Yardım Servis yok

afrasyab33

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi6
Konular
9
Merhabalar...
Türk telekom'dan Vodafone numaramı taşıdım.Sim kartı aktif başka telefona taktığımda herhangi bir sıkıntı yok ama benim telefonumda servis yok sorunu oluyor.Turk telekomla kullanırken herhangi bir sıkıntı yoktu.Ayarlarla ilgili bir sıkıntı mı var veya xiaomi nin bu konuyla ilgili bir ayarı mı var bilemiyorum.

Bilen varsa lütfen yardımcı olsun.Gercekten sinir bozucu bir olay.

Not:Telefon xiaomi redmi note 3

certegin

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Cihan
Cihazım
Mi 5
Konular
0
Üzülerek söylüyorum ki yapabilecek birşeyin yok. Vodafone mi yi kapsamıyor.. Yada şöyle söyleyeyim mi nin bandı vodafoneye uymuyor.

Oyla:

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Üzülerek söylüyorum ki yapabilecek birşeyin yok. Vodafone mi yi kapsamıyor.. Yada şöyle söyleyeyim mi nin bandı vodafoneye uymuyor.
Merhabalar...
Türk telekom'dan Vodafone numaramı taşıdım.Sim kartı aktif başka telefona taktığımda herhangi bir sıkıntı yok ama benim telefonumda servis yok sorunu oluyor.Turk telekomla kullanırken herhangi bir sıkıntı yoktu.Ayarlarla ilgili bir sıkıntı mı var veya xiaomi nin bu konuyla ilgili bir ayarı mı var bilemiyorum.

Bilen varsa lütfen yardımcı olsun.Gercekten sinir bozucu bir olay.

Not:Telefon xiaomi redmi note 3
telefonu sıfırlamayı bir dene garip bir sorun bu ve telefonun sim kartı gördüğünden emin misin ayarlardan mobil ağlara girince operatörün ismi yine yazar sim karttan okudugu veri ile gösterir bunu başka bir hat bu yine vodafone olsun telefonuna tak dene diger arkadaşa da bir cevabım var xiaomi nin vodafone ile ilgili bir sorunu yoktur vodafone kullanıcısı olarak söylüyorum band 800 açık olmaması telefonun 4 g veya 3 -2 g gibi sinyalleri görmemesi ile alakalı değildir vodafon çok nadir yerde band 20 den yayın yapar bu sadece 4 g sinyali için geçerlidir 4 g çekmiyorsa 3 veya 2 g edge çeker yani yanlış bilgilerle insanları zor duruma düşürmeyin
bu arada başka vodafone hat ile denediğinizde telefon sorun cıkartmıyorsa hattınızı değişimini isteyin bunu ücretsiz yapıyorlar diye biliyorum sim ile telefon uyumsuzluğu cok nadir de olsa olabiliyor

Son düzenleme:
Oyla:

afrasyab33

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi6
Konular
9
Sim kart olayı beni baya uğraştırdı girmediğim yer kalmadı gerçekten.Sorunu sim kartı başka telefona taktım ayarlamalar ile ilgili mesajlar geldi daha sonra tekrar Mı telefonuma taktiğimda sorun çözüldü :)

Vodafone xiaomi'yi kapsamıyor görüşün yanlış bence Mi6 telefonumda stabil olarak kullanıyorum.

Oyla:

Davutowski

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Davut
Cihazım
Mi5+
Konular
0
Sim kart olayı beni baya uğraştırdı girmediğim yer kalmadı gerçekten.Sorunu sim kartı başka telefona taktım ayarlamalar ile ilgili mesajlar geldi daha sonra tekrar Mı telefonuma taktiğimda sorun çözüldü :)

Vodafone xiaomi'yi kapsamıyor görüşün yanlış bence Mi6 telefonumda stabil olarak kullanıyorum.
Bu sorunu nasıl çözdün? Bana da yardımcı olabilir misin?

Oyla:

afrasyab33

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi6
Konular
9
Bu sorunu nasıl çözdün? Bana da yardımcı olabilir misin?
Çok zaman geçti ama o zaman araştırdığımda 2-3 farklı sebepten olmadığını gördüm;

Telefonu parmak izi ile açıyorsan kilit tuşuna bas pin soruyor olabilir.Onun için sim aktif olmuyor olabilir.Ben parmak iziyle açtığım için pin kodunu görmemiştim.

Sorun çozulmediyse sim kartını başka telefona takıp ayarlarını yapmayı dene Xiaomi haricinde bir telefona.

Oyla:
Üst Alt