Soru Şebeke seçimi hakkında

Bucketheadland

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 5 AI
Konular
9
Arkadaşlar merhaba,ben şebekeyi 3g olarak kullanmak istiyorum fakat 3g öncelikli seçtiğimde otomatik H+ ya geçiyo ve daha çok veri tüketiyor ben daha yavaş kullanmak istiyorum. 2G aşırı yavaş onunla hiçten webde gezinilmiyor maalesef, nasıl çözebilirim?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-06-27-12-54-24-358_com.android.phone.png
    Screenshot_2019-06-27-12-54-24-358_com.android.phone.png
    41,4 KB · Görüntüleme: 10

Roadronners

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi A1
Konular
2
Arkadaşlar merhaba,ben şebekeyi 3g olarak kullanmak istiyorum fakat 3g öncelikli seçtiğimde otomatik H+ ya geçiyo ve daha çok veri tüketiyor ben daha yavaş kullanmak istiyorum. 2G aşırı yavaş onunla hiçten webde gezinilmiyor maalesef, nasıl çözebilirim?
Yapabileceğin başka bir şey yok malesef

Oyla:

hallforce

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
bayram özkan
Cihazım
mi8 lite
Konular
2
H+ LTE'ye oranla daha tasarrufludur aslında donanımsal olarak tabiki, yanlışın olabilir

Oyla:

Bucketheadland

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 5 AI
Konular
9
4G'yi neden tercih etmiyorsun?
İndirme hızı fazla her şey bi anda açılıyor daha çok veri tüketimim oluyor. Bi siteye yanlışlıkla bassam bile ne varsa anında açılıyor o yüzden
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

H+ LTE'ye oranla daha tasarrufludur aslında donanımsal olarak tabiki, yanlışın olabilir
Donanımsal olarak pek bi bilgim yok hocam haklısınızdır,ben sıralama olarak düşündüğümden böyle sordum

Oyla:

Mr.Fatih

Best Of MİUİ
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
RedmiNote13Pro
Meslek
Sağlıkçı
Konular
77
İndirme hızı fazla her şey bi anda açılıyor daha çok veri tüketimim oluyor. Bi siteye yanlışlıkla bassam bile ne varsa anında açılıyor o yüzden

Uzun zamandır Vodafone kullanıyorum ve 4.5G de kullanıyorum şu zamana kadar internetle ilgili hiç bir sorun yaşamadım 5 GB internetimin kotası instagramda, forumda ve diğer haber sitelerinde çok takılıyorum fazlasıyla yetiyor herkesin aklındaki algı 4.5G çok İnternet yiyor ama bence sadece hızlı veri paylaşımı var tabikide taktir sizindir 3g kullanmak isterseniz kullanabilirsiniz fark edeceksinizki sitelerde oyunlarda laglar ve yavaşlamalar olacaktır.

Oyla:

hallforce

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
bayram özkan
Cihazım
mi8 lite
Konular
2
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Donanımsal olarak pek bi bilgim yok hocam haklısınızdır,ben sıralama olarak düşündüğümden böyle sordum
Hocam eğer kafanda 4G daha fazla internet kullanıyor algısı varsa yanlış düşünürsün. Çünkü sadece daha hızlı 3G ile de indereceksin reklam vs ne varsa 4G bunun hızlanmış hali örnek olarak 50 MB lık bir video izleyeceksin 3G bunu 10 saniyede yükler 4G 3 saniyede ama sonuç olarak ikisi de 50 MB kullanır değişmez. Kafamızda öyle bir soru işareti varsa gönül rahatlığıyla kaldırabilirsiniz hocam saygılar.

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Yukarıda yazan arkadaşlar gibi bende 4G fazla veri tüketiyor diye ön yargılıydım ve 3G kullanıyordum... Batarya performansı testini yaptığımda kendi gözlerimle gördüm ki; 4G hem kayda değer derecede fazla veri harcamıyor hem de diğer kullanım seçeneklerine göre fazla pil tüketmiyor.

İlgili konu linki;

İnceleme - Redmi Note 4X (Mido) Wifi-3G-4G ile Batarya Performansı

Oyla:

Bucketheadland

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 5 AI
Konular
9
Herkese çok teşekkürler o zaman arkadaşlar,4G kullanıma devam edeyim tavsiyelerinize uyup

Oyla:
Üst Alt