Yardım Sim Kart Etkinleştirilemedi Hatası

poison

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
mesut
Cihazım
mi box s
Konular
4
Turkcell hattımı Turktelekoma taşıdıktan sonra bu hatayı alıyorum. Dört gündür forumlarda verilen çözüm önerilerini deniyorum, en son fabrika ayarına döndüm malesef yine çözüm olmadı. Soruna dair çözüm önerileriniz var mı? Teşekkürler.

Bada

ツ ꧁☪꧂ツ
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tunahan
Cihazım
Poco x3
Meslek
Adliye personeli
Konular
7
Turkcell hattımı Turktelekoma taşıdıktan sonra bu hatayı alıyorum. Dört gündür forumlarda verilen çözüm önerilerini deniyorum, en son fabrika ayarına döndüm malesef yine çözüm olmadı. Soruna dair çözüm önerileriniz var mı? Teşekkürler.
Sim kartiniz başka bir cihazda aynı problemi yaratıyor mu ?

Oyla:

poison

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
mesut
Cihazım
mi box s
Konular
4
Onu denemedim, sim kart mı sorunlu demek oluyor bu.

Oyla:

emrahakkaya22

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah Akkaya
Cihazım
XiaomiMi Note 3
Konular
19
Telefonunuzu ingilizceye çevirip denedinizmi acaba bendede olmuştu bu şekilde çözülmüştü.

Oyla:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
SIM Kart Etkinleştirilemedi hatası alıyorum?

Mi Cloud üzerinden sunulan uzaktan cihaz bulma, kilitleme, silme fonksiyonların, yapılan çağrıların ya da gelen/giden SMS'lerin yedeklenmesi vb. bazı işlevlerin çalışabilmesi için cihazınızda takılı olan SIM kart ile Çin'de yer alan Xiaomi sunucularına bir adet SMS gönderilmesi ve sunucunun gelen SMS'i onaylayarak cihazınızı etkinleştirmesi gerekmektedir. Bu SMS gönderilemediğinde, sunucu cevap vermediğinde ya da cihaz etkinleştirme esnasında her hangi bir hata olması durumunda bu bildirim alanında bu uyarı ile karşılaşırsınız. Uyarının bildirim olarak belirmesi cihazınızı normal şekilde kullanmanıza her hangi bir engel oluşturmayacaktır ancak etkinleştirme için gönderilen her SMS için -başarısız olsa dahi- ayrı ayrı operatörünüz tarafından faturanıza Yurt Dışı SMS tutarı yansıtılacağı için beklenmedik faturalar ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle tavsiyemiz SMS'in hiç gönderilmemesini sağlamanız. SMS gönderimini engellemek için ise ayarlar/ek ayarlar/yetkilendirme ve geri alma altından Xiaomi SIM etkinleştirme hizmetine ait yetkileri geri almanız ve ayarlar/mi hesabı altından cihazı bul, çağrılar ve SMS yedeklemenizi kapatmanız yeterli olacaktır.

Bakınız S. S. S

Oyla:

abdulvahap

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulvahap
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
1
Sorun Turk Telekom dan kaynaklanıyor. Ben de Turkcell den geçtim etkinleştirmedim. Çok yol denedim olmuyor. Deneme yaparak faturanızı kabartmayın bence.

Oyla:

poison

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
mesut
Cihazım
mi box s
Konular
4
Fatura detayını incelediğimde 80 kuruşluk birsürü yurt dışı sms ücretlendirmesi gördüm. mi hesabımı sildim ve telefonu yurt dışı arama ve mesajlaşmaya kapattım. Zararın neresinden dönsek kardır yapacak bişey yok.

Oyla:

ismailhakkiii

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ismail hakkı
Cihazım
mi 9
Konular
8
Bende dün cihazı aldım ve aynı hatayla karşılaştım 5 sms atılmış sms iznini kapatarak engeleyebildim sadece

Oyla:
Üst Alt