Yardım Sertifikasız Batarya kullanımı sonucu Telefonum bozuldu

kaannboss

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi 7
Konular
4
Bu gün adaptörümü İş yerinde unutmuşum kablo yanımdaydı Bende Evde Bulduğum Çok Dandik Markasız bı Adaptör ile jars etmeye başladım zaten etmiyordu %0 dı hep
Video izlemeye koyuldum Bı anda ekran sapıttı yanıp sönmeye başladı Ve Kapandı Açmaya çalıştığımda Yanıt vermiyordu Bende Adaptör ile alakalı olduğunu anladım ve Huawei marka bir Adaptör taktım jars olmaya başladı ancak ekranda Yanıp sönmeler oluştu ya bataryayı bozdum yada istenmeyen bir elektrik falan birikti bataryayı tamamen boşaltıp tekrar Açtım sorun düzelmedi ekran hala yanıp sönüyor

Drkirpi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi Note 9 Pr
Konular
5
Bu gün adaptörümü İş yerinde unutmuşum kablo yanımdaydı Bende Evde Bulduğum Çok Dandik Markasız bı Adaptör ile jars etmeye başladım zaten etmiyordu %0 dı hep
Video izlemeye koyuldum Bı anda ekran sapıttı yanıp sönmeye başladı Ve Kapandı Açmaya çalıştığımda Yanıt vermiyordu Bende Adaptör ile alakalı olduğunu anladım ve Huawei marka bir Adaptör taktım jars olmaya başladı ancak ekranda Yanıp sönmeler oluştu ya bataryayı bozdum yada istenmeyen bir elektrik falan birikti bataryayı tamamen boşaltıp tekrar Açtım sorun düzelmedi ekran hala yanıp sönüyor
Ya batarya öldü ki siz diyorsunuz ekran yanıp sönüyor.Ekran ölmüş bence tabi forumdaki tamirciler daha iyi bilir

kaannboss

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi 7
Konular
4
Ya batarya öldü ki siz diyorsunuz ekran yanıp sönüyor.Ekran ölmüş bence tabi forumdaki tamirciler daha iyi bilir
anladım tamirciler yardımcı olsa daha iyi olur (son olarak telefonnun gücü şuan tamamen kesildi twrp ye gidiyormu diye kontrol etmek istedim yine ekran yanıp söndü sistem yanıt vermedi dondu kaldı şuan kaliteli adaoptör ile de hiç bir şekilde çalıştıramıyorum geçmiş olsun)

savioranqel68

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ugurcan
Cihazım
Mi 9T PRO
Meslek
Sağlık Teknikeri
Konular
42
İnşallah, çok büyük bir sorunu yoktur hocam geçmiş olsun

OGSKY

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Lavender & 9S
Konular
8
Taktığınız şarj cihazı 60w ve üzeri filan değilse sorun donanımsal veya alınan bir güncelleme sonrası olan sorunlardan olabilir. Cihaz MTK işlemci ise işlem yaparken dikkat etmek lazım.

kaannboss

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi 7
Konular
4
İnşallah, çok büyük bir sorunu yoktur hocam geçmiş olsun
sağolun daha öncede ekranda bu tarz bir şey olmuştu jars çok azken kapatıp açdığımda düzemişti bu yanıp sönmelerin bataryadan olduğunu biliyorum
az önce twrp den batarya bilgisini sıfırlamaya çalıştım twrpye girdiğim gibi tekrardan yanıp söndü ve kapandı şuan sistemden hiç yanıt alamıyorum nod~~
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Taktığınız şarj cihazı 60w ve üzeri filan değilse sorun donanımsal veya alınan bir güncelleme sonrası olan sorunlardan olabilir. Cihaz MTK işlemci ise işlem yaparken dikkat etmek lazım.
imkanı yok uzun süredir rom builderden indirdiğim customu kullanıyorum ota güncellemelerini zaten alamıyorum

savioranqel68

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ugurcan
Cihazım
Mi 9T PRO
Meslek
Sağlık Teknikeri
Konular
42
sağolun daha öncede ekranda bu tarz bir şey olmuştu jars çok azken kapatıp açdığımda düzemişti bu yanıp sönmelerin bataryadan olduğunu biliyorum
az önce twrp den batarya bilgisini sıfırlamaya çalıştım twrpye girdiğim gibi tekrardan yanıp söndü ve kapandı şuan sistemden hiç yanıt alamıyorum nod~~
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

imkanı yok uzun süredir rom builderden indirdiğim customu kullanıyorum ota güncellemelerini zaten alamıyorum
İnan bahsettiğin sorunu ben ömrümde ilk kez duyuyorum abimde de aynı cihaz var 900 TL ye almıştı sıfır bugüne kadar hiç benzeri bir sorun olmadı dandik şarj aletleri illa zarar veriyor cihaza cihazı başka batarya ile test etmen gerekiyor veya bir tamirciye gösterilmesi gerek

kaannboss

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi 7
Konular
4
İnan bahsettiğin sorunu ben ömrümde ilk kez duyuyorum abimde de aynı cihaz var 900 TL ye almıştı sıfır bugüne kadar hiç benzeri bir sorun olmadı dandik şarj aletleri illa zarar veriyor cihaza cihazı başka batarya ile test etmen gerekiyor veya bir tamirciye gösterilmesi gger

İnan bahsettiğin sorunu ben ömrümde ilk kez duyuyorum abimde de aynı cihaz var 900 TL ye almıştı sıfır bugüne kadar hiç benzeri bir sorun olmadı dandik şarj aletleri illa zarar veriyor cihaza cihazı başka batarya ile test etmen gerekiyor veya bir tamirciye gösterilmesi gerek
Telefoncu arkadaşıma mesaj attım yarın sabah Göstereceğim Telefon açıldı çok tuhaf şeyler oluyor Açılmasına Açıldı ama Jars olmuyor ekrandaki titremeler Yanıp dönmeler devam ediyor

Batu1923

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
Xiaomi redmi 7
Meslek
PARAMEDİK
Konular
4
Ekran yanıp sönme sorunu aynısı başıma geldi bataryan bozulmuş. Değişim gerekli.

Üst Alt