İpucu Sim Kart Aktif Edilemedi

mavisular

::..Hayat Sınavdır..::
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sehmuz
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğretmen
Konular
36
Yeni ROM kurulduğu zaman çıkan sorun bitirdi beni. Belki 15 mesaj yollandı. Ama yinede aktif olmadı. Başka yerlerde de söylendi ama tekrar etmekte fayda var.

Telefonunuzun dilini ingilizce yapın. Yeniden başlatın Telefonunuzu. Ve bekleyin. Aktifleşme sorunu hallolacaktır

Seken

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ne ?
Cihazım
Mi 6
Konular
5
Yeni ROM kurulduğu zaman çıkan sorun bitirdi beni. Belki 15 mesaj yollandı. Ama yinede aktif olmadı. Başka yerlerde de söylendi ama tekrar etmekte fayda var.

Telefonunuzun dilini ingilizce yapın. Yeniden başlatın Telefonunuzu. Ve bekleyin. Aktifleşme sorunu hallolacaktır

dostum ben bu işlemide denedim faturama ek 20 tl den fazla yansıdı smsler yüzünden genede aktifleşmedi. telefonu aldığım yere sordum onlarda türktelekomda bu sıkıntı olabilir dediler. sanırım türktelekom ile alakalı bir problem vodafone kart taktığımda anında aktifleşti.

gozdemir

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
dostum ben bu işlemide denedim faturama ek 20 tl den fazla yansıdı smsler yüzünden genede aktifleşmedi. telefonu aldığım yere sordum onlarda türktelekomda bu sıkıntı olabilir dediler. sanırım türktelekom ile alakalı bir problem vodafone kart taktığımda anında aktifleşti.
Durdurmaya zorlayıp başka bir dün deneyin
Server larda bir sıkıntı vardır arara oluyor

mavisular

Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sehmuz
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğretmen
Konular
36
Bir sorum olacak. Sim kartı aktif etmeme olayında bizim ne gibi zararımız olur ?

Sim Kartı Etkinleştirmez isek bir sıkıntı yaşar mıyız ??

gozdemir

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
Bir sorum olacak. Sim kartı aktif etmeme olayında bizim ne gibi zararımız olur ?

Sim Kartı Etkinleştirmez isek bir sıkıntı yaşar mıyız ??
Sadece eski arama kayıtları ve mesajları yedeklerini aktaramıyoruz pek işe yaramıyor.

mavisular

Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sehmuz
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğretmen
Konular
36
Sadece eski arama kayıtları ve mesajları yedeklerini aktaramıyoruz pek işe yaramıyor.

gozdemir hocam çok ta önemli değil benim için açıkcası. Arama kayıtlarımı depolamamaları daha hoşuma gider. Zaten Google Sync yeteerince bilgiyi depoluyor. Başka firmaya gerek yok.... Dimi ama ? :)

gozdemir

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
gozdemir hocam çok ta önemli değil benim için açıkcası. Arama kayıtlarımı depolamamaları daha hoşuma gider. Zaten Google Sync yeteerince bilgiyi depoluyor. Başka firmaya gerek yok.... Dimi ama ? :)
Haklısın hocam :) ikide bir mesaj yollamasa her kapatıp açmada sıkboğaz etmese mis gibi olacak ama olmuyor :(

cepport

Kurumsal Üye
Kurumsal Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cepport
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Yaklaşık 1 aydan uzun süredir Türk Telekom kullanan hiçbir müşterimiz SIM Kart etkinleştirme işlemini yapamadı, ya Türk Telekomda ya da Xiaomi sunucularında bir uyuşmazlık söz konusu, Türk Telekom kullanan arkadaşlarımız aktivasyon yapmayı denemesin zira her denemede yurtdışı SMS ücreti faturaya yansıtılıyor.

gozdemir

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
Yaklaşık 1 aydan uzun süredir Türk Telekom kullanan hiçbir müşterimiz SIM Kart etkinleştirme işlemini yapamadı, ya Türk Telekomda ya da Xiaomi sunucularında bir uyuşmazlık söz konusu, Türk Telekom kullanan arkadaşlarımız aktivasyon yapmayı denemesin zira her denemede yurtdışı SMS ücreti faturaya yansıtılıyor.
Türkcell de sorunlu muhtemelen Xiaomi sunucularında hata var

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Yazdıklarınıza ek olarak Xiaomi sunucularında yaşanan problemler nedeniyle sıfırlanan cihazların açılamaması da eklenirse bir süreliğine en mantıklısı Mi hesabını hiç kullanmamak gibi görünüyor. Kendi adıma tüm cihazlarımda Mi Hesaplarını kaldırdım ve şu an hiç birinde Mi hesabı bulunmuyor. Arama kaydı, mesajlar yedeklenmese, mi Mesajlaşmayı kullanmasam da olur. Resimler ve videolar için ise yandex disk yükledim ve google yedeği de var. Tavsiye ederim en azından kafam rahat :)

Üst Alt