Yardım Sd Card Dahili Hafızaya Ekleme

• Konbuyu başlatan Agof
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 8
  • Görüntüleme 530

Agof

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
Xioami mi 6
Konular
4
Merhaba arkadaşlar. SD kartı dahili depoya ekleme yöntemleri nelerdir. Güncellemeden önce yapmıştım ama şimdi bulamıyorum. Blr çok video izledim. Depolama içinde seçecek çıkıyor. Ancak bende sadece sd card biçimlendir geliyor.
Konuya hakim hocalarım lütfen bir yol önerir misiniz. Telefon kasmaya başladı hep uygulamalar yüzünden

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-01-26-22-18-06-015_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2022-01-26-22-18-06-015_com.android.settings.jpg
    249,4 KB · Görüntüleme: 8
  • Screenshot_2022-01-26-22-18-26-843_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2022-01-26-22-18-26-843_com.miui.securitycenter.jpg
    260,6 KB · Görüntüleme: 8

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Miui da sd kartı dahili depolamaya dahil edemiyorsunuz, genellikle sd kart performansları dahili depolamanın hızına yetişemediği için verimli çalışmıyorlar. Cihazın BL kilidi açık ise magisk üzerinden yükleyeceğiniz uygulamalar ile cihaza bu özelliği kazandırabilirsiniz.

Oyla:

Agof

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
Xioami mi 6
Konular
4
BL dediğiniz ROM demi hocam. Malesef rom atmadım. Peki önereceğiniz başka bir çözüm olabilir mi. En azından bazı uygulamaları sd carta göndersek. Veya direk galeriye kayıt olacak şeyleri oraya yönlendirsek. Fotoğtafçılıkla uğraşıyorum yüklü olan uygulamalar bayağı yer kaplıyor
Miui da sd kartı dahili depolamaya dahil edemiyorsunuz, genellikle sd kart performansları dahili depolamanın hızına yetişemediği için verimli çalışmıyorlar. Cihazın BL kilidi açık ise magisk üzerinden yükleyeceğiniz uygulamalar ile cihaza bu özelliği kazandırabilirsiniz

Oyla:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Hafıza kartı ile asla dahili depolama performansı alamazsınız. Bu çözümü direkt unutun gitsin. Daha önce benzer durumu yaşadım doğrusu ve yeni telefon alana kadar hiçbir şey fayda etmedi. Pamuk eller cebe maalesef.

Oyla:

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Root işlemi olmadan sd karta taşımak yok diye biliyorum.
Bir dönmeler Samsung cihazlarda vardı ama şuan Yok cihazlarda 16 GB ve üst hafızalarda sunulduğu için bu taşıma menüleri özellikle kaldırıldı ki kullanıcı Yüksek hafızalı ürünü tercih etmesi için illa root istiyor bu işlem hocam

Oyla:

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
BL dediğiniz ROM demi hocam. Malesef rom atmadım. Peki önereceğiniz başka bir çözüm olabilir mi. En azından bazı uygulamaları sd carta göndersek. Veya direk galeriye kayıt olacak şeyleri oraya yönlendirsek. Fotoğtafçılıkla uğraşıyorum yüklü olan uygulamalar bayağı yer kaplıyor
BL cihazın BootLoader kilidi oluyor hocam, maalesef cihazın kilidini açmadan ve root işlemi uygulamadan sd kartı dahili depolamaya eklemek mümkün değil, sd kartınız yüksek okuma yazma hızlarına sahip değilse sd karta taşınan görsellerde ciddi bozulmalar oluşabilir. Çektiğiniz güzel bir fotoğrafı düşük performasnlı bir sd kart çöp edebilir. Üst mesajlarda önerildiği gibi cihazı değiştirme şansınız yoksa yüksek okuma yazma hızlarına sahip sd kartlara bakabilirsiniz, bu kartlar çok ucuz ürünler değiller.

Oyla:

ismailozses

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yok
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
25
Miui da sd kartı dahili depolamaya dahil edemiyorsunuz, genellikle sd kart performansları dahili depolamanın hızına yetişemediği için verimli çalışmıyorlar. Cihazın BL kilidi açık ise magisk üzerinden yükleyeceğiniz uygulamalar ile cihaza bu özelliği kazandırabilirsiniz.
magisk üzerinden yükleyeceğiniz uygulamalar ile cihaza bu özelliği kazandırabilirsiniz. Demişsiniz hangi programlar mesela? Teşekkürler...

Oyla:

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
magisk üzerinden yükleyeceğiniz uygulamalar ile cihaza bu özelliği kazandırabilirsiniz. Demişsiniz hangi programlar mesela? Teşekkürler...
Sadece Magisk modülü değil play store da da onlarca uygulama mevcut, bir örnek uygulama bırakıyorum. Biraz araştırma ile tonlarca uygulama ve modül bulabilirsiniz.

Oyla:

ismailozses

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yok
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
25
Sadece Magisk modülü değil play store da da onlarca uygulama mevcut, bir örnek uygulama bırakıyorum. Biraz araştırma ile tonlarca uygulama ve modül bulabilirsiniz.

Ben yanlış anlamışım ben uygulama ile cihaz performansını (boş ram vb.) arttırma anladım. Teşekkürler...

Oyla:
Üst Alt