Yardım Sensör problemi

Abdülkadir B.

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Abdülkadir
Cihazım
Xiaomi note 10
Konular
1
Merhaba Samsung Xiaomi ye geçtim. Red mi note 10 pro kullanıyorum. Konuşma yaparken ekran önce kapanıyor sonra açılıyor. Konuşurken yanağım ekrana değdiği için birçok pencere açılıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim. Lütfen yardımcı olur musunuz.

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
Merhaba Samsung Xiaomi ye geçtim. Red mi note 10 pro kullanıyorum. Konuşma yaparken ekran önce kapanıyor sonra açılıyor. Konuşurken yanağım ekrana değdiği için birçok pencere açılıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim. Lütfen yardımcı olur musunuz.
Güncellemeleri beklemekten başka çare yok gibi.

emRu11aH

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrullah
Cihazım
Mi 12t pro
Meslek
Üretim,Alım,Satım
Konular
19
Sensörü kapatın size tavsiye, bir arkadaş kılıfla alakalı falan demişti ama sanmıyorum, mi10t pro cihazıma orjinal spigen kılıf engel olmaz diye düşünüyorum...

Huseyin4291

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Realme Gt 2 Pro
Meslek
Öğretmen
Konular
6
Xiaomi mi note 10 lite kullanıcıları yaklaşık 1 yıldır yaşıyor bunu. Herhangi bir çözümü hala bulunabilmiş değil. Ultrasonik yakınlık sensörü mü ne varmış ondan oluyor diyorlar. Kardeşimin redmi note 10 pro cihazında test ettim benim cihazla birebir aynı ekran ışığı açılıyor fakat şöyle söyleyeyim herhangi bir dokunma yaptığını görmedim

krasniy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
murat
Cihazım
mibox4s
Konular
1
Merhabalar bende yeni mi10 note pro aldim ve ayni sorun bende var çözüm bilen varmi? Birileri öncelik ayarları ile oynuyor telefonda oyle bir ayar bulamadim
Her telefon konusmamda mutlaka ekran aciliyor ve tuslara dokunuyor lütfen yardım edin

Miuimai

Premium Üye
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
S23
Konular
5
Hocam kalibrasyon denedinizmi

Huseyin4291

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Realme Gt 2 Pro
Meslek
Öğretmen
Konular
6
Merhabalar bende yeni mi10 note pro aldim ve ayni sorun bende var çözüm bilen varmi? Birileri öncelik ayarları ile oynuyor telefonda oyle bir ayar bulamadim
Her telefon konusmamda mutlaka ekran aciliyor ve tuslara dokunuyor lütfen yardım edin
Hocam mi note 10 lite önceki sürümlerde ekran açılınca dokunma yapıyordu ama sonradan güncellemeler gelince sadece ekran açılmaya fakat dokunma yapmamamya başladı en azından bende öyle oldu

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
177
Bu sorun 2 nedenden dolayı oluyor:
1- Yakınlık sensörü ekranın çok kenarında oluyor. Bu nedenle ışık kırılması sonucu hafif bir ışık alma durumunda açılıyor.
2- Yazılımda ışık alma hassasiyeti yüksek. Bu nedenle ufak bir ışık aldığında bile ekran açılıyor.

Xiaomi, Redmi serisinde bazı özelliklerde hep aynı donanımı kullanıyor. Birkaç nesildir Redmi cihazlarda yakınlık sensörü sorunu var.

Çözüm için de 2 yol var:
1- Yakınlık sensörünü kulağınızla iyice kapatmak.
2- Yazılım değiştirmek veya yazılımdaki ışık sensörü ayarını düzenlemek.

Yazılım değiştirmek çözüm olmayabiliyor. Bu nedenle ilk yolu deneyin derim. Zira ben böyle çözdüm kendi cihazımdaki sorunu. Note 8 kullanıyorum ben de. :)

krasniy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
murat
Cihazım
mibox4s
Konular
1
Cok teşekkür ederim cevaplarınız için cidden çok iysiniz...
Ancak anlamadığım bir şey var, ciddi para verip aldığımız telefonun yazil yada donanımsal hatasının problemin i biz neden kullanim zorluğu olarak çekiyoruz? Yıllarca başka telefon kullandım hic olmayan ve beni cok zor durumda bırakan bir sorun bu...mi nin insiyatif alip bir an once yazilim ayarlari ile hassasiyet ayarlamasini saglamasi yada bu problemi engellemk icin bir yol bulmali yardimci olmali...telefonu alali iki gün oldu bu kadar guzel bir telefon icin bu sıkıntı yakışmıyor

emRu11aH

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrullah
Cihazım
Mi 12t pro
Meslek
Üretim,Alım,Satım
Konular
19
Cok teşekkür ederim cevaplarınız için cidden çok iysiniz...
Ancak anlamadığım bir şey var, ciddi para verip aldığımız telefonun yazil yada donanımsal hatasının problemin i biz neden kullanim zorluğu olarak çekiyoruz? Yıllarca başka telefon kullandım hic olmayan ve beni cok zor durumda bırakan bir sorun bu...mi nin insiyatif alip bir an once yazilim ayarlari ile hassasiyet ayarlamasini saglamasi yada bu problemi engellemk icin bir yol bulmali yardimci olmali...telefonu alali iki gün oldu bu kadar guzel bir telefon icin bu sıkıntı yakışmıyor
Haklısın...

Üst Alt