Yardım Şarj Tüketimi Arttı

note10pro

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
selçuk
Cihazım
note 10 pro
Konular
2
Merhaba arkadaşlar son MIUI güncellemeden sonra telefonun şarjı daha hızlı bitiyor. Sorunu başka yaşayan var mı? Gözle görülür şekilde şarj daha hızlı tükeniyor.

Yusufblr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Begonia
Meslek
Öğrenci
Konular
47
Güncelleme ve Hard Reset sonrasında cihaz arka planda işlem yaptığı için ısınma , pil& performans sorunları olabilir. 2 hafta gibi bir sürede normal hâle dönüyor genellikle. %100 şarj edin kapanana kadar şarja takmayın. Kapandıktan sonra da hiç açmadan %100 yapın biraz işe yarayabilir. 🙂

brk_41

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Salih
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
10
Merhaba arkadaşlar son MIUI güncellemeden sonra telefonun şarjı daha hızlı bitiyor. Sorunu başka yaşayan var mı? Gözle görülür şekilde şarj daha hızlı tükeniyor.
Evet arkadaşım da var alır almaz. imei attırıp Eu Miui 13. yazılım yükledik.
Sıfır temiz kurulum yaptık. Android system %40 kadar şarj yiyebiliyor.
12 saat kullanım da 3 saat kadar anca ekran süresi veriyor.
Millet 7,8 saat ekran sürelerini nasıl alıyor anlamış değilim. Olmadı Miui 12.5 sürümüne gececegiz bi ara.

Berra Şevval Korkut

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Berra Şevval
Cihazım
Rn10 pro
Konular
23
Vowifi sekranizasyon yazici nfc blootoot otomatik başlayan uygulamarı kapatmaniz işe yaracaktır

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Evet arkadaşım da var alır almaz. imei attırıp Eu Miui 13. yazılım yükledik.
Sıfır temiz kurulum yaptık. Android system %40 kadar şarj yiyebiliyor.
12 saat kullanım da 3 saat kadar anca ekran süresi veriyor.
Millet 7,8 saat ekran sürelerini nasıl alıyor anlamış değilim. Olmadı Miui 12.5 sürümüne gececegiz bi ara.
Eu rom çöp endonezya ya da eea öneriyorum

brk_41

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Salih
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
10
Neden çöp ki. Endonezya olabilir belki Miui arama ve mesaj olduğu için. Eea olmaz.
Eu da Her zaman açık ekranı devamlı açık ayarlayabiliyoruz diye arkadaş vazgeçmek istemiyor. Yarın temiz kurulumla Eu 12.5.9.0 sürümüne düşüreceğim. biraz bunu kullansın bakalım Android sistem belası % 30-40 gibi şarj yiyecek mi. milletin pil tüketimine bakıyorum. Android sistem kimin de hiç yok bile. kimisinde de %5-6 gibi.
Siz de pil tüketiminde Android sistem var mı. bu cihazı mı kullanıyorsunuz?

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Neden çöp ki. Endonezya olabilir belki Miui arama ve mesaj olduğu için. Eea olmaz.
Eu da Her zaman açık ekranı devamlı açık ayarlayabiliyoruz diye arkadaş vazgeçmek istemiyor. Yarın temiz kurulumla Eu 12.5.9.0 sürümüne düşüreceğim. biraz bunu kullansın bakalım Android sistem belası % 30-40 gibi şarj yiyecek mi. milletin pil tüketimine bakıyorum. Android sistem kimin de hiç yok bile. kimisinde de %5-6 gibi.
Siz de pil tüketiminde Android sistem var mı. bu cihazı mı kullanıyorsunuz?
1 hafta kullandım ve global romlar gibi bir süre sonra toparlanmiyor onlara göre daha ağır ve sekiyordu bu arada temiz kurulumla geçmitim. Sırf arama kaydetme yok diye google uygulamaları çöp değil

Mrtayfreat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 6
Konular
65
brk_41, Hocam buradaki Miui Bloatware Kaldırma işlemlerini uygulayarak sistemdeki gereksiz ve normalde ihtiyacınız bile olmayacak Android ve Google uygulamalarını kaldırın.
Daha sonrasında TWRP den 2 wipe ( dalvik/ cache ) yapın.
Wipe işlemlerinden sonra Sistem Optimizasyonu konusundaki işlemleri uygulayın. En son ise telefonun şarjını kapanana kadar kullanın ve cihaz kapalıyken açmadan 100e kadar doldurun. Sistem ilk 10 dakika takılmalar yapabilir endişe etmeyin. En fazla 30dakika sonra herşey oturacak ve keyfini çıkarmaya başlayabileceksiniz. 😄
Bu işlemleri açıklayacak olursam da önce gereksiz uygulamaları kaldırıyoruz, ardından wipe yaparak cihazın eski uygulamalarının içinde bulunduğu optimizasyon ve önbellek dosyalarını siliyoruz, en son optimizasyonu son haline göre manuel bir şekilde yapıyoruz.
Ben 5 senelik Mi6 cihazımda bu işlemleri uyguluyorum cihaz resmen uçuyor.

Son düzenleme:

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
92
Xioami telefonlarda kullanabileceğiniz en iyi ve stabil rom china romdur ve eu rom bu romu temel alarak geliştirilen bir rom Google vb ekleniyor siz gelmişsiniz buna gotu diyorsunuz komik 🤣
Çinliler kendi yazılımını mi iyi yapar yoksa Endonezya'nın ki mi ?

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Xioami telefonlarda kullanabileceğiniz en iyi ve stabil rom china romdur ve eu rom bu romu temel alarak geliştirilen bir rom Google vb ekleniyor siz gelmişsiniz buna gotu diyorsunuz komik 🤣
Çinliler kendi yazılımını mi iyi yapar yoksa Endonezya'nın ki mi ?
Redmi note 10 pro sadece global bir model china romu yok 😄 bu nedenle eu ekibi global rom üzerinden modifiye yapıyor. Bir şey bilmeden burada atıp tutmayın lütfen 🙂

Üst Alt