, Busaate kadar hiç sinyal kaybı yaşamadım.
Ayarlar_Telefon Hakkında_Dahili Hafıza ya 4 kere tıkla _Test Bölümünden_Telefon bilgisi 1 ve telefon bilgisi 2 , 1 veya 2 hangi girişi kullanıyorsan onun üzerine tıkla açılan yerde ''Tercih edilen ağ türünü ayarlayın'' kısmına tıkla Orada LTE/TD-SCDMA-WCDMA olması gerekiyor.
ben onu LTE/TD-SCDMA/GSM yaptım .
Eğerki Olmazsa Aynı şeyleri tekrar ederek eski haline alabilirsin, Umarım Çözüm Olur, Hayırlı Akşamlar
Dediğiniz ayara aldım ama işe yaramadı. ama GSM only seçeneğini seçtiğimde çekim gücü baya düzeliyor onu farkettim. Sanırım sorun istasyon 4G destekliyorsa kendini ona göre ayarlamaya çalışıyor çekim gücü düşüyor.
[doublepost=1517561803,1517561727][/doublepost]
Sorun xioaminin band 20'de yayın almaması ile alakalı . Vodafone band 20 ile yayın yapmasıyla alakalı anladın mı hocam ?
Demekki asus'ta band 20 var operatör değiştiğinde bunu yaşamayacaksın inan bana.
Anladım durumu sağolun yardımınız için.

Oyla:

reboot

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ReBooT
Cihazım
Lenovo
Konular
2
Band 20 dediğiniz nedir, anlamadım ? Şebeke frekansından mı bahsediyorsunuz ?

Oyla:

boroz

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ahmet
Cihazım
redmi 4x
Konular
0
@ serkans674 arkadaş Selamlar, bende redmi 4x global sürüm kullanıcısıyım ve hatta bir tane de aynısından hanıma aldım ve vodafone kullanmaktayız. sizin ile aynı dertten muzdaribim evimde 4g sinyal -110db, konudaki tüm yorumları okudum ve çözüm için çalışmaktayım.

Bulunduğum bölgede vodafone 4g sinyalinin hangi bandtan yayın yaptığını ögrenmek için redmi 4x telefonumun birini rootladım ve network signal guru programını kurdum (bu program için root gerekli) akabinde gördümki Meyer bizim vodafone 4g için band 8 i kullanmakta ve band 8 925mhz yani arkadaşların bahsettiği gibi band 20 felan degil. Ve telefonu söküp donanıma mudahale ettim bir kaç denemeden sonra netice alamadım. Bende evde kullanmak üzere 925mhz frekansını uygun yaklaşık 1metre boyunda 12 elemanı yagi anten yaptım ve ikinci bir dipol ile de sinyali telefona yönlendirdim sonuç evde kullanım için muazzam. Ancak ev dışında kullanımlara cözüm için çalışmaya devam edeceğim yani donanıma mudahaleye devam hepimiz için makul bir çözüm bulur isem burada sizler ile de paylaşırım.
Biraz uzun oldu kusuruma bakmayın aklınızda soru kalmaması için detaylar ayrıca bende a10 ile kıyaslama yaptım bariz bir fark ver -15db gibi

Son düzenleme:
Oyla:

Abdullah.turmak

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Abdullah
Cihazım
İphone
Meslek
Satış personeli
Konular
0
Telefon özellikleri
Redmi 4x Global Versiyon
android sürümü:7.1.2 N2G47H
MIUI GLOBAL 9.1.1.0 (NAMMIEI) Kararlı

Şehir merkezinde oturuyorum, taşrada çalışıyorum. Taşrada sinyal bazen kayboluyor, görüşme kesiliyor, ancak konuşacak kadar sinyal yakalıyor.
Şehir merkezinde eski telefonum asus zenfone laser ile yanyana getirip test ettim.
İkiside vodafone operatör yan yana ,aynı anda test edildi.
zenfone laser 90-92 dBm sinyal yakalarken, redmi 4x 97-99 dBm sinyal yakalayabilirdu.(zenfone 2 laser telefonu 9 ay kullandım taşrada bile çekim gücü iyiydi) Arada çok bariz fark var. Zaten sinyal kalitesi çubuğundan da hemen anlaşılıyor asus tüm çubuklar dolu çekerken redmi 4x bir çubuk düşük çekiyor. Birkaç telefon, aynı operatörle denedim sonuçlar aynı bariz şekilde şebeke çekim gücü zayıf. ayrıca wifi çekim gücü de zayıf.
Benim merak etttiğim benim aldığım telefonda mı bu problem var yoksa genel olarak redmi 4x çekim gücü sorunlu mu?Servise göndersem sorun yok diye hemen geri gönderirler. Emin olmak istiyorum o yüzden.
Ayrıca ikinci sorunum internet paylaşımı yaparken dns ayarları yapmadan bağlanamama sorunu dns belirterek aştım sorunu ama her bağlanan cihaza dns ayarı yapmakta başlı başına bir dert buna çözüm bulabilen var mı?
Bende iPhone X kullanıyorum Vodafone çekmiyor ama Turkcell full çekiyor İPhone 6 da vodafone çekiyor Turkcell de çekiyor bu telefon farkı dan değil bazı operatörler bazı Bazı modellerde çekmiyor karşılaştığım bir durum

Oyla:
Üst Alt