Yardım Sim Kart Tepsisi Kırıldı

emin tahir

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tahir
Cihazım
Mi Note Pro
Konular
12
Arkadaşlar bu aralar garip olaylar üst üste beni buluyor.
Başlıkta belirttiğim gibi Mi 10 cihazımın sim kart taşıyıcısı kırılarak 2. sim bölümü cihazın içinde kaldı.
İlk sim taktığım zaman biraz zorlanarak girmişti. Daha sonra birkaç sefer daha sim değiştirdim ve çıkartıp taktım bu süreçte de zorlanmaları vardı . En son simi çıkarttığımda yarısı geldi, diğer bölüm içinde kaldı. Biraz uğraştıma ama çıkmıyor, sim okuyucusuna zarar vermemek için olduğu gibi bıraktım. Şuan fotoğrafta görülen bölüme sim kart takıp, yerine oturtunca simi okuyor ve cihaz çalışıyor sorun yok yani.
Sorum şu ki; içinde kalan parçayı çıkartmak için cihazın içinin açılmasını istemiyorum. Bunu başka şekilde halletmenin bir yolu var mıdır?
Zira içini açmamız gerekirse bu işi profesyonelce yapabilecek forumumuzda bir ustamız var mıdır?
Eğer ki bu şekilde kullanamaya devam edersem, cihazda imei işlemi yapıldıktan sonra sim kartı şuan kullandığım bölüme mi yoksa sim2 olan bölümüne mi takılacak?

Not: Mi10 için sim kart tepsisi oldukça kötü, sizinde başınıza gelebilir. Tedbirli olmanızı tavsiye ederim.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

goldenmoon

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
mi mix 3 & mi 9
Konular
6
Zamanında Samsung telefonda başıma geldi. maalesef cihazı söküp cikardilar, cihazı berbat ettiler, bilen bir yere yaptırmanız en doğrusu olacaktır. Kesinlikle zorlayarak sim takmamak lazım çıkarken bu durum oluşuyor, başkalarının başına gelmemesi umarım.

emin tahir

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tahir
Cihazım
Mi Note Pro
Konular
12
Zamanında Samsung telefonda başıma geldi. maalesef cihazı söküp cikardilar, cihazı berbat ettiler, bilen bir yere yaptırmanız en doğrusu olacaktır. Kesinlikle zorlayarak sim takmamak lazım çıkarken bu durum oluşuyor, başkalarının başına gelmemesi umarım.
Benimde asıl söylemek istediğim o aslında, kimsenin başına gelmemesi adına uyarmak istedim

rasitkasimoglu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
raşit
Cihazım
xiaomi redmi 7
Konular
4
Sim kart slotu galiba 50 TL işin ehli bir telefoncu bulursanız 50 TL de işçilik eğer sim yeri hasar görmedi ise.

Xiaomici1996

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus
Cihazım
Resmi note 7
Konular
41
Gsm iletişime yaptırmanızi tavsiye ederim.Ben hep oraya yaptırıyorum.Daha bugüne kadar hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadım.

cprogrammer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umit Kabuli
Cihazım
Redmi 8
Konular
11
Geçmiş olsun. Yapışkanla çıkarıtıyor. Ama riskli biraz.
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Harunasd

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
MI 10 PRO
Konular
6
geçmiş olsun. Şu linkte 23 tlye sim kart yuvası bulunmakta. Mağlum çin sitesinden ve telefonculardan ucuz baya.

emin tahir

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tahir
Cihazım
Mi Note Pro
Konular
12
Sim kart slotu galiba 50 TL işin ehli bir telefoncu bulursanız 50 TL de işçilik eğer sim yeri hasar görmedi ise.
İşin ilginç tarafı zaten çift simli bir slot almıştım, kargodan aldım yemi slotu takmak için çıkartmıştım ki yarısı içerde kaldı :( Teşekkürler cevap için.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Gsm iletişime yaptırmanızi tavsiye ederim.Ben hep oraya yaptırıyorum.Daha bugüne kadar hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadım.
Orası nerde acaba? Adres,telefon numarsı var mı?
Geçmiş olsun. Yapışkanla çıkarıtıyor. Ama riskli biraz.
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Teşekkür ederim. Yapıştırıcı ile çıkarmak aklıma geldi ama sim okuycusunu bozar mıyım acaba! Sonuçta sim okuyucu anakratın üzerinde, o riske girmeye değer mi acaba?
geçmiş olsun. Şu linkte 23 tlye sim kart yuvası bulunmakta. Mağlum çin sitesinden ve telefonculardan ucuz baya.
evet bende burdan aldım elimde var şuanda. Teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Xiaomici1996

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus
Cihazım
Resmi note 7
Konular
41
İşin ilginç tarafı zaten çift simli bir slot almıştım, kargodan aldım yemi slotu takmak için çıkartmıştım ki yarısı içerde kaldı :( Teşekkürler cevap için.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Orası nerde acaba? Adres,telefon numarsı var mı?

Teşekkür ederim. Yapıştırıcı ile çıkarmak aklıma geldi ama sim okuycusunu bozar mıyım acaba! Sonuçta sim okuyucu anakratın üzerinde, o riske girmeye değer mi acaba?

evet bende burdan aldım elimde var şuanda. Teşekkür ederim.
İstanbul'da diye biliyorum .Netten telefon numarasının bulabilirsiniz

HDVCAN

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hüdaverdi
Cihazım
mi9t pro
Konular
2
Arkadaşlar bu aralar garip olaylar üst üste beni buluyor.
Başlıkta belirttiğim gibi Mi 10 cihazımın sim kart taşıyıcısı kırılarak 2. sim bölümü cihazın içinde kaldı.
İlk sim taktığım zaman biraz zorlanarak girmişti. Daha sonra birkaç sefer daha sim değiştirdim ve çıkartıp taktım bu süreçte de zorlanmaları vardı . En son simi çıkarttığımda yarısı geldi, diğer bölüm içinde kaldı. Biraz uğraştıma ama çıkmıyor, sim okuyucusuna zarar vermemek için olduğu gibi bıraktım. Şuan fotoğrafta görülen bölüme sim kart takıp, yerine oturtunca simi okuyor ve cihaz çalışıyor sorun yok yani.
Sorum şu ki; içinde kalan parçayı çıkartmak için cihazın içinin açılmasını istemiyorum. Bunu başka şekilde halletmenin bir yolu var mıdır?
Zira içini açmamız gerekirse bu işi profesyonelce yapabilecek forumumuzda bir ustamız var mıdır?
Eğer ki bu şekilde kullanamaya devam edersem, cihazda imei işlemi yapıldıktan sonra sim kartı şuan kullandığım bölüme mi yoksa sim2 olan bölümüne mi takılacak?

Not: Mi10 için sim kart tepsisi oldukça kötü, sizinde başınıza gelebilir. Tedbirli olmanızı tavsiye ederim.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
bende de ayni sekilde sim tepsisi icinde kaldi once su bantlari var onlardan 2 cm incelidinde kestim ve dibine kadar itekledim ve cektim sim cikti icinden sonra da yaş pasta maytaplari var ince demir igneden az daha kalin ucunu egdim ve cengel gibi icinde kalan sim tepsisi parcasina taktim ve cektim ve cikti banada icini acacaz telefonun demislerdi yada 2nci bir cozum onereyelim ama denemedim kirilan anahtari kilidin icinden cikarirke yapiyorlardi orda gormustum iki tane ince nester gibi incecik metali sim kart yuvasina sokun sonra silonu ince kesin ve isitip iki ince demirin arasina itekleyin icinde kalan sim tepsisine itekleyerek sim tepsisine degecek sekilde iyicr sokun bekleyin 20 saniye sonra yavasca cekin

Üst Alt