Yardım Sim Kart Etkinleştirilemiyor !

Emosis

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
10
Bir çok kişinin yaşadığı sim kart etkinleştirme sorununu yaşamaya başladım.
Telefona rom yüklemeden normal menüden fabrika ayarlarına dön seçeneğini seçtim sonrasında TWRP moduna girdi ve ben full wipe yapıp güncel rom kurdum açılınca etkinleştirme sorunu başladı.

+Sorunu düzeltebilmek için neredeyse tüm romları denedim.

+hattın uluslararası dolaşım vs sms atabilme gibi bir sorunu yok faturaya bolca 87 kuruş eklendi her denemede.

+ İnternette olan videolarda yok cihaz bul kapat gir çık cihaz bul aç doğrulama kodu gönder vs denedim.

+ Sim kart& mobil ağlara girip sim kart numarasını başına +90 ekledim her rom kuruluşunda da ekledim.

+ Sim etkinleştirme servisi izin ayarlarını kontrol ettim.

+ Fatura inceleyip her denemede ingiltereye sms yollandığını görebiliyorum.

+Mesaj ayarlarından mi mesajlar aktive ve deaktive etmeye çalıştım sonuç aynı.

+ Mi hesabını komple silip yeni bir mi hesabı alıp telefonu sıfırdan yeni mi hesabına kurdum.

###Yetki ayarlarına girip sim etkinleştirmeyi kaldırın demeyin onu yapınca mesajlar , son aramalar ve bazı kritik ayarlar miclouda yedeklenemiyor.

+ Türk Telekom kullanıyorum TT Mobil uygulamasından tüm ayarları kontrol ettim hat resetledim.

Örneğin : Arkadaşımın telefonunda mi hesabında telefon numarası kayıtlı olmadığı halde sim etkinleştirme sorunu yok. Sadece mail hesabı ile alınmış bir mi hesabı bile normalde etkinleştirilebiliyor yani.

Sonuç olarak hiç bir yol işe yaramadı. Bu işin çalışma prensibini anlayıp net çözüm sunabilecek olan var mıdır ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-05-23-01-48-44-332_com.miui.cloudservice.png
    Screenshot_2020-05-23-01-48-44-332_com.miui.cloudservice.png
    120,1 KB · Görüntüleme: 29
  • Screenshot_2020-05-23-01-49-08-191_com.miui.cloudservice.png
    Screenshot_2020-05-23-01-49-08-191_com.miui.cloudservice.png
    139,7 KB · Görüntüleme: 28

145600

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi mi 9 se
Konular
12
Ayarlar simkart+mobilağlar gir veri dolaşımı de ulusal dolaşım ve yurt dışı veri dolaşımını kapat bir daha İngiltere değil hiç bir yabancı ülkeye mesaj atamaz :))

Oyla:

TherKdul

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nazım Can
Cihazım
Xiaomi Mi 8 SE
Konular
2
Sanırsam modem dosyası kurman gerekiyor.

Oyla:

Yusufslm9810

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf Selim
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
9
Ayarlar simkart+mobilağlar gir veri dolaşımı de ulusal dolaşım ve yurt dışı veri dolaşımını kapat bir daha İngiltere değil hiç bir yabancı ülkeye mesaj atamaz :))
Hocam aynı sorun bendede mevcuttu hattında akıllı fatura varmı varsa o engelliyor

Oyla:

Emosis

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
10
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mesaj içeriğinde belirttim amacım aktifleştirmek yoksa sms atmayı engellemek kolay o şekilde micloud verimsiz kullanılır.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam aynı sorun bendede mevcuttu hattında akıllı fatura varmı varsa o engelliyor
Nasıl yani akıllı fatura çatır çatır sms atıyor yurt dışına sms atmak ve sanırım oradan da bu sms e bir veri olarak karşılık bulunması gerekiyor eşleşmek için.

Oyla:

Emosis

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
10
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sanırsam modem dosyası kurman gerekiyor.
NON hlos olayından bahsediyorsan. Denedim. Eski versiyon ROM da kurdum modem sorunu olmayan 10.3.2 işe yaramadı.
Miui daemon servisi aktif veya pasif yaptım işe yaramadı.
İzinleri kontrol ettim sorun yok.

Oyla:

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Bende tturk Telekom a geçince bu sorunu acayip yaşıyorum şuan 86 TL ye çıktı fatura 30 TL den benim yöntemim hep şu oldu kurulum yaptıktan sonra numara mı +90 koyarak ayarlara ekledim telefonun dilini İngilizce yaptım sonra sms etkinleştirme servisinin on belleğini temizleyip etkinleştir dedim. Eğer o an olmuyorsa yeniden başlat yapıp bildirim ekranından tekrar gönder dedim ve her defasında bu şekilde çözüyorum maalesef. Yoksa direk etkinlestirmiyor

Hı bir kere de cihazı bulu açıp kapatıyorum. Bu doğru mu bilmiyorum ama artık etkinlesmeyince bi kapat aç yapıyorum hani denk mi geliyo yoksa gerçekten etkisi var mı bilmiyorum

Oyla:

ayddiyar1

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Diyar
Cihazım
Xiaomi mi 8 se
Konular
19
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Bendede olmuştu bu denedim ise yaradi

Oyla:

tayfunkose

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tayfun
Cihazım
mi 5s plus
Konular
0
Merhaba, bu sorunu eşimin telefonunda yaşıyoruz, ben Vodafone kullanıyorum ama etkinlestirmede bir sorun yaşamazken eşimin Turkcell hattı problem çıkarıyor. Yurtdışı özellikleri de açıkken. Çözüm bulamadım sanırım operatör kaynaklı

Kendi hattımı eşimin telefonuna takar takmaz hiçbir ayarı değiştirmeden simkart etkinlestiriliyor.. turcell kaynaklı mi acaba? Benim telde mi rom 11.0.0 eşimin telefonunda eu 11.0.3 var

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt