Soru Şarzın hızlı bitmesi

cnkylii

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Can
Cihazım
Redmi Note 7
Arkadaşlar bir haftadır redmi note 7 kullanıyorum ama şarzın hızlı bittiğini farkettim son sürüm 10.3.5 kullanıyorum 1.30 saat ekran süresi aldım ve yüzde 20 şarzım azaldı siz ne kadar ekran süresi alıyorsunuz normal mi

Tortue

"Hello World!"
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Teknopark Stajyeri
Normal değil. Cihaz hakkında yazılımsal bilgilere değinirseniz konu ile ilgili olan hocalarımız yardım edecektir. Mesela rom bilgisi, root var/yok vs.

cnkylii

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Can
Cihazım
Redmi Note 7
Root yok şu anda global rom cihaz son güncelleme kullanıyorum YouTube instagram WhatsApp Chrome da biraz takıldım ama bu kadar da dusmemeliydi

Ekli dosyalar

chnekn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Cihan
Cihazım
Mi 9 Black
Root yok şu anda global rom cihaz son güncelleme kullanıyorum YouTube instagram WhatsApp Chrome da biraz takıldım ama bu kadar da dusmemeliydi
Sorunun cevabı bu görsellerde mevcut. Ekran açıkken şarj bir anda düşüşe geçiyor ekran kapandığında normale dönüyor. Ekranı otomatik parlaklıkda kullanın ayrıca karanlık mod ve karanlık bir duvar kağıdı tavsiye ederim.

cnkylii

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Can
Cihazım
Redmi Note 7
Teşekkür ederim bunu denicem otomatik parlaklıktan çıkardım su anda yüzde 5 parlaklıkta denedim ama yine aynı değeri veriyor

bark_41

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Salih
Cihazım
Resmi Note 7
Telefonu en az 2 günde bir kapatıp açınız.
Pil kullanımı değerleri bazen saçmayabiliyor.

scanman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Gürsel
Cihazım
Redmi note 7
Sorunun cevabı bu görsellerde mevcut. Ekran açıkken şarj bir anda düşüşe geçiyor ekran kapandığında normale dönüyor. Ekranı otomatik parlaklıkda kullanın ayrıca karanlık mod ve karanlık bir duvar kağıdı tavsiye ederim.
Karanlık modda kullanmanın pile nasıl bir katkısı oluyor?.

alikemal42

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
ali
Cihazım
gmd 1
Benim de şarjım hızlı bitiyor . GPS konum falan kapalı . Ayarları biraz kurcaladım ama hızlı bitiyor. Uygulamaların bazılarını kapattım arka plan kısmında . Ayarlarda bi ayarı var gibi geliyor MIUI nin ama çözemedim. Tavsiyeniz varsa deneyebilirğm, bir arkadaş tarama da wifi tarama gibi ayarı kapatın demiş onu da kapattım ayrıca

chnekn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Cihan
Cihazım
Mi 9 Black
Karanlık modda kullanmanın pile nasıl bir katkısı oluyor?.
AMOLED ekranlar bizim gözümüzle doğrudan bakışta göremediğimiz binlerce minik LED lambalardan oluşmakta.

Örneğin karanlık bir odadasın. Elinde bir el feneri var. Senden beyaz renk göstermeni istiyorum, sende elindeki feneri çalıştırıyorsun ve beyaz renk gösteriyorsun bana, pil harcıyorsun. Peki siyah renk göstermeni istersem ? El fenerini kapatıyorsun ve saten karanlık olan oda siyah renk oluyor. Hem pil harcamıyorsun hemde bana siyah renk gösteriyorsun.

Sonuç olarak ekranlarımız renkleri göstermek için enerji harcarken, siyahı göstermek için enerji harcamalarına gerek kalmıyor, lambaları kapatmak yetiyor, çünkü ekranlar zaten siyah.

Üst Alt