Yardım Şebeke problemi

ademcevahir

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
Mi5s
Konular
9
Arkadaşlar hem bende hem kardeşimde 11t var ikisi de yurt dışı kayıtsız.

Ben Vodafone ile kardeşim turkcell ile kullanıyor.

O da eski telefonuyla kıyasladiginda şebeke gücünde epeyce zayıflama görüyor ben de. Kardeşimi arıyorum iş yerinde konuşurken sürekli sesi kesiliyor kesik kesik geliyor telefon değiştirmeden önce böyle problemi yoktu ve herkesten aynı şikayetleri aldığını söylüyor 11t aldıktan sonra. Çok kolay 4g'den 3g'ye düşüyor ve 3g'de çoğu zaman sağlıklı veri iletimi ve çağrı yapılamıyor. Cihaz çekiyor görünüyor ama İnternete girmiyor çağrı esnasında da ses kesik kesik gidiyor karşıya.

Şimdi elde iki farklı cihaz ve iki farklı operatör olduğuna göre kesinlikle cihazda bir problem olduğunu düşünüyoruz. Benim eski cihazım mi note 10, kardeşimin eski cihazı huawei mate 10 idi. İkimiz de aynı operatörler ile hiçbir şebeke problemi yaşamazdii ta ki 11t alana kadar.

İkimizin cihazı da global rom, yurt dışı kayıtsız. Acaba imeisi orjinal Çin olduğu için mi şebekesi güçsüz diyoruz?

*#*#3646633#*#* bu kodla beraber band kontrolü yaptık tüm bantlar açık gözüküyor ama önceki telefonumun çok rahat 4g çektiği yerde bu telefon hemen 3g'ye düşüyor.

İmei attırsak düzelir mi veya ne gibi çözüm önerileri sunabilirsiniz telefondan çok memnunuz ama şebeke sorunu yüzünden elden çıkarma aşamasına geldik.

BeratAltın

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berat
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Konular
2
Şu sıralar aynı problem bendede mevcut anlattıklarının hepsi bendede var çözüm bilen varsa yardımcı olursa iyi olur

Kartal 85

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kartal
Cihazım
Mi9
Konular
14
Arkadaşlar hem bende hem kardeşimde 11t var ikisi de yurt dışı kayıtsız.

Ben Vodafone ile kardeşim turkcell ile kullanıyor.

O da eski telefonuyla kıyasladiginda şebeke gücünde epeyce zayıflama görüyor ben de. Kardeşimi arıyorum iş yerinde konuşurken sürekli sesi kesiliyor kesik kesik geliyor telefon değiştirmeden önce böyle problemi yoktu ve herkesten aynı şikayetleri aldığını söylüyor 11t aldıktan sonra. Çok kolay 4g'den 3g'ye düşüyor ve 3g'de çoğu zaman sağlıklı veri iletimi ve çağrı yapılamıyor. Cihaz çekiyor görünüyor ama İnternete girmiyor çağrı esnasında da ses kesik kesik gidiyor karşıya.

Şimdi elde iki farklı cihaz ve iki farklı operatör olduğuna göre kesinlikle cihazda bir problem olduğunu düşünüyoruz. Benim eski cihazım mi note 10, kardeşimin eski cihazı huawei mate 10 idi. İkimiz de aynı operatörler ile hiçbir şebeke problemi yaşamazdii ta ki 11t alana kadar.

İkimizin cihazı da global rom, yurt dışı kayıtsız. Acaba imeisi orjinal Çin olduğu için mi şebekesi güçsüz diyoruz?

*#*#3646633#*#* bu kodla beraber band kontrolü yaptık tüm bantlar açık gözüküyor ama önceki telefonumun çok rahat 4g çektiği yerde bu telefon hemen 3g'ye düşüyor.

İmei attırsak düzelir mi veya ne gibi çözüm önerileri sunabilirsiniz telefondan çok memnunuz ama şebeke sorunu yüzünden elden çıkarma aşamasına geldik.
benim cihazdada aynı problem var endonezya rom var

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Dillendirilmez şurada bir rom muhabbeti açsaydın 50 lira cebine giricek diye sıraya giren arkadaşlar olacaktı.
Cihaza hakim olmayan kişiler ne yazık ki dillendirmemesi normal değil mi hocam?
Yıllardır bu tarz sorunlara ücretsiz olarak yardımcı oluyorum ancak bahsi geçen sorun hakkında en ufak bir fikrim yok cihazı alıp rom root işi işleri uğraşan arkadaşlar tahminini olarak 11 t cihazı donanım açısından tercih etmemekle birlikte bilgisiz olduğu için laf kalabalığı yapmamak için yorum atmamış.
Yaptığınız yaklaşım yanlış olduğunu düşündüğüm için bende yorum atma gereği duydum.
Cihazın boot kilidi açık değil ve repair işlemi yapılmadı ise ve değişik operatör sağlayıcılarında aynı problemi yaşatıyor ise sorun donanımsal veya kronik olarak akla geliyor varsa garantiye gönderilmesi tavsiye edilir yoksa diyecek bir şey yok

dissident63

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cengiz
Cihazım
Sanane
Konular
0
o sorun benim arkadaşımdada var aynı model telefonunda fakat çözümü yok gibi sanırım

ademcevahir

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
Mi5s
Konular
9
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
o sorun benim arkadaşımdada var aynı model telefonunda fakat çözümü yok gibi sanırım
Aldık başımıza belayı. Bu cihazı kimseye tavsiye etmeyeceğim daha. Alan kişiler beni arayıp telefon çekmiyor diyip duruyor.

winboss

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Volkan
Cihazım
Redmi note 9s
Meslek
Turizm
Konular
2
Aldık başımıza belayı. Bu cihazı kimseye tavsiye etmeyeceğim daha. Alan kişiler beni arayıp telefon çekmiyor diyip duruyor.
Bende 11t var global rom vardı Endonezya romu yükledim şebeke sorunu yaşamıyorum yurtdışı kayıtsız cihazlarda olan bir sorun gidip telefoncuya IMEI attirirsaniz orjinal IMEI dese bile şebeke problemi oluyor garantili orjinal bir cihaz her zaman daha iyidir ben çok memnunum cihazdan tavsiye edilmeyecek bir durum söz konusu olamaz bence tabi kişisel durum

Üst Alt