Yardım SIM Kart Etkinleştirilemiyor!

ozzgurs

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
21
Telefonum xiaomi mi 6,telefonuma yeni aldığım Türk Telekom hattı taktığımda sürekli sim kart etkileştirilemedi hatası alıyorum ve her seferinde 80 kuruş faturama yansıyor. Diğer Vodafone ve turkcell hattımda bir problem yok. Hata ile ilgili görseller aşağıda mevcut lütfen yardım edin!

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-07-08-00-28-07-551_com.xiaomi.simactivate.service.jpg
    Screenshot_2019-07-08-00-28-07-551_com.xiaomi.simactivate.service.jpg
    196,4 KB · Görüntüleme: 66
  • Screenshot_2019-07-08-00-24-00-791_com.xiaomi.simactivate.service.jpg
    Screenshot_2019-07-08-00-24-00-791_com.xiaomi.simactivate.service.jpg
    572,9 KB · Görüntüleme: 91

SertaGE

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sertaç
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Sistem Mühendisi
Konular
20
Bu durumun sebebi operatörünüz. Cihazınız aktivasyon için SMS gönderiyor, operatör SMS gönderim ücretini sizden kesiyor ancak SMS'i bloke ediyor.
Akıllı fatura tarzı bir ayarlama varsa kapattırın ve hattınızın yurt dışına SMS gönderiminin aktif olduğundan emin olun.

Oyla:

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Telefonum xiaomi mi 6,telefonuma yeni aldığım Türk Telekom hattı taktığımda sürekli sim kart etkileştirilemedi hatası alıyorum ve her seferinde 80 kuruş faturama yansıyor. Diğer Vodafone ve turkcell hattımda bir problem yok. Hata ile ilgili görseller aşağıda mevcut lütfen yardım edin!
Aşağıdaki konuya göz atabilirsiniz hocam.

SIM Kart Etkinleştirilemedi hatası alıyorum?
Mi Cloud üzerinden sunulan uzaktan cihaz bulma, kilitleme, silme fonksiyonların, yapılan çağrıların ya da gelen/giden SMS'lerin yedeklenmesi vb. bazı işlevlerin çalışabilmesi için cihazınızda takılı olan SIM kart ile Çin'de yer alan Xiaomi sunucularına bir adet SMS gönderilmesi ve sunucunun gelen SMS'i onaylayarak cihazınızı etkinleştirmesi gerekmektedir. Bu SMS gönderilemediğinde, sunucu cevap vermediğinde ya da cihaz etkinleştirme esnasında her hangi bir hata olması durumunda bu bildirim alanında bu uyarı ile karşılaşırsınız. Uyarının bildirim olarak belirmesi cihazınızı normal şekilde kullanmanıza her hangi bir engel oluşturmayacaktır ancak etkinleştirme için gönderilen her SMS için -başarısız olsa dahi- ayrı ayrı operatörünüz tarafından faturanıza Yurt Dışı SMS tutarı yansıtılacağı için beklenmedik faturalar ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle tavsiyemiz SMS'in hiç gönderilmemesini sağlamanız. SMS gönderimini engellemek için ise ayarlar/ek ayarlar/yetkilendirme ve geri alma altından Xiaomi SIM etkinleştirme hizmetine ait yetkileri geri almanız ve ayarlar/mi hesabı altından cihazı bul, çağrılar ve SMS yedeklemenizi kapatmanız yeterli olacaktır.

Ana Başlık - Sıkça Sorulan Sorular

Oyla:

abdulvahap

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulvahap
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
1
Bu durumun sebebi operatörünüz. Cihazınız aktivasyon için SMS gönderiyor, operatör SMS gönderim ücretini sizden kesiyor ancak SMS'i bloke ediyor.
Akıllı fatura tarzı bir ayarlama varsa kapattırın ve hattınızın yurt dışına SMS gönderiminin aktif olduğundan emin olun.
Ben de ne yaptıysam olmadı. Mi6 ve Mi9 Turktelekom da SMS gönderdiği halde etkinleştirilmiyor. Gönderdiğinden de emin değilim ama faturaya yansıyan bir ücret var.

Oyla:

muratttsannn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
murat
Cihazım
mi note 3
Konular
17
Yetkilendirme ve geri almadan sim kart etkinlestirmeyi kapatın. Bir işe yaramaz zaten

Oyla:

nagodnagod

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dogan
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Kamu
Konular
48
Mi 6 cihazımı Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom ile kullandım maalesef sadece Türk Telekom da bu sorun var on beş lira mesaj ücreti gitti sorun operatörden kaynaklı

Oyla:

abdulvahap

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulvahap
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
1
Mi 6 cihazımı Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom ile kullandım maalesef sadece Türk Telekom da bu sorun var on beş lira mesaj ücreti gitti sorun operatörden kaynaklı
Aynen... Sorun Turktelekom'dan kaynaklanıyor kanısına vardım ben de.

Oyla:

SertaGE

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sertaç
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Sistem Mühendisi
Konular
20
Aynı sorun iOS cihazlarda da imessage ve facetime etkinleştirmede yaşanıyor. Kesin çözüm operatörde. Ancak maalesef bilgisiz müşteri temsilcilerine bu durumu anlatıp çözüm üretmesini sağlamak deveye hendek atlatmakla birebir.

Oyla:

ercmaster

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ercan
Cihazım
mi5s
Konular
17
Telefon dilini İngilizce yapın yeniden başlatın. Etkinleştirme mesajı işlemini böyle yapın. Sonra Türkçe ye alabilirsiniz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bunu forumda biri söylemişti. İnce bir nokta ama işe yarıyor.

Oyla:

senol1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
7.0
Cihazım
redmi not 4
Konular
7
Resimde gördüğünüz gibi yapın +90 ve telefon numarası
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:
Üst Alt