Yardım Sensör Sorunu

'Xiaomi Mi 5X' forumunda Anakha tarafından 16 Mayıs 2018 tarihinde açılan konu

 1. Tapatalk kullanıcılarının sitemize erişiminde sorun yaşaması durumunda sitemize tarayıcı üzerinden girerek gizlilik politikası ve kullanım koşullarını kabul etmesi gerekmektedir.
 1. Merhaba, benim daha önce Redmi Note 4 üm vardı. Satıp yerine ikinci el bir tane mi 5x aldım.

  Benim sorunum şu, sensörler tam olarak çalışmıyor. Mesela pusula hareket etmiyor yada otomatik ekran parlaklığı çalışmıyor yada telefonla konuşurken ekranı yüzüme yaklaşırdığımda ekran kapanıyor ama sonra tekrar uzaklaştırdığımda ekran açılmıyor.

  Acaba bu sorunlar rom ile alakalı olabilir mi? Çünkü hardware menüsüne(yani gizli menü)'ye girdiğimde bazı başlıklar Türkçe bazıları İngilizce duruyor.

  Az önce konuları da okudum. Baştan rom atmak istediğim, telefonun bootloaderının açık olması gerektiği yazıyor ve sanırım açık çünkü açılırken unlocked yazısı geliyor. Ama ben tekrar rom kurarken bir daha kilitlenmesini istemiyorum. Çünkü daha önceki Redmi Note 4 de açtıramamıştım bootladerı, sinir olmuştum.

  Acaba ne gibi bir yol izleyebilirim. Yardımcı olabilir misiniz?
   
 2. Mi Flash tool ile yeni rom kurabilir veya persist flashlayabilirsiniz.

  Siz kapatmadığınız sürece bootloader kilidi kapanmayacaktır. Mi Flash tool ile rom kuracaksanız clean all+ lock seçeneğinin seçili olmamasına dikkat edin.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...