Yardım Sıfır Aldığım Telefon İkinci El Çıktı

keshtony

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yakup
Cihazım
Red mi Note 9S
Konular
4
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Bilmiyorum
Telefon Modeli
Xiaomi Redmi Note 9S
Bootloader Kilidi
Kapalı
Amazon Türkiye üzerinden bir satıcıdan aldığım Xiaomi Redmi Note 9S (Xiaomi Türkiye Garantili) Gri aldığım telefon ilk paketinde Mavi bir telefon olarak çıktı kutu içeriğinde herhangi bir garanti belgesi ve kullanma kılavuzu da yoktu. Şarj aleti biraz kısa gibiydi önceki Xiaomi orijinal şarj aletlerine benzemiyordu bunuda sorun etmedim. Daha sonra telefon kurulum ve kullanma aşamasında pil çabuk bitiyordu satıcı google üzerinden araştırdım ve bir sürü şikayet gördüm insanlara sıfır yerine ikinci el telefon sattığına dair bir sürü şikayet ve inanmayacaksınız Amazon,Trendyol,Hepsiburada her yerde aktif olarak satışlarına devam ediyorlar. Şok oldum hemen araştırdım İmei numarasından birde ne gördüm Bana Xiaomi Türkiye Garantili telefon diye sattıkları İthalatçı Garantili Çıktı yüksek ihtimal garanti süresi 2 yıl değildir. Şimdi iade başlattım ben bunlara yasal şikayet etmem için bilgi verir misiniz ?

alimitnick

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Redmi note 125G
Meslek
Öğrenci
Konular
8
Hakem heyetine başvurabilirsiniz.

Oyla:

keshtony

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yakup
Cihazım
Red mi Note 9S
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hakem heyetine başvurabilirsiniz.

İadem onaylanınca öyle yapıcam şaka gibi Şikayetvar üzerinden onlarca kişi kendilerine ikinci el telefon satıldığına dair şikayet etmişler adamlar yüzsüz gibi Trendyol,Amazon,Hepsiburada aktif olarak satış yapıyorlar büyük ihtimal kimse olayın üzerine gitmemiş benim iadem onaylansa bile Tüketici hakem heyetine,tek tek pazaryerlerine belgelerle şikayet edicem
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Şaka gibi İmei kodunu teknik servis aratınca bildiğin parça değişimi bile olmuş namusuzlar işte

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:
Oyla:

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
İadem onaylanınca öyle yapıcam şaka gibi Şikayetvar üzerinden onlarca kişi kendilerine ikinci el telefon satıldığına dair şikayet etmişler adamlar yüzsüz gibi Trendyol,Amazon,Hepsiburada aktif olarak satış yapıyorlar büyük ihtimal kimse olayın üzerine gitmemiş benim iadem onaylansa bile Tüketici hakem heyetine,tek tek pazaryerlerine belgelerle şikayet edicem
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Şaka gibi İmei kodunu teknik servis aratınca bildiğin parça değişimi bile olmuş namusuzlar işte

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Geçmiş olsun hocam. Satıcının adı ne acaba?

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Sağolun resmi olarak şikayet edeceğim için KVKK sorunu olmazsın diye burada veremiyorum malaasef
KVKK'nın açılımı zaten Kişisel Verilerin Korunması Kanunu. Sizin durumunuz Bu satıcıların durumu kesinlikle "Kişisel" değil. İsim vermenin de ötesinde konu dahi açabilirsiniz.

Oyla:
Üst Alt