Yardım Şarjdayken Kasma

serhatakyildiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi 8
Meslek
Rehber
Konular
21
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
EU Stable 10.0.2.0
Telefon Modeli
Redmi Note 5
Bootloader Kilidi
Açık
Arkadaşlar merhaba. Redmi Note 5 telefonum ile normalde PUBG'yi rahat rahat oynayabiliyor iken şarjdayken, şarja taktığım andan itibaren oyun kasmaya başlıyor. Bakın ısınma falan değil, taktığım an kasıyor, çıkarttığım an geçiyor. CPU-Z ile kontrol ettim şarjdayken herhangi bir çekirdek durmuyor. Hızlı şarja taktığım da daha feci kasıyor. Global romdan eu roma geçtim problem çözülmedi. Ne tavsiye edersiniz?

PUBG için 45-60FPS aralığında oynadığım oyun ayarlarım;
1280x720
Dengeli
Renkli(Colorfull)
60FPS - (Kare hızı: Aşırı)

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Thermal throttling dediğimiz olay hızlı şarj esnasında kendini daha çok belli eder çünkü; cihaz hızlı şarj esnasında daha çok ısınıyor bu da işlemcinin kendisini korumak için frenleme yapmasını ve performansı düşürmesine sebep oluyor olabilir.

Şarjda iken oyun veya başka yük gerektiren işlemler yapmayın özellikle hızlı şarjda iken.

Oyla:

serhatakyildiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi 8
Meslek
Rehber
Konular
21
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaş milet benimkinden kötü telefonlarda yaşamıyor bu sorunu. Ben şarjım bittiğinde oyundan çıkmak zorunda kalıyorum. Gecem mahvoluyor. Dolması zaten 2 saat. Soğudum, illahlah ettim gerçekten. Ne diyim, sağolun.

Oyla:

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Arkadaş milet benimkinden kötü telefonlarda yaşamıyor bu sorunu. Ben şarjım bittiğinde oyundan çıkmak zorunda kalıyorum. Gecem mahvoluyor. Dolması zaten 2 saat. Soğudum, illahlah ettim gerçekten. Ne diyim, sağolun.
Hızlı şarj desteği olmayan adaptör ile deneyin birde.

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Allah başka dert vermesin... Idea~~

Oyla:

serhatakyildiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi 8
Meslek
Rehber
Konular
21
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hızlı şarj desteği olmayan adaptör ile deneyin birde.
Hocam orjijal adaptör'den mi 3. nesil powerbanke kadar hepsi aynı. Ben anlayamıyorum, ev arkadaşım one plus 5T ile ultra ayarlarda oynuyor, şarja taksa bile herhangi bir frekans düşüşü yok. Yağ gibi devam ediyor. Ben en düşük ayarlarda rahat oynuyorum, şarja taktığımda inanılmaz bir fark oluyor öyle az buz değil. Yaşadığım problemler bir değil, iki değil. Gerçekten ucuz etin yahnisi çok olur diye boşuna dememişler.

Oyla:

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Hocam orjijal adaptör'den mi 3. nesil powerbanke kadar hepsi aynı. Ben anlayamıyorum, ev arkadaşım one plus 5T ile ultra ayarlarda oynuyor, şarja taksa bile herhangi bir frekans düşüşü yok. Yağ gibi devam ediyor. Ben en düşük ayarlarda rahat oynuyorum, şarja taktığımda inanılmaz bir fark oluyor öyle az buz değil. Yaşadığım problemler bir değil, iki değil. Gerçekten ucuz etin yahnisi çok olur diye boşuna dememişler.
Bu sorunu sizden başka yaşayan görmedim o yüzden genele yaymak doğru olmaz. Elbet başka bir şeyde sıkıntı vardır hocam.

Oyla:

Gurkut

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa G
Cihazım
Mi 9
Meslek
I.T
Konular
14
Şarj adaptörünü degismissiniz ama kabloyu da değişmeyi denediniz mi ? Ben iPhone 7 ile aynı problemi orjinal olmayan bir tür şarj kablosuyla yaşamıştım. Kabloyu çöpe atıp başka kablo kullanmaya başlayınca sorun çözülmüştü

Oyla:
Üst Alt