Diğer Şifre Yöneticisi SafeInCloud

semender44

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
RS
Konular
19
Günümüzde herkesin birkaç sitede aboneliği, edevlet şifresi, banka şifreleri telefon şifreleri derken ölçüsü hesabı kaçmış bir şifre karmaşası içinde bulunduğu malumunuzdur. Bende uzun süre bu şifre karmaşası ile uğraştım. Bilahare eset smart ile birlikte gelen password manager uygulamasını kullanarak o güne kadar hiç ilgimi çekmeyen şifre yönetimi programı kullanmaya başladım. İtiraf edeyimki gerek eset smart security gerek kaspersky total ile birlikte bedava gelen password manager eklentileri enfes çalışıyor. Kullanıcı adını şifreyi yazmayı bırak birde ilgili butona tıklayıp sayfayı açıyor. Şifreniz sızarsa internetten araştırıp sizi uyarıyor. Velhasıl çok kullanışlı. Ancak fiyatına gelince işin tadı tuzu kaçıyor. Bunlar aylık yıllık abonelikler ile çalışıyorlar sürekli para vermeniz gerekiyor. Neredeyse bütün iyi password managerler abonelikle çalışıyor ve hepside bilgisayarda iyi. İş androide gelince password managerler işkence halini alıyor. Devasa bir buton halinde ana ekrana gelenler illada chrome olacak başka tarayıcıda çalışmam diyenler. Türlü türlü yerlere şifre kaydeden günlük eşitlemeye çalışanlar. Velhasıl android için iyi bir password manager arayışına girdim.
Şimdi password Managerlerin en iyilerinden birisiyle tanıştırayım sizi. Adı SafeInCloud. Bu password manager'in en iyi yanı android ile sıkıntısız çalışması (Miui Global rom herşeyde olduğu gibi bundada sıkıntı çıkarıyor) diğer romlarla enfes çalışıyor. Bilinen bütün tarayıcıları destekliyor. Batarya kullanımı yok denecek seviyede.

Çalışma mantığı şudur. Sizden istediğiniz size ait bir bulut servisinde google drive , Ondrive, dropbox vb hatta varsa kendi sunucunuz üzerinde sadece size ait bir hesap oluşturuyorsunuz. Bu hesap sizin belirlediğiniz bir şifre ile açılıyor.Kullanacağınız her şifreyi hatta banka kartınız, kredi kartınız vb bilgileri bu hesaba 256 bit AES şifreleme ile kaydediyor. Sıfır bilgi güvenliği vaadediyor. Yani ne uygulama geliştiricisi ne başka biri verileriniz ile ilgili hiçbir şeyi göremez. Eğer ana şifrenizi unutursanız program geliştiricisi dahil size kimse yardım edemez. Asla hesabınız açılamaz. Öyleki bir siteye şifrenizi yazdığınız anda ara bellekten, panodan şifreyi anında siliyor. İster bilgisayarınızdan ister telefonunuzdan programı kurup açtığınızda bu bulut sürücüsünden cihazları eşitleyebiliyor. Bu programı bir sefer satın alıyorsunuz ve size ait oluyor. Abonelik yok. Ayrıca akıllı saat içinde desteği var. Aklınıza gelebilecek her türlü password işlemini yapabilirsiniz. Şifrelerinizin güvenliğini test edebilir kendi pass oluşturucusu ile şifre düzenleyebilir isterseniz telefonunuzdaki bir uygulamayı bile şifre ile açabilirsiniz. Telefonda parmak iziniz ve yüz tanıma ile açılabiliyor. Hesabınızı sınırsız sayıda cihazda kullanabilirsiniz. İstediğiniz an buluttaki hesabınızın ister şifreli ister txt vcs yedeğini alabilirsiniz.

Fiyatıda oldukça makul. Android tek kullanıcı 3,99 dolar, windows ücretsiz, sınırsız cihaz ömür boyu. Ayrıca yeni kullanacaklar için 14 günlük deneme süresi var. Birde aile sürümü var. Bunda hesabınızı Google Play Aile Kütüphanesi'nin en fazla 5 üyesiyle paylaşılabilirsiniz. Herkesin şifresi ayrı tabi. Birde windwos hello için 2 dolar ücret var isteğe bağlı. Windowsunuzu windows key hesabı ile açıyorsanız oraya entegre oluyor ve windowsu açtığınızda otomatik başlıyor. Her tarayıcı için küçük bir eklentisi var kurmanız gerekiyor.
Para verip alınabilecek en iyi uygulamalardan biridir. Birmilyondan fazla kayıtlı kullanıcısı var. Ben 6 aydır kullanıyorum. Programın ana açma şifresi hariç geri kalan hiçbir şifremi bilmiyorum bile. Çoğunu 15 karakterli karmakarışık seriler haline getirdim. Tahmini kırılma zamanı 100 yıl diyor. :D
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Üst Alt