Yardım Şebeke Sorunu

mvpeko

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enver
Cihazım
Redmi 4a
Konular
1
Arkadaşlar merhaba.

Turkcell hat kullanıcısıyım. 3g ile internete bağlanamıyorum. Konuşmalar ya kesiliyor ya da arayanlardan telefon kapalıydı bilgisi alıyorum. Bu sorun yaklaşık 2 aydır var. 4.5 g de sorun yok. Turkcell ile görüştüm. VoLte özelliğini aktif ettiler. Telefonda da özelliği açtık. 4.5 g olduğu sürece sorun yaşamıyorum ancak ev içerisinde dolaşırken ya da araç ile ilerlerken gelen aramalarda 4.5 g çekmiyorsa sorun yaşıyorum. Bu arada Antalya merkezde yaşıyorum.

Telefonu Evofone dan aldım. İmei sorunu yok. Sim değişikliği yaptım. Miui 11 v11.0.6.0 versiyonu kullanıyordum .Telefonu güncellediğim için mi oldu diye düşünerek v10.3.5.0a versiyon düşürdüm.

Mi8 forumunda bulunan tüm konu başlıklarına teker teker baktım. Benim gibi şebeke problemi çeken arkadaşlar var. Çözüm önerileri de sonuç vermiyor gibi. Aynı sorunu yaşayan bir arkadaş forumda anlattığına göre servise göndermiş ama telefon geri gelmiş. Telefonumu satmayı düşünüyorum artık. Eşime redmi 9 pro aldım aynı sorun onda da var.

Var mı deneyebileceğim bir yol?

mvpeko

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enver
Cihazım
Redmi 4a
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Up

Oyla:

baha--

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
bahadır
Cihazım
Red Mi Note 8
Konular
0
Bende yurtdışı kayıtlı Mi 8 kullanıyorum . Hattım vodafone . İmei'de sıkıntı yok .Başkasının hattını (turkcell) telefonuma taktığımda çalışıyor, benim hattımda başka telefonda çalışıyor . Ama gel gelelim benim hattım benim telefonumda son 2 aydır kapalı alanda hiç çekmiyor ve şebeke hızı oldukça düştü .Defalarca operatörle görüştüm netice yok .Mi'lerde band problemi olduğunu duydum ve benim gibi bu problemi yaşayan çok var ,artık iyice sinirlenmeye başladım.

Oyla:
Üst Alt