Yardım Şebeke sorunu

nomenbb

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi note 3
Konular
11
Arkadaşlar telefonun şarj soketi o değiştireyim derken yanlışlıkla şebeke Flex kablosu kopardim.Lehim yaptım şebeke sorunu olusuyor.Bana sağlam şebeke Flex kablosu lazım internette hiç bir yerde bulamadim.Yardimci olabilecek arkadaş varsa sevinirim

Superkahrmn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi Mi Note3
Konular
40
Arkadaşlar telefonun şarj soketi o değiştireyim derken yanlışlıkla şebeke Flex kablosu kopardim.Lehim yaptım şebeke sorunu olusuyor.Bana sağlam şebeke Flex kablosu lazım internette hiç bir yerde bulamadim.Yardimci olabilecek arkadaş varsa sevinirim
Şebeke flex kablosu derken biraz açabilir misiniz.
Anten görevi gören kabloyu diyorsanız o tek bir fazdan oluşan düz normal bir kablo
Flex kablolarsa üzerinde bir çok faz barındıran iki bölüm arasındaki iletişimi sağlayan yassı kablolardır.

Oyla:

nomenbb

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi note 3
Konular
11
Anten görevi gören kabloyu diyorsanız o tek bir fazdan oluşan düz normal bir kablo
Flex kablolarsa üzerinde bir çok faz barındıran iki bölüm arasındaki iletişimi sağlayan yassı kablolardır.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bunun mi note 3 için olanı lazım arastirmdigim sormadigim yer kalmadı yok bulamıyorum.

Ekli dosyalar

• xiaomi-redmi-note-3-note-3-pro-anten-film-rz__0778044779003541.jpg
    xiaomi-redmi-note-3-note-3-pro-anten-film-rz__0778044779003541.jpg
    2,8 KB · Görüntüleme: 18
Oyla:

CHARRİNS

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EMRE
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
16

Bunun mi note 3 için olanı lazım arastirmdigim sormadigim yer kalmadı yok bulamıyorum.
bu standart bi anten kablosu başka modellrinde uyacağını düşünüyorum

Oyla:

Superkahrmn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi Mi Note3
Konular
40

Yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi standart bir kablo uygun boyda olması yeterli

Oyla:

Turqut74

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Turgut
Cihazım
Redmi 5 +
Konular
3
Bu şebeke kablosu tek damardan mi oluşuyor usta lehim yapsak düz kablo atsak aynı işlemi gorurmu çünkü pinlerin girdiği alan bozuk ?

Oyla:

Superkahrmn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi Mi Note3
Konular
40
Bu şebeke kablosu tek damardan mi oluşuyor usta lehim yapsak düz kablo atsak aynı işlemi gorurmu çünkü pinlerin girdiği alan bozuk ?
Merhaba, sorunuzun üstünden biraz zaman geçmiş, belki faydası olur. Lehim atılabilecek şekilde bir kablo değil, çok pahalıda değildir telefonculardan uygun cm de alıp değiştirebilirsiniz. Lehime uygun olmamasının nedenini açıklayım. Çok ince bir kablo, kablonun iç kısmından bir hat geçiyor, o hattın üzerinde bir yalıtkan tabaka var, onun da üzerinden iletken başka bir tabaka var. Yani kabloyu kesip Lehim yaparken o iki hat ayrımını yapmak imkansız gibi. Yenisini almanız en iyisi olur.

Oyla:
Üst Alt