Yardım ŞEBEKE SORUNU !!!

sifuman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Acemi
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 10.2
Telefon Modeli
Resmi 5 Plus
Bootloader Kilidi
Kapalı

S
Yardım Sim kart aktivasyon sorunu
First Önceki2 of 12Sonraki Last
Takip et
•••
A
ahmetikbal
Yeni Üye

MIUI Sever

Acemi Üye
1 Eylül 2016

BahadirChef' Alıntı:
Benim de buna benzer bir sorunum var hattımı değiştirdim dili İngilizce yaptım ve sim kart aktiflestirme mesajını tekrar yollamasini istedim ancak mesajınız yollanıyor diyo ve yollamiyor acaba bu sorunu başka türlü çözen var mı
maniaq42' Alıntı:
bende aynı sorundan müzdaribim arkadaşlar her açılışta lira gidiyor yk mudur bunu iptal etmenin bir yolu o_O
buldunuz mu bir çözüm ben de ingilizce yaparak dili çözemedim telefon numarası alınamıyor diyor imei yüklemedim daha telefona ondan olabilir mi yükleyince düzelir mi ?

Beğen Alıntı Cevapla
Rapor
E
erdalim21
Yeni Üye

MIUI Sever

Acemi Üye

SMS Onaylı
18 Eylül 2016

Gerçek anlamda bu sorunu çözüp böyle güzel bir şekilde paylaşan arkadaşlardan Allah razı olsun.. çok teşekkür ederim.. sizlerin kıymetini bilmek gerek.. ya olmasaydınız...

Beğen Alıntı Cevapla
Rapor
[IMG]https://forum.miuiturkiye.net/data/avatars/m/0/3.jpg?1495641747[/IMG]
cantara
Administrator

Yönetici

Admin

Site Kurucusu

MIUI Expert

Elit Üye

MIUI Sever

SMS Onaylı
19 Eylül 2016

Mesaj gönderilmesine rağmen telefon numarası alınamıyor/SIM kart etkinleştirilemedi hatası alan arkadaşlar, cihazı bul seçeneğini kapatıp bir kaç gün beklesinler. Daha sonra aktif edip telefonu yeniden başlattıklarında çok büyük ihtimalle sıkıtı kalmayacaktır.

Beğen Alıntı Cevapla
Rapor

[IMG]https://forum.miuiturkiye.net/data/avatars/m/4/4354.jpg?1528786913[/IMG]
erkan176
Uzman Üye

Uzman Üye

MIUI Sever

SMS Onaylı
19 Eylül 2016

bu sorunun bi benzeriyle ben karşılaşdım arkadaşlara tavsiyem miui accountu mail adresi üzerinden alırsanız.bu sıkıntıyı yaşamazsınız eğer telefon numarasına göre alan varsa oturum kapatıp bilgisayar üzerinden mail hesabıyla açıp telefonuda aynı şekilde o accounta göre açın

Beğen Alıntı Cevapla
Rapor
Q
qartalmania
Yeni Üye

MIUI Sever

Acemi Üye
10 Kasım 2016

Bende de ayni problem var ve bildirimi de gizledigimden bi daha uyari da vermiyor. Xiaomi sim etkinlestirme servisini kapattim problem olur mu acaba

Beğen Alıntı Cevapla
Rapor
[IMG]https://forum.miuiturkiye.net/data/avatars/m/6/6296.jpg?1460399265[/IMG]
Bllergl
Android Sever

Premium Üye

Usta Üye

MIUI Sever

SMS Onaylı
10 Kasım 2016

Bende ki sorun daha baska.
Bnde operatör degisikligi yaptm ayni sekilde aktivasyon istedi ingilizce olarak da denememe ragmen aktivasyon gerceklesmedi suan aktivasyon istemiyo ama arada bir geliyo gidiyo istek ve cihazimi bul ozelligi calismiyo :D

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Beğen Alıntı Cevapla
Rapor

[IMG]https://forum.miuiturkiye.net/data/avatars/m/2/2333.jpg?1468418488[/IMG]
sw33tking
Offical Developer

Emekli Yönetici

Elit Üye

MIUI Sever

SMS Onaylı
10 Kasım 2016

qartalmania' Alıntı:
Bende de ayni problem var ve bildirimi de gizledigimden bi daha uyari da vermiyor. Xiaomi sim etkinlestirme servisini kapattim problem olur mu acaba
Olmaz hocam. Mı Hesabınıza giriş yaptıktan sonra Mı Mesajı ve Cihazı Bulu Kapatırsanız, Bir daha sormayacaktır.

Beğen Alıntı Cevapla
Rapor
Q
qartalmania
Yeni Üye

MIUI Sever

Acemi Üye
7 Aralık 2016

sw33tking' Alıntı:
Olmaz hocam. Mı Hesabınıza giriş yaptıktan sonra Mı Mesajı ve Cihazı Bulu Kapatırsanız, Bir daha sormayacaktır.
ben sorunumu çözdüm daha doğrusu aktivasyonu yaptım. nasıl yaptığım konusuna gelince sim 2 yuvasına ilk kartı takmıştım (ilk geldiği heyecanla :)) bu nedenle aktivasyonu yapmıyormuş. sim kart yuvasını değiştirdim ve sorunum çözüldü.

Beğen Alıntı Cevapla
Rapor
M
mali43
Yeni Üye

MIUI Sever

Acemi Üye
25 Ocak 2017

Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar, Resmi 5 plus kullanıyorum ve Telefonum durduk yere çekmemeye başladı hizmet yok yazmaya başladı sıfırladım, güncelledim lakin çözüm olmadı..Ufak bir araştırma yaptım ve denediğim yöntemleri yazıyorum: 1- İmei kontrol ettim sıkıntı yok, telefon dilini ingilizce yapıp etkinleştirmeyi denedim olmadı 2-fabrika ayarlarına çevirdim yine aynı, 3- miu hesabından cihazı bul u kapattım iptal ettim yine aynı, 4- miu hesabına telefon numarası yazmaddan email ile denedim başka telefon numarası ekledim yine aynı.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-05-26-00-36-44-877_com.miui.home.png
    Screenshot_2019-05-26-00-36-44-877_com.miui.home.png
    271,6 KB · Görüntüleme: 32

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Sim kartınızı çıkarıp tekrar takın, cihazı kapatıp açın... Düzelmesi lazım

Gesendet von meinem MI MAX 3 mit Tapatalk

Oyla:

sifuman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Acemi
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
3
Bunların denedim olmadı

Oyla:

sifuman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Acemi
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
3
Evet denedim oda aynı maalesef .. şebeke yok

Oyla:

serkanca

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Serkan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
0
Bende de bu sorun vardı çözümü şöyle oldu. Hattı uluslararası aramaya açınca (kolayca gsm operatörünün uygulamasındaki ayarlardan yapılabilir) uluslararası sms sorunu da çözülüyor ve etkinleştirme başarılı oluyor. Tabii düzeltmek adına bozduğunuz ayarları eski haline getirmelisiniz.

Yalnız ben öncesinde Ayarlar/Sim kartlar & mobil ağlar/Sim Kart Ayarları (Operatör Adı)/Sim Kart Numarasını Düzenle kısmına +90?????????? şeklinde numaramı da yazmıştım. Tam olarak gerekli miydi bilmiyorum.

Özellikle hattınızı başka bir operatöre taşımışsanız, hat uluslararası aramaya (ve sms'e) kapalı olabiliyor.

Son düzenleme:
Oyla:

sifuman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Acemi
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
3
Teşekkürler.. Sorun IMEI nin kopyalanmasıymış.. 2. Nci sim kart yuvasını kullanıyorum şu an.

Oyla:
Üst Alt