Yardım Sim Kart Etkinleştirilemiyor | Faturaya Etkisi

MRYGZ

Yağız
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yağız
Cihazım
Mi 6
Konular
21
Merhaba,

Mi 6 - MIUI 9 kullanıcısıyım. Telefonu alalı 1 hafta olmadı daha ama sırf şu sorun yüzünden mi'den soğudum. 20 lira olan faturam 40 lirayı geçmiş durumda şuan. Okuduğum bir çok şeyi denememe rağmen bir türlü sim kart etkinleştirme işlemini gerçekleştiremedim. Lütfen konu ile ilgili yardımcı olur musunuz. İlgili ekran görüntüleri şöyle ;

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Xiaomi'nin global destek kısmına mail attım. Çok 1-2 gün içinde cevap vermişler. Attığım maili aynen iletiyorum, peşine de Xiaomi tarafından gelen maili ekliyorum. Peşinen söyliyim, önerilen yolların sorunu çözeceğini düşünmediğim için ben denedim.

Biri kabaca Türkçe'ye çevirebilirse çok makbule geçer.

Destek için attığım mail;

I'm a Mi 6 user and i have sim card activation problem. I've tried every solution.

Please help me solve this problem.

I live in Turkey and my mobile operator is Turk Telekom ( old name is "Avea" )

Screenshots of this problem on attachment.

Gelen cevap ise şöyle;

Hi,
Greetings from Xiaomi!

Thank you for writing and sharing the snapshot with us. I will be glad to assist you.

I understand your concern that the sim card is not recognizing in your phone and apologize for the inconvenience. I would request you to check the network bands of your device in the specifications. If it does not match to the particular carrier band width, so we cannot assure you that your device works with the network of your region because this particular product is designed on the basic requirement of that particular region.

Also, would request you to consult your telecom operator whether their SIM card is compatible with the phone in network. And then please follow the below steps to check this problem:
  • Please dial *#06# on your phone, and then check whether you can see the IMEI number. If you could, the phone might be in normal condition
  • Please re-install the SIM card and check whether it's good for use
  • Please dial *#*#4636#*#*, and check the "phone information", you'll find the network information here. If it's above -100dBm, the network condition is ok
  • Please change another SIM card on the phone and check whether it's working
  • Please change a new SIM card from your telecom carrier and then check whether it could use
Manual Network
  1. Go to "Setting"
  2. Select "Sim and Mobile Network"
  3. Select "Sim" ( through which using internet)
  4. Select "Cellular Network"
  5. Select "Manual"
Hardware Test
  1. Dial *#*#6484#*#*
  2. Select Single Item Test (if the option is available)
  3. Select the options related to sim card
  4. Perform the test by choosing the appropriate options
If the test result is positive, then I would request you to follow the below mentioned steps.

Sign Out from your Mi Account
  1. Go to Settings
  2. Select Mi Account
  3. Then confirm to Sign Out
Create a Backup
  1. Go to Settings
  2. Select Additional Settings
  3. Select Backup and Reset
  4. Select Local Backups
  5. Select Backup
  6. Select Accounts and Contacts & Deselect System
  7. Then select Backup, so that the backup would be created
For Finding Backup File
  1. Go to Internal Storage
  2. Select Miui
  3. Select Backup
  4. Select All Backup
(Note :- Please save the backup file on your system so that your important data would be prevented)

Factory Data Reset
  1. Go to Settings
  4. Tap on Factory Data Reset
For ROM Flash follow below steps:
  1. Visit
  2. Click on downloads, select appropriate model
  3. Click on Global/ China version and download full ROM (Stable version)
  4. Copy the downloaded zip file to downloaded_rom folder in internal storage of the device. (If you do not have the folder named downloaded_rom in your device, then request you to create new folder by this name)
  5. Go into tools select updater
  6. Tap on top right corner(...) and choose update package
  7. Browse for the folder downloaded_rom and select ROM file
  8. Tap on update
Restore the Backup
  1. Go to Settings
  4. Select Local Backups
  5. Select Backup File
  6. Select Restore in order to complete this process
If the issue persists or test result is negative, kindly coordinate with the point of purchase for further assistance
Please get in touch with us if you need any further assistance.
Thank you for being a valued customer. Have a great day ahead!

Regards,
Divyanshu
Xiaomi Customer Support

Son düzenleme:

Kokoro

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Kokoro
Cihazım
Redmi
Konular
0
İkinci ekran görüntüsü olduğunda Android sistemi xiaomi framework sms atmak istiyor vs diyerek izin istiyor orada izin vermeyin otomatik etkinleşiyor. Bende hep o şekilde sürekli izin vererek etkinleşmesini bekliyordum en sonunda hiçbir şekilde izin vermemeye başladım kendiliğinden etkinleşmeye başladı.

Oyla:

ezioTD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ezio
Cihazım
Mi 6
Konular
13
Son zamanlar mi 6 rom kurulumunda bu ücret yansıması çokça başıma geldi benim de en iyisi sim kartı çıkartıp kuracam

Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Rom kurulumlarında Simkart çıkarıp, rom kurulumu yapılması tavsiye ediliyor. Türk Telekomda, mesaj başına 0.45 lira ücret yansıyor faturaya. Buradaki sorun, dediğiniz gibi simkart etkinleştirilemedi demesiyle birlikte, yeniden mesaj gönderiyor size sorup.

Oyla:

ezioTD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ezio
Cihazım
Mi 6
Konular
13
En iyisi etkinleştirme ye çalışmayın. Uyarıya basılı tutup bildirimi gizleyin

Oyla:

MRYGZ

Yağız
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yağız
Cihazım
Mi 6
Konular
21
İkinci ekran görüntüsü olduğunda Android sistemi xiaomi framework sms atmak istiyor vs diyerek izin istiyor orada izin vermeyin otomatik etkinleşiyor. Bende hep o şekilde sürekli izin vererek etkinleşmesini bekliyordum en sonunda hiçbir şekilde izin vermemeye başladım kendiliğinden etkinleşmeye başladı.

hocam bahsettiğiniz ekranı anımsayamadım, o ekran telefonu sıfırladıktan sonra ilk açıldığında gelen izin ekranı herhalde dimi. O ise eğer iznini kaldırıp yeniden başlatıp denediğimde çözülür mü acep ?

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
SIM kartı çıkartıp kurulum yapsanız dahi sim kartınızı yeniden taktığınızda SMS göndererek ek masraf çıkartacaktır. Maalesef çözüm değil...

Eski sürümlerde Türkçe ile ilgili bir problem nedeniyle bu hata alınıyordu ve telefon dili ingilizce yapıldığında sim kart etkileştirilebiliyordu. Öncelikle telefon dilini ingilizce yapmanızı tavsiye ederim.

Bir diğer seçenek ise i.mi.com adresine girdiğinizde üstte cihazınızı aktifleştirmenizi isteyen bir uyarı beliriyor. Eğer bu uyarı sizin hesabınızda da varsa uyarıya tıklayarak telefonunuza bir SMS gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Gelen SMS'teki kodu girdiğinizde SIM kartınız aktifleşecektir.

Oyla:

MRYGZ

Yağız
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yağız
Cihazım
Mi 6
Konular
21
SIM kartı çıkartıp kurulum yapsanız dahi sim kartınızı yeniden taktığınızda SMS göndererek ek masraf çıkartacaktır. Maalesef çözüm değil...

Eski sürümlerde Türkçe ile ilgili bir problem nedeniyle bu hata alınıyordu ve telefon dili ingilizce yapıldığında sim kart etkileştirilebiliyordu. Öncelikle telefon dilini ingilizce yapmanızı tavsiye ederim.

Bir diğer seçenek ise i.mi.com adresine girdiğinizde üstte cihazınızı aktifleştirmenizi isteyen bir uyarı beliriyor. Eğer bu uyarı sizin hesabınızda da varsa uyarıya tıklayarak telefonunuza bir SMS gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Gelen SMS'teki kodu girdiğinizde SIM kartınız aktifleşecektir.

Yanıtınız için teşekkür ederim, ingilizce yapıp denedim (hem uk, hem us) fakat sonuç yine aynı. i.mi.com adresinde ki aktifleştirme işlemini yaptım ama yine düzelmedi. Etkinleştirme hatası devam etmekte ve telefon her kapanıp açıldığında sms atıyor sanırım.

Bir soru soracağım ek olarak benim telefonda şöyle iki uygulama gözüküyor bunlar ne işe yarıyor acaba ?

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Yanıtınız için teşekkür ederim, ingilizce yapıp denedim (hem uk, hem us) fakat sonuç yine aynı. i.mi.com adresinde ki aktifleştirme işlemini yaptım ama yine düzelmedi. Etkinleştirme hatası devam etmekte ve telefon her kapanıp açıldığında sms atıyor sanırım.

Bir soru soracağım ek olarak benim telefonda şöyle iki uygulama gözüküyor bunlar ne işe yarıyor acaba ?

Hocam maalesef aklıma başka çözüm gelmiyor. Operatörünüzün mobil uygulamasından şimdilik yurtdışına SMS iznini kapatın isterseniz daha faza masraf çıkartmasın. Eğer bir çözüme denk gelirsem yeniden yazarım.

MSA uygulaması Xiaomi'nin resmi açıklamasına göre küçük sistem düzeltmeleri için küçük güncellemeler gönderilmesini sağlayan bir uygulama. Ancak kullanıcıların bir kısmı reklam içeriği olduğunu belirtiyorlar. Kaldırılabilir veya dondurulabilir bir uygulama.

Çince olan uygulama ise güvenlikle alakalı. Mi cloud üzerinden yapılacak ödemeler için eklenmiş deniyor fakat tam olarak benim de bilgim yok. Dondurulduğunda sıkıntı çıkartmıyor.

Oyla:

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Bunun çözümünü muiu forum da araştırdım arkadaşlar. Bi yetkili VPN kullanabilirsin bunun için yazmış.

Oyla:
Üst Alt