Yardım Sensör problemi

Miuimai

Premium Üye
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
S23
Konular
5
Merhaba Samsung Xiaomi ye geçtim. Red mi note 10 pro kullanıyorum. Konuşma yaparken ekran önce kapanıyor sonra açılıyor. Konuşurken yanağım ekrana değdiği için birçok pencere açılıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim. Lütfen yardımcı olur musunuz.

Arama ekranına *#*#6484#*#* yazın. Veya ayarlar,telefon hakkında,tüm özellikler, çekirdek sürümüne birkaç defa tıklayın. Açılan ekranda sağ üste 3 noktaya basın proximity sensör yazısına basın 5 veya 0 rakamı çıkacak elinizle sensörü kapatıp açın. Sıfırla beş arasında değişmesi lazım. Değişmezse birkaç kez elinizi sensore uzun veya kısa hareketlerle tekrar edin. Kalibrasyon seçeneğini aktif edin. Olayı Redmi Not 9 proda böyle çözüyoruz. Sizin cihazın sensör olayı farklı olabilir. Başka yöntemle çözerseniz bizde öğrenmek isteriz

Moderatör tarafında düzenlendi:

MuratAkbasPh

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
1
Arama ekranına *#*#6484#*#* yazın. Veya ayarlar,telefon hakkında,tüm özellikler, çekirdek sürümüne birkaç defa tıklayın. Açılan ekranda sağ üste 3 noktaya basın proximity sensör yazısına basın 5 veya 0 rakamı çıkacak elinizle sensörü kapatıp açın. Sıfırla beş arasında değişmesi lazım. Değişmezse birkaç kez elinizi sensore uzun veya kısa hareketlerle tekrar edin. Kalibrasyon seçeneğini aktif edin. Olayı Redmi Not 9 proda böyle çözüyoruz. Sizin cihazın sensör olayı farklı olabilir. Başka yöntemle çözerseniz bizde öğrenmek isteriz
5 kısmı hiçbir şekilde değişmedi bende.

I3allistic

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muhittin
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
0
5 kısmı hiçbir şekilde değişmedi bende.
Test ederken şöyle birşey farkettim. Telefon dikey iken sensörde 5 değeri değişmiyor. Telefonu ne zaman hafif eğerseniz (yönü önemli değil )o zaman sensör aktifleşiyor ve değer değişiyor. Yazılımsal bir problem olduğunu düşünüyorum.

raqli001

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ilqar
Cihazım
redmi note 9 pr
Konular
8
Miuimai, kardeimin soyledigi gibi kalibrasyon yapmak lazim belki duzelir bende 9 pro kullaniyorum herdefa yeni rom kurunca illaki kalibrasyon yaparim
Test ederken şöyle birşey farkettim. Telefon dikey iken sensörde 5 değeri değişmiyor. Telefonu ne zaman hafif eğerseniz (yönü önemli değil )o zaman sensör aktifleşiyor ve değer değişiyor. Yazılımsal bir problem olduğunu düşünüyorum.

KurtBeyOo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Görkem Efe
Cihazım
Note 10 Pro
Meslek
Özel
Konular
31
Note 8 pro da hiç bir anlamda sorun yaşamadım. Lakin belirtmiş olduğunuz sorunun aynısını Poco X3 nfc de fazlasıyla yaşamaktayım. Bizzat tüm yorumları okudum ve bildiğim kadarı ile cevap vereyim.
İlk öncelikle koruma kılıf, Koruyucu Ekran kullansam da kullanmadan da denereyek aynı sorunları bizzat Yaşadım. Güncelleme öncesi ve sonrası için geçerlidir. Bu konuya cevap veren bir arkadaşın kalibrasyon ayarı yapması gerektiğini söylemiş Buna istinaden hemen deneme yaptım lakin test sonuçları gayet pozitif çıktı Ne hikmetse acaba doğru mu yaptım onu da bilmiyorum

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-06-18-12-22-32-745_com.miui.cit.jpg
    Screenshot_2021-06-18-12-22-32-745_com.miui.cit.jpg
    266,8 KB · Görüntüleme: 5

ibrahimilh

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
9
maalesef arkadaşlar 3 cihazda da denedim redmi note 10 pro arama sonrası da ekranı açmıyor 12.5.3 sürümün de 3 cihazda sonuca ulaşan varsa yardımcı olabilir mi ?

Blodorn25

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 9Pro
Konular
3
Google Arama uygulaması yüzünden böyle olduğu söyleniyor. Farklı bir uygulama ile arama yaparken örneğin whatsapp, böyle bir sorun yaşamadım ben.

Üst Alt