Yardım Şarja Takınca Telefon Isınıyor.

Orkun Doğan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orkun
Cihazım
Mi5S Plus
Konular
19
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Arkadaşlar şarja takınca resimdeki taralı alan birden çok ısındı korktum telefonu kapattım kabloyu çıkardım soğuyunca tekrar şarja taktım. 10 sn içinde anormal bir şekilde gene aynı yer ısındı. Sonra fast boot yaptım
(power ve ses kısma tuşunda yapılan) tekrar şarja taktım gene ısındı bu sefer bekledim. Yaklaşık 2 dakika normalden fazla sıcaklık devam etti,10 dakika sonunda normale döndü telefonun diğer bölümleri ile aynı seviyeye geldi kapalı halindeki soğukluğa.

İlk defa başıma böyle bir şey geldi acaba sebebi ne olabilir ileride sorun çıkarır mı garantiye yollayayım mı?

Son iki gündür bir oyuna sarmıştım telefon şarjda iken oyun oynuyordum telefonu yoran bir oyundu onun ile ilgisi olabilir mi acaba? Bu olaylar yaşanırken telefon boşta idi şarj %40 civarlarında idi.

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Hocam telefon şarjda iken mümkün olduğu kadar telefonda her hangi bir işlem yapmayın. Oynadığınız oyun büyük bir ihtimalle işlemciye yüklenmiştir ve bu yüzden sıcaklık yükselmesi normal. Ayrıca telefon şarj değerleri %70-%80 kadar hızlı şarj olduğu için telefon ısınır birde sizin oyun anormal derecede ısınmasına yol açacaktır. Bir sonraki şarjda tekrar gözlemleyin ama oyun oynadığınız ve bitirdiğiniz zaman hemen şarja takmayın biraz soğumasını bekleyin gözlemleyin.

Oyla:

taha.blt

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
36
Ottoman hocam çok iyi özetlemiş.
Snapdragon işlemcilerde hızlı şarj özelliği mevcut. Hızlı şarj esnasında işlemci kullanılır. O yüzden şarj esnasında hem daha çok ısınır hem de daha çok kasar telefon. Bu yüzden şarj esnasında mümkünse telefonla oynammak en doğrusu.
Hızlı şarj özelliği olamasa, bu kadar problem çıkmazdı. Şarj esnasında oyun oynamakla.
Birde en çok yanlış olan ise çok ısınan telefonu mermer, duvar, hatta buz dolabı :) gibi soğuk yerlere dayayıp soğutmak çok doğru değil. Ani soğumadan işlemci zarar görebilir.

Oyla:

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Arkadaşlar şarja takınca resimdeki taralı alan birden çok ısındı korktum telefonu kapattım kabloyu çıkardım soğuyunca tekrar şarja taktım. 10 sn içinde anormal bir şekilde gene aynı yer ısındı. Sonra fast boot yaptım
(power ve ses kısma tuşunda yapılan) tekrar şarja taktım gene ısındı bu sefer bekledim. Yaklaşık 2 dakika normalden fazla sıcaklık devam etti,10 dakika sonunda normale döndü telefonun diğer bölümleri ile aynı seviyeye geldi kapalı halindeki soğukluğa.

İlk defa başıma böyle bir şey geldi acaba sebebi ne olabilir ileride sorun çıkarır mı garantiye yollayayım mı?

Son iki gündür bir oyuna sarmıştım telefon şarjda iken oyun oynuyordum telefonu yoran bir oyundu onun ile ilgisi olabilir mi acaba? Bu olaylar yaşanırken telefon boşta idi şarj %40 civarlarında idi.
hızlı şarjın sürekli kullanılması taraftarı değilim misal olarak akşama kadar telefonu kullanmışsınız sarjınız iyice azalmıştır yatarken hızlı sarj a takıyorsunuz telefon zaten 1-2 saatte dolmuş oluyor geriye kalan sürelerde sarj ile bir işi yok tabi bu sürede telefon ısınıyor batarya da bir miktar ısınıyor bunun yerine aksamdan telefonu sarj a takıyorsanız 5v1amper bir sarj aleti ile sarj edin telefonun ve bataryasının ömrünü uzatmış olursunuz her gün sabaha kadar sarj da kalıyorsa telefon en uygun yöntem budur :) aceleniz varsa en az sürede en hızlı batarya doldurmanız gerekiyorsa hızlı şarjı kullanabilirsiniz

Oyla:
Üst Alt