Soru Ses karşı tarafa yankılı gidiyor - Mi Note 10 Lite

dogansun

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Doğan
Cihazım
Ruby
Konular
9
Mi Note 10 Lite telefonda ses bazen yankılı şekilde gidiyor mağaradan çıkıyor gibi. Özellikle kadın-çocuk seslerinde bunu yaptığını fark ettim. Sitede de bununla ilgili bir şeyler yazılmış zamanında ama üstünden çok zaman geçmiş orada da çocuk seslerinin karşı tarafa yankılı gittiğinden bahsedilmiş.

Şimdi sorunlardan birisi tiz seslerin karşı tarafa yankılı gitmesi. Diğer bir sorun ise konuşurken (özellikle hoparlörden) karşıdakinin kendi sesini duyması. Ben onu az duyuyorum fakat o kendi sesini duyduğunu söylüyor.

Ayrıca Whatsapp'tan ses atarken fark ettiğim kadarıyla mikrofonun dibine girmeden düzgün ses almıyor. Bağıra bağıra konuşsam da azıcık çıkıyor ses.

Sanırım mikrofonun gürültü engelleme özelliği ile alt-üst mikrofon arasındaki bir sorundan kaynaklanıyor. Fakat yazılımsal mı donanımsal mı emin olamadım. Mevcut ROM Miui 13 Global Android 12 idi. Sonra rastgele bir rom yüklemiştim. Global 12.5 galiba Android 10 tabanlı. Onda bu sorun çok daha az vardı. Fakat o Romda da farklı sorunlar vardı karanlık tema-mod düzgün çalışmıyordu. BL açılmasıyla XTRV ROM yükledim bugün Miui 13 yine. Bunda da aynı sorun mevcut.

Bu gürültü engelleme işini kapatabileceğimiz bir ayar var mı acaba?

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
EEA global son sürüm yükleyip deneyin Sorun yüksek ihtimal donanımsaldır zaten

dogansun

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Doğan
Cihazım
Ruby
Konular
9
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

dogansun

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Doğan
Cihazım
Ruby
Konular
9
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eea rom global romun hatalarının düzeltilmiş halidir
deneyip sonucunu yazayım hocam. xtrv denen şeyi kurdum bugün, artık sıfırlamaktan telefon kurulumu yapmaktan ne whatsappı ne fotoğrafları kaldı doğru düzgün. üç dört kez rom değiştirdim. Olmazsa da Android 10'lu Miui 12 kurarım artık.

Üst Alt