Çözüldü Şarj Sorunu

Enes2103

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Poco F2 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
15
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 11.0.2
Telefon Modeli
Redmi 5 Plus
Bootloader Kilidi
Açık
Cihazım Redmi 5 Plus alalı 1.5-2 yıl oldu herhalde. 4-5 ay önce miui 11 güncellemesi geldi yapmadım sonra yok olmuştu bende internetten bulup yükledim 11.0.2 sürümünü. İlk başlarda 8 saat civarı ekran süresi alıyordum fakat yaklaşık son 1 aydır ekran süresi 4 saate falan düştü. Kullandığım temayı orjinaliyle değiştirdim düzelmedi. Ben miui 10 a tekrar düşürmeyi düşünüyorum başka ne yapabilirim? (Cihaz rootsuz)

Son düzenleme:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Cihazım Redmi 5 Plus alalı 1.5-2 yıl oldu herhalde. 4-5 ay önce miui 11 güncellemesi geldi yapmadım sonra yok olmuştu bende internetten bulup yükledim 11.0.2 sürümünü. İlk başlarda 8 saat civarı ekran süresi alıyordum fakat yaklaşık son 1 aydır ekran süresi 4 saate falan düştü. Kullandığım temayı orjinaliyle değiştirdim düzelmedi. Ben miui 10 a tekrar düşürmeyi düşünüyorum başka ne yapabilirim? (Cihaz rootsuz)

İmei işlemi yapılmadıysa Fabrika ayarlarına dönüş yapabilirsiniz.Cihazınız Mevcut romda sıfırlanmış olur.
Mıuı10 a dönmek için ise, Bootloader kilidinizi açtıktan sonra Mi flashtool ile fastboot rom flashlayabilirsiniz. Temiz kurulum yapmış olursunuz.
( Bu işlemler ile tüm verileriniz sıfırlanır, yedeklerinizi aldığınızdan emin olunuz.)

Oyla:

Enes2103

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Poco F2 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
15
İmei işlemi yapılmadıysa Fabrika ayarlarına dönüş yapabilirsiniz.Cihazınız Mevcut romda sıfırlanmış olur.
Mıuı10 a dönmek için ise, Bootloader kilidinizi açtıktan sonra Mi flashtool ile fastboot rom flashlayabilirsiniz. Temiz kurulum yapmış olursunuz.
( Bu işlemler ile tüm verileriniz sıfırlanır, yedeklerinizi aldığınızdan emin olunuz.)
Ben miui 11 e geçerken ayarlardan güncelleme ordan klasör seçe bastım ve miui 11 i yükledim aynı şekilde miui 10 a çeviremezmiyim sofırlamak istemiyorum çünkü bir oyunum var yedeğini alamazsam emeğim çok buluta kaydetmiyor düzgün yedekleme programı da bulamadım

Oyla:

gokhan534

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
root atmak
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
18
Ben miui 11 e geçerken ayarlardan güncelleme ordan klasör seçe bastım ve miui 11 i yükledim aynı şekilde miui 10 a çeviremezmiyim sofırlamak istemiyorum çünkü bir oyunum var yedeğini alamazsam emeğim çok buluta kaydetmiyor düzgün yedekleme programı da bulamadım
Maalesef öyle olmuyor

Oyla:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618

Maalesef geçiş yapamazsınız.

Oyla:

Enes2103

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Poco F2 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
15
Maalesef geçiş yapamazsınız.

İkinize de teşekkür ederim yarın o zaman bir şekilde yedekleyip birşeyler deneyeceğim.

Oyla:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Oyla:

Enes2103

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Poco F2 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
15
Rica ederiz hocam.
İşlemleri mutlaka adım ilerleyerek uygulayınız.
Birkaç uygulama sildim biraz ayar yaptım ve ekran süremi 6.30 saate kadar yükselttim. Yeterli değil ama miui 10'a dönmekten vazgeçtim. Android 9'a yükseltsem daha mı işe yarar sizce? Veya başka ne yapılabilir? (garantisinin bitmesine 1 ay civarı kalmış haliyle bitmeden rootda atmak istemiyorum)

Oyla:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Birkaç uygulama sildim biraz ayar yaptım ve ekran süremi 6.30 saate kadar yükselttim. Yeterli değil ama miui 10'a dönmekten vazgeçtim. Android 9'a yükseltsem daha mı işe yarar sizce? Veya başka ne yapılabilir? (garantisinin bitmesine 1 ay civarı kalmış haliyle bitmeden rootda atmak istemiyorum)

Cihazınız için Android 9 güncellemesi yayınlanmadı hocam.
Root atmanıza da gerek yok?Cihazı sıfırlayarak denemekten veya Fastboot rom ile temiz kurulum yaparak mıuı10 geçiş yapmaktan başka bir alternatif gelmiyor aklıma hocam.
Keza cihazınızın batarya sağlığıda kullanmış olduğunuz sürede düşmüş ve bu nedenle sürelerin kısalma durumu ortaya çıkmış olabilir.

Oyla:

Enes2103

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Poco F2 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
15
Fastboot rom nedir? miui 11 in şarj yönünden en iyi romu hangisidir veya bide bu sitedeki romların hepsi bu cihazda çalışır mı?

Oyla:
Üst Alt