Soru SD kartı dahili hafıza yapamadım artık SD kartı okumuyor

ahmetkrmn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
8
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI 12.5.8 Global
Telefon Modeli
Redmi Note 8 Pro
Bootloader Kilidi
Kapalı
cihazıma sd card takmıştım bir süre harici olarak kullandım fakat Spotify müziklerim SD karta kayıtlı oluyordu ve arada saçma sapan hatalar verip SD kartı görmüyordu aynı hata tekrar tekrar olunca SD kartı dahili yapmaya karar verdim biçimlendir dedim fakat sonra hiçbir şey olmadı SD kartı telefon görmüyor kapattım açtım taktım çıkardım hiç bir şekilde görmüyor yardım ederseniz sevinirim

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco X6Pro
Meslek
Mod
Konular
320
cihazıma sd card takmıştım bir süre harici olarak kullandım fakat Spotify müziklerim SD karta kayıtlı oluyordu ve arada saçma sapan hatalar verip SD kartı görmüyordu aynı hata tekrar tekrar olunca SD kartı dahili yapmaya karar verdim biçimlendir dedim fakat sonra hiçbir şey olmadı SD kartı telefon görmüyor kapattım açtım taktım çıkardım hiç bir şekilde görmüyor yardım ederseniz sevinirim

Dosya yönetici içerisinden görünmesi lazım?

Oyla:

kasimtmc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kasim
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Meslek
Öğretmen
Konular
25
SD card'ı dahili hafıza olarak biçimlendirdiğinizde dahili hafızanın yerine geçer ve dosya yöneticisinde vb. o şekilde görünür. Eğer hiç bir şekilde hafızada değişiklik olmuyorsa SD card'ın bozuk olabileceğini de göz önünde bulundurun.

Oyla:

ahmetkrmn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
8
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dahili hafızanızda artış oldu mu peki ?
olmadı
SD card'ı dahili hafıza olarak biçimlendirdiğinizde dahili hafızanın yerine geçer ve dosya yöneticisinde vb. o şekilde görünür. Eğer hiç bir şekilde hafızada değişiklik olmuyorsa SD card'ın bozuk olabileceğini de göz önünde bulundurun.
SD card bozuk değil bu işlemi yaptıktan sonra telefon okumadı başka bi SD kart taktım hala okumuyor sanırsam biçimlendirme olurken bi arıza falan oldu yarım kaldı veya onun gibi bişi telefonu sıfırlayavağım galiba

Oyla:

kasimtmc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kasim
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Meslek
Öğretmen
Konular
25
olmadı

SD card bozuk değil bu işlemi yaptıktan sonra telefon okumadı başka bi SD kart taktım hala okumuyor sanırsam biçimlendirme olurken bi arıza falan oldu yarım kaldı veya onun gibi bişi telefonu sıfırlayavağım galiba
Evet sıfırlama işe yarayabilir ama siz yine de telefonu sıfırladıktan sonra SD card'ı varsa bir kart okuyucuyla bir pc'ye bağlayıp biçimlendirin sonra telefona takın.

Oyla:

ahmetkrmn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
8
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet sıfırlama işe yarayabilir ama siz yine de telefonu sıfırladıktan sonra SD card'ı varsa bir kart okuyucuyla bir pc'ye bağlayıp biçimlendirin sonra telefona takın.
haklısınız. bir sorum olacak şimdi SD kartı dahili yaptık diyelim fakat bi temassızlık oldu kart bağlantısı gitti ne oluyor o zaman cihazda,

fikrimce telefon SD kartı dahili yapmaya çalışırken (biçimlendirirken) bağlantısı gitti ve yuvada SD kart var sanıyor ondan dolayı hiçbir kartı okumayacak bunu iptal etme yolu var mı?

Oyla:

ahmetkrmn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
8