Silinebilir Sistem Uygulamaları

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.181
Bazı arkadaşlarımız kullanmadığı,gereksiz bulduğu,alternatiflerinin daha iyi olduğunu düşündüğü uygulamaları silmek istiyor. Ama silme işine gelince durup bir düşünüyoruz

Neden ? Çünkü sistemimiz bütünüyle çalışması için bazı uygulamalara diğerlerine nazaran daha çok ihtiyaç duyuyor. Onları sildiğinizde cihazda neler olabilir ;

✓ Resetlenme

✓ Kapanmaya zorla hataları

✓ Hiç açılmama veyahut açılma ve çeşitli yerlerde işlemin durması

✓ Yani yeni rom yüklemesiyle geçen korku dolu anlar yaşarsınız diyeyim kısacası

PEKİ HANGİ UYGULAMALARI SİLEBİLİRİM YA DA SİLEMEM

Verdiğim linkte Samsung Galaxy S II başta olmak üzere diğer samsung modellerine ait orjinal apk dosyaları ve silinebilir - silinemez uygulamaları yer alıyor.Eğer daha önce sildiğiniz ve bulamadığınız bir dosya varsa buradan indirebilirsiniz

NO--> Silinmemesi gereken dosyalar

CAUTİON--> Yine silinmemesi gereken dosyalar arasında yer alırlar. ( Silinmeleri halinde çeşitli kararsızlıklara yol açabilirler dikkat ! )

YES --> Silinmesinde sakınca olmayan dosyalar ( Yalnız harici programlarla ilişkilendirilmemesi lazım örneğin ben IM'yi sildim ve onunla ilgili hotmail uygulaması hata verdi,aklınızda bulunsun ;) )

✓ Tabi bunları silmeniz için Root yetkisine sahip olmanız gerekmektedir.

✓ Ben Titanium backup kullanıyorum ( Alternatif olarak '' Optimize toolbox ve System App Remover '' ı önerebilirim. )

✓ Özendirici bir yazı değil, bilgilendirme amaçlı bir yazıdır bunu da unutmayın lütfen

✓ Burda sizler için zaman ayırıyoruz böyle durumlara girişirseniz, lütfen bilmeden / düşünmeden / danışmadan hareket etmeyin

Anlatım bana aittir,çekinmeden soru sorabilirsiniz

Saygılar, sevgiler , iyi forumlar

casibao

Her türlü halı kilim turistlik gezi..
Yönetici
Admin
Satış Sorumlusu
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
MI 5
Konular
124
Cvp: Silinebilir Sistem Uygulamaları

bu çok faydalı bir bilgi sağol..

hamunpatra

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Konular
9
Ben miui rom da silinebilecek uygulamaları merak ediyorum.

snaykeder

Jess Serh@t
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Jess
Cihazım
Note 2
Konular
3
Miui romda silinebilecek dosyalar nelerdir ?

spawn5

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
uzman
Cihazım
lg g2
Konular
0
miui romda silinecek dosyalari yazsaniz lgg2 miui 8 romundayim

xargrax

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ümit
Cihazım
Mi 6
Konular
1
Benim telefonda miui uygulamarı çince, elimdeki apk dosyaları ile güncellemek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Arkadaşlar xiaomi telde sistem uygulaması silmenizi tavsiye etmem. 5s plus ımı rootlayıp google chrome u sildim tel logoda kaldı en basitinden.sony telde google a ait ne varsa siliyordum bişey olmuyordu ama miui bu konularda çok hassas.kullanmadığınız sistem uygulamaları durmaya zorlar yada devre dışı bırakabilirsiniz ama elbette ki seçim sizin

andersin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ersin
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
4
Arkadaşlar xiaomi telde sistem uygulaması silmenizi tavsiye etmem. 5s plus ımı rootlayıp google chrome u sildim tel logoda kaldı en basitinden.sony telde google a ait ne varsa siliyordum bişey olmuyordu ama miui bu konularda çok hassas.kullanmadığınız sistem uygulamaları durmaya zorlar yada devre dışı bırakabilirsiniz ama elbette ki seçim sizin

Bu dediğinizi ben yaşamadım. Baya uygulama sildim hatta video player dahil o zamanda WhatsApp gelen videoları diğerleriyle açmak uğraştırdığı için geri yüklemeden mesela Chrome haritalar driver gibi google dosyalarını sildim. Zaten Chrome kullanmam pcde opera mozilla mobilde sadece opera kullanıyorum.

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Bu dediğinizi ben yaşamadım. Baya uygulama sildim hatta video player dahil o zamanda WhatsApp gelen videoları diğerleriyle açmak uğraştırdığı için geri yüklemeden mesela Chrome haritalar driver gibi google dosyalarını sildim. Zaten Chrome kullanmam pcde opera mozilla mobilde sadece opera kullanıyorum.
Bende opera kullandığım için chrome u sildim ama tel logoda kaldı.

Üst Alt