Yardım Sim Kart hafızasındaki kişileri silme.

brabbit

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can
Cihazım
Xiaomi MI 5S
Konular
22
Arkadaşlar herkese iyi forumlar. Google kişilerde sadece telefon hafızasındaki kişiler gözüksün istiyorum. Ama sürekli sim ve telefon hafızasındakiler gözüküyor. Kişiler uygulaması üzerinden siliyorum fakat geri geliyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:

gince

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
günay
Cihazım
mi 8
Konular
9
Aynı sıkıntı babamın redmi note 8 telefonunda vardı. Aradım ama bulamadım. Sanırım google kişiler ve aramayı kullanıyor diye bir yazı okumuştum. Ben de sorunu bulmaya çalışoyorum. Rehberde kişiler çift görünüyor. Hesap seçemiyoruz. Ya sim kartı başka tele takıp silecez ya da başka bir çözüm varsa bilen birisi bilgi paylaşımı yapacak.

Oyla:

brabbit

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can
Cihazım
Xiaomi MI 5S
Konular
22
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aynı sıkıntı babamın redmi note 8 telefonunda vardı. Aradım ama bulamadım. Sanırım google kişiler ve aramayı kullanıyor diye bir yazı okumuştum. Ben de sorunu bulmaya çalışoyorum. Rehberde kişiler çift görünüyor. Hesap seçemiyoruz. Ya sim kartı başka tele takıp silecez ya da başka bir çözüm varsa bilen birisi bilgi paylaşımı yapacak.

Şimdi kontrol ettim de işin ilginç yanı Kişiler uygulamasında her şey normal. Sıkıntının kaynağı Telefon(Arama) uygulaması. Telefon uygulamasının Kişiler sekmesinde telefon kişilerini gösterme seçeneği de yok. Kendi kendine geri geliyor sildiğim kişiler.

Oyla:

brabbit

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can
Cihazım
Xiaomi MI 5S
Konular
22
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar. Telefon uygulamasının internet bağlantısını engelledim şimdilik geri gelmedi numaralar. Uzun süreli kullanım sonrası tekrar bilgi vereceğim.

Oyla:

kera706

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Karim
Cihazım
Xiaomi Redmi
Konular
54
Salamlar.
Rehberde kişilerin çift görünmesinin sebebi kendimizden kaynaklanıyor. Her defa rom ve telefonumuzu değiştirdikde google hesabında rehber tekrardan yedeklenir. Esasen de rom değiştirdikde. Her rom ve telefon değişende numaraları telefon seçeneklerinden değil rehberden düzeltmeler etmek gerekiyor. Düzeltmeler edildikten sonra google hesabında şimdiye kadar ne kadar kişiler varsa hepsini silmek lazımdır. Google yeni yedekleme yapacak ve kişilerin sayı telefondakılarla aynı olacaktır.
Telefondaki düzeltmeleri nasıl yapmalı?
Bunun için rehbere gidirik, rehber bize seçim verecek ki, hangi tarihte olanı restore etmek lazımdır. En çok kişi eklenmiş olanı restore ediriğ. Restore tamamlandıktan sonra rehberden çıkıyoruz ve tekrar giriyoruz. Rehber diyecek ki, çift kişiler var. Hepsini birleştiriyoruz.
Bundan sonra yukarıda dediğimiz gibi google hesabında hepsini siliyoruz ki, aynı kişiden bir kaç tane olmasın.

Oyla:
Üst Alt