Yardım Sim Kart Etkinleştirmesi Fatura Problemi

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
Merhabalar sürekli olarak denemek icin de olsa kullanmak icin de olsa MIUI rom veya custom rom yukleyince simkart etkinleştiriliyor diye otomatik SMS atıp faturaya yansıyor. Varmı bunun çözümü faturaya yansımasın veya her seferinde simkart etkinlestirmesin. Her ay faturama ek 3-5 ₺ yurtdışı SMS ücreti ekleniyor.

Bu ay ki fatura detayı ekte
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

musty28

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
6
Bir çözümü var ama mutlak suretle işe her zaman yaramadığı, biraz meşakkatli bir iş ve zaman alan bir iş benim için sorun olmadığı için ben yapıyorum. Aslında niyetim konusunu açmaktı ama 0.52 kuruş için bu sıkıntıya değmez derler diye açmadım. Yapman gerekenleri dilim döndüğünce tek tek yazayım başka arkadaşlara da faydalansın.

1. Telefonu Uçak moduna alın ve Wifiyi açın. Wifi açık olmalı ve sim yinede telefonda takılı olmalı.
2. Telefonunuz üzerinden mi hesabına bağlanın normal şekilde giriş yapın. Bu giriş esnasında sms ücreti ile ilgili uyarı verecek evet deyip geçin telefonunuz uçak modunda olduğu için sms gönderemeyecek zaten.
3. Telefonumuzda bildirim panelinde simkart etkinleştirme ile ilgili 2 adet bildirim çıkacak, bu bildirimlerden biri 5 dakika kadar sonra kaybolacak 10 dakika kadar sonra diğer bildirimi de kaydırarak kendiniz kapatın (şuan resmi yok ama daha sonra yaparsam resmini de eklerim).
4. Bu iki bildirimin kapandığından emin olduktan sonra uçak modunu kapatın telefonunuzu kullanmaya devam edin, telefon belli bir zaman sonra anlaşılan tekrar deniyor ve aktive ediyor ama ücret kesmiyor. Önemli not: bazen kestiği de oldu ama çoğunlukla kesmedi.
5. Eğer benim gibi "Mesajlar" ve "Arama geçmişi" ni kullanmıyorsanız işiniz çok daha kolay. Yukarıda yazdıklarımın 1. ve 2. adımını yapın sonrasında Ayarlar ve Hesaplar bölümü altında "Senkronizasyon>Mi Could"u açın ve "Mesajlar" ve "Arama geçmişi" ni kapatın, eğer hala bildirim panelinde simkart etkinleştirme ile ilgili bildirimler var ise mutlaka kapatın ve uçak modundan çıkın.

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
Teşekkürler hocam bi sonraki rom kurulumunda deneyeceğim. Aslında dediğiniz gibi her mesaj vodafone da 66 kuruş ilk etapta önemsemiyor insan ama sürekli rom kurduğumuz için sürekli faturaya yansıyor. O yüzden konu açayım sorayım dedim.

musty28

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
6
Yurtdışını aramayı kapatmıştım yine masaj gönderilmişti Yurt dışında kullanımıda kapattım bakalım ne olacak. Turkcell de kapat çok daha kolaydı diye hatırlıyorum.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Arkadaşlar daha kolay bir yöntem var ek ayarların içinde yetkilendirme ve geri alma diye bir seçenek var ordan Xiaomi SMS etkinleştirme servisini kapattığınız da hiç bir şekilde etkinleştirme yapmıyor

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-06-17-15-52-48-265_com.android.settings.png
    Screenshot_2018-06-17-15-52-48-265_com.android.settings.png
    174,2 KB · Görüntüleme: 127

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
Arkadaşlar daha kolay bir yöntem var ek ayarların içinde yetkilendirme ve geri alma diye bir seçenek var ordan Xiaomi SMS etkinleştirme servisini kapattığınız da hiç bir şekilde etkinleştirme yapmıyor
Teşekkür ederim bu güzelmiş hiç dikkat etmemiştim

yyildirayy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yılmaz
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
1

Teşekkürler. Bu arada şimdiye kadar 2 mesaj almışız, 1.60+Kdv+Ötv gitti :D

Üst Alt