Yardım Ses sorunu

yigityigit

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yiğit
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
1
Cihazımda 26.09.2018 sabahtan bu zamana kadar aramalarımda sesim karşı tarafa gitmemekte fakat karşı tarafın sesi bana ulaşıyor. Mikrofon ile görüşmelerimi yapıyorum lakin iyicene canımı sıkmaya basladı. Sistemde herhangi güncelleme olmamasına rağmen ve telefon darbe görmemesine rağmen sabahtandır bu sorunla muzdaribim. İnternetten araştırdığımda Sound About adlı aracı programla problemi çözenler olmuş lakin ben bir çözüme ulaşamadım. Hard reset atmama rağmen arama ve video kayıtlarında ses problemi yaşamaktayım. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşmış arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. (Ses kaydedicide sesimi kaydedebiliyorum, yazılım testinte ana mikrofon testinde ibre çıkıyor sonradan kayboluyor)
Telefon Redmi 5 Plus 9.2.6.0.0 NEGMIEK

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
bootloader kilidiniz açık mı? miflash ile temiz bir kurulum yaparsanız sorununuz çözüme kavuşabilir hocam.

Oyla:

yigityigit

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yiğit
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
1
fake rom kurulu halde aldığım için fake rom üzerinden açık gözüküyor lakin mi unlock uygulamasından kilidi açmaya çalıştığımda "current account is not bound to this device" hatası ile karşılaşıyorum

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Anladım hocam. O durum biraz farklıydı sanırım.. Fake ubl hakkında bilgi sahibi değilim ama yardımcı olacak arkadaşlar çıkacaktır muhakkak.

edit: biraz saçma bir tavsiye ama telefon uygulamasında mikrofon izni verilmiş mi kontrol eder misiniz? kendim aosp kullandığım için telefon uygulamasında o izinlere yer veriliyor mu bakamıyorum.

Oyla:

yigityigit

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yiğit
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
1
Mikrofon izinlerinde InCallUI, sistem başlatıcı, whatsapp falan bulunuyor lakin ayarlarla hiç oynamadım sabah kaltığımdan itibaren aramalarda delirmek üzereyim sürekli hoparlörden konusmak zorunda kalıyorum veya kulaklık aracılığı ile

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Donanımsal sorun olma ihtimali de çok yüksek hocam. Görüşme yapmanıza olanak sağlayan mikrofon bozulmuşta olabilir. Normal kayıt mikrofonunda sorun yok dediğinize göre. Temiz bir kurulum yapabilsek anlaşılırdı kesin olarak.

Oyla:

yigityigit

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yiğit
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
1
fake rom ile birlikte geldiği için kendim paket seç diyip farklı sürüme de geçemiyorum bootloader kilidi de fake olarak açık olduğu için işlem de yapamıyorum. Ne yapacağım bende bilemedim. Yorumlarınız için teşekkür ederim, umarım konu hakkında bilgili diğer arkadaşlarda yardımcı olabilir bana gün içinde.

Oyla:

yigityigit

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yiğit
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
1
Güncel, bu sorunla karşılaşmış arkadaşlardan yorumları bekliyorum.

Oyla:
Üst Alt