Yardım Sesi Hangi Mikrofon Alıyor

ismail0100

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İsmail
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
5
Merhabalar, bluetooth kulaklık takınca sesi kulaklık mikrofonu mu yoksa telefon mikrofonu mu alıyor nasıl kontrol edebilirim.

cemee

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 9T Pro, Onep
Konular
2
Kulakligin mikrofonu alir normalde. Telefonu bluetoothun cektigi sizden uzak bir yere koyun (yan odaya mesela) sonra telefon gorusmesi yapmayi deneyin

ismail0100

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İsmail
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
5
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kulakligin mikrofonu alir normalde. Telefonu bluetoothun cektigi sizden uzak bir yere koyun (yan odaya mesela) sonra telefon gorusmesi yapmayi deneyin
Telefon dibimdeyken bile görüşme yaparken ses almıyor. Kulaklığı çıkarmam gerekiyor. Bugün PUBGM oynarken denedim biraz sanki telefonun kendi mikrofonundan ses gidiyor. Kulaklık Xiaomi Air2 SE True Wireless.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Telefon görüşmelerinde BT kulaklıktan, diğer işlemlerde cihazın kendi kulaklığından alıyor olması gerek. Tabi gerek diyorum ama Xiaomide böyle durum bildiğim kadarıyla, normalde kulaklık bağlandığında her işlem için BT kulaklıktan ses alması gerek.

Eğer sizde hiç bir şekilde BT kulaklıktan ses almıyorsa daha da ilginç bir sorun vardır. Kulaklığı yeniden eşleştirmeyi yada BT ayarlarını sıfırlamayı seneyin. Ayrıca bazen Google asistanın aktif olmasıda bu gibi sorunlara neden olabildiğini duymuştum.

ismail0100

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İsmail
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
5
Telefon görüşmelerinde BT kulaklıktan, diğer işlemlerde cihazın kendi kulaklığından alıyor olması gerek. Tabi gerek diyorum ama Xiaomide böyle durum bildiğim kadarıyla, normalde kulaklık bağlandığında her işlem için BT kulaklıktan ses alması gerek.

Eğer sizde hiç bir şekilde BT kulaklıktan ses almıyorsa daha da ilginç bir sorun vardır. Kulaklığı yeniden eşleştirmeyi yada BT ayarlarını sıfırlamayı seneyin. Ayrıca bazen Google asistanın aktif olmasıda bu gibi sorunlara neden olabildiğini duymuştum.
Kulaklığı zaten formatladım ama yarın farklı telefonda da deneyeceğim. Asistanı kapatabilirim onu denemedim hiç. İkiside redmi ürünlerin canavar gibi çalışması gerek aslında

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48

Ben de aynı şekilde olduğunu biliyorum. BT kulaklıklarda 2 mod var biri normal mod biri arama modu. Pubg gibi oyunlarda normal modda çalışıyor sesi cihazdan alıyor. Çünkü arama modundaki ses kalitesi çok düşük ve arama sesi dışındaki sesler duyulmuyor. Hatta pubgde 1-2 kez bu bugu yaşamıştım mikrofonu açtığım zaman oyun sesi gidiyordu. Aramalarda veya discord gibi sesli görüşmelerde sesi kulaklıktan alıyor. Mesela pcde discordda sesli görüşme yaparken mikrofonu kulaklığın mikrofonu seçersem arama dışında hiçbir ses duyulmuyor. Ama mikrofonu pcnin mikrofonu seçersem arama dahil her sesi yüksek kalitede duyabiliyorum kulaklıktan.

ismail0100

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İsmail
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
5
Ben de aynı şekilde olduğunu biliyorum. BT kulaklıklarda 2 mod var biri normal mod biri arama modu. Pubg gibi oyunlarda normal modda çalışıyor sesi cihazdan alıyor. Çünkü arama modundaki ses kalitesi çok düşük ve arama sesi dışındaki sesler duyulmuyor. Hatta pubgde 1-2 kez bu bugu yaşamıştım mikrofonu açtığım zaman oyun sesi gidiyordu. Aramalarda veya discord gibi sesli görüşmelerde sesi kulaklıktan alıyor. Mesela pcde discordda sesli görüşme yaparken mikrofonu kulaklığın mikrofonu seçersem arama dışında hiçbir ses duyulmuyor. Ama mikrofonu pcnin mikrofonu seçersem arama dahil her sesi yüksek kalitede duyabiliyorum kulaklıktan.
Biraz saçma değil mi ya, elimle telefonu kavrıyorum doğal olarak bu durumda mikrofon delikleri kapanıyor ve ses gitmiyor düzgün bir şekilde. Bende kulaklıktan gidiyor sanıyorum sesi. Bunu kulaklık yapmamın yolu var mı? Çünkü ses gitmediği için verdiğim bilgiler alınmıyor arkadaşlarım tarafından yada benim elimi kaldırıp konuşmam gerekiyor.

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Biraz saçma değil mi ya, elimle telefonu kavrıyorum doğal olarak bu durumda mikrofon delikleri kapanıyor ve ses gitmiyor düzgün bir şekilde. Bende kulaklıktan gidiyor sanıyorum sesi. Bunu kulaklık yapmamın yolu var mı? Çünkü ses gitmediği için verdiğim bilgiler alınmıyor arkadaşlarım tarafından yada benim elimi kaldırıp konuşmam gerekiyor.
Dediğim gibi eğer sesi kulaklıktan alırsa oyunun sesini duyamazsınız. Aynı sorun bende de var :) Elim hoparlör deliğini kapatıyor ama yapacak bir şey yok. Kablolu kulaklık kullanabilrsiniz oyun için.

ismail0100

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İsmail
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
5
Dediğim gibi eğer sesi kulaklıktan alırsa oyunun sesini duyamazsınız. Aynı sorun bende de var :) Elim hoparlör deliğini kapatıyor ama yapacak bir şey yok. Kablolu kulaklık kullanabilrsiniz oyun için.
O zaman telefonu rahat tutamıyorum ama teknik yönünü anlamadım tam olarak sadece merakım onda kaldı. Neden sesi alıp veremiyor bluetooth kulaklık. Görevi zaten bu değil mi :D Sonuç olarak verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

ismail0100

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İsmail
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
5

Xaomi de durum böyle demişsiniz ya, bu durum BT kulaklık için mi geçerli sistem için mi?

Üst Alt