Yardım Şebeke kesintisi sorunu

Mi5 prime kullanıcısı

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Betül
Cihazım
Mi5 prime
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Miui global 10.0 kararlı 10.0.1.0
Telefon Modeli
Mi5 prime
Bootloader Kilidi
Kapalı
Merhabalar. Bir buçuk yıldır mi5 prime kullanıcısıyım. Bu sorunu ilk günden beri yaşıyorum güncellemelerle geçer diye hep bekledim ama düzelmedi.
3 sorunum var.
1. Şebekeden tlf görüşmesi yaparken bir süre karşı tarafa sesim kesik kesik gidiyor ve hiç birşey anlamıyor.
2. Gönderdiğim sms'lerin en az 5te 1 tanesi gitmiyor. Üstelik bana "alındı" bilgisi gelmesine rağmen. Gitmediğini ancak karşı taraftan gelen tepkiden anlıyorum.
3. İnternet bağlantım da gerek wifi gerek gsm, ara ara kısa aralarla kesiliyor.
Operatörüm türk telekom. Belki bundan kaynaklıdır diye 10 yıllık sim kartımı değiştirdim yeni bir hat bile aldım ama sorunlarım bitmeyince artık tlfdan kaynaklı olduğuna emin oldum.
Benim ne yapmam gerekiyor. Sırf bu yüzden xiaomi fobim oldu. Halbuki bu markayı çok seviyordum. Şimdi yeni model alırsam da aynı sorunları yaşicam gibi bir endişe geliyor.

mfk925

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
22
Hocam mi flashla temiz kurulum yapmayı denedinizmi ?
Merhabalar. Bir buçuk yıldır mi5 prime kullanıcısıyım. Bu sorunu ilk günden beri yaşıyorum güncellemelerle geçer diye hep bekledim ama düzelmedi.
3 sorunum var.
1. Şebekeden tlf görüşmesi yaparken bir süre karşı tarafa sesim kesik kesik gidiyor ve hiç birşey anlamıyor.
2. Gönderdiğim sms'lerin en az 5te 1 tanesi gitmiyor. Üstelik bana "alındı" bilgisi gelmesine rağmen. Gitmediğini ancak karşı taraftan gelen tepkiden anlıyorum.
3. İnternet bağlantım da gerek wifi gerek gsm, ara ara kısa aralarla kesiliyor.
Operatörüm türk telekom. Belki bundan kaynaklıdır diye 10 yıllık sim kartımı değiştirdim yeni bir hat bile aldım ama sorunlarım bitmeyince artık tlfdan kaynaklı olduğuna emin oldum.
Benim ne yapmam gerekiyor. Sırf bu yüzden xiaomi fobim oldu. Halbuki bu markayı çok seviyordum. Şimdi yeni model alırsam da aynı sorunları yaşicam gibi bir endişe geliyor.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Mi5 prime kullanıcısı

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Betül
Cihazım
Mi5 prime
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam mi flashla temiz kurulum yapmayı denedinizmi ?

Yok ben nasıl olucağını da bilmiyorum bu işlerden pek anlamıyorum bu dediğiniz şey sorunumu çözebilir mi sizce

Oyla:

mfk925

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
22
Oyla:

mfk925

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
22
Oyla:

Mi5 prime kullanıcısı

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Betül
Cihazım
Mi5 prime
Konular
2
Dediğim gibi hocam mi flashla temiz kurulum yapmanızı öneririm eğer yazılımsal bir sıkıntınız varsa cihaz tertemiz olur sıkıntılar ortadan kalkar ..

O dediğiniz kurulumu yaptıktan sonra gelen güncellemeleri yapmamam mı gerekiyor yoksa güncelleme yapınca eski sorunlu haline döner mi

Oyla:

mfk925

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
22
Hayır hocam bazen güncellemeler yapılırken hatalar olur .. o yüzden son sürümü siteden indirip mi flash programıyla telefona hepsini sil seçeneğini işaretleyip flaşlamalısınız eğer sorununuz yazılımsalsa ki ben öyle düşünüyorum giderilmiş olacaktır ..
Cihaz modeliniz hakknda pek bilgim olmadığından mi flash kullanabilmeniz için bootloader kilidi olayı varmı yokmu bilgim yok siz en iyisi cihaz modelinizle birliktei flash kullanımı hakkında forumdan veya başka kaynaklardan bilgi edinin ..

Oyla:

Mi5 prime kullanıcısı

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Betül
Cihazım
Mi5 prime
Konular
2
Hayır hocam bazen güncellemeler yapılırken hatalar olur .. o yüzden son sürümü siteden indirip mi flash programıyla telefona hepsini sil seçeneğini işaretleyip flaşlamalısınız eğer sorununuz yazılımsalsa ki ben öyle düşünüyorum giderilmiş olacaktır ..
Cihaz modeliniz hakknda pek bilgim olmadığından mi flash kullanabilmeniz için bootloader kilidi olayı varmı yokmu bilgim yok siz en iyisi cihaz modelinizle birliktei flash kullanımı hakkında forumdan veya başka kaynaklardan bilgi edinin ..

Peki çok çok teşekkür ederim. Allah razı olsun dediklerinizi araştırıp sonucu yazarım inşaallah.

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Konu başlığı forum kurallarına uygun olarak yeniden düzenlendi.

Oyla:
Üst Alt