Yardım Şarj Tüketimi Sorunu Masik X Rom

battle4victory

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
Öğrenci
Konular
7
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Masik X 3.2
Telefon Modeli
Redmi 5 Plus "vince"
Bootloader Kilidi
Açık
Evet arkadaşlar ben bir hafta önce Masik X rom kurdum. Rom güzel, sıkıntı veya engel olabilecek buglar yok ama şarj Global Stabile göre daha hızlı azalıyor. Bir tavsiyeniz var mı? Veya başka MIUI rom mu kullanmalıyım? AOSP kurmayı çok istiyorum ama onca uygulamayı tekrar kurma zahmeti bu isteğe ağır basıyor. Önereceğiniz romda özelleştirme olması çok iyi olur. Ve bu yeni gelen Game Turbo modu da kullanmayı istiyorum.
Teşekkürler.
AOSP kullanırsam RR veya Viper kullanacağım, şuanda telefondaki uygulamaları geri yüklemenin bir yolu var mı AOSP'ye?

Son düzenleme:

KaanR5+

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
7
uygulamaları yedekleyemezsin yani yedeklersin de pie a geçeceğin için düzgün çalışmaz. Aynı sorundan ben de muzdaribim başlarda şarj müthiş gidiyordu heh dedim sonunda en güzel miui romu buldum, 5 gün sonra falan kafayı yemeye başladı boşta çok şarj yiyordu. Aosp romların da hepsinde bildirim sorunu yaşıyorum ben de ne yapacağımı bilmiyorum.

Oyla:

battle4victory

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
Öğrenci
Konular
7
uygulamaları yedekleyemezsin yani yedeklersin de pie a geçeceğin için düzgün çalışmaz. Aynı sorundan ben de muzdaribim başlarda şarj müthiş gidiyordu heh dedim sonunda en güzel miui romu buldum, 5 gün sonra falan kafayı yemeye başladı boşta çok şarj yiyordu. Aosp romların da hepsinde bildirim sorunu yaşıyorum ben de ne yapacağımı bilmiyorum.
Bildirim sorunu derken hocam? Resurrection Remix'teyim bildirim sorunu gibi bir şey yaşamadım.
Uygulama yedeğini de Titanium Backup'tan aldım. Belleği fazla sömürmesi dışında bir problem yok.

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

battle4victory

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
Öğrenci
Konular
7
Aslında Pixel Experience veya ViperOS kullanmak lazım.

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

KaanR5+

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
7
valla ben de bilmiyorum denediğim tüm aosplarda böyle bi sorunum var yapılabilecek her şeyi yaptım hala düzelmedi. Viper çok bilinmediği için güncelleme almaz diye kaçındım. Pixel experiencede yeterince özelleştirme yok. Aospda en beğendiğim crdroid oldu şimdi xenon deneyeceğim tekrar bildirim sorunu alırsam revolution os denicem miui olarak

Oyla:
Üst Alt