Yardım Şarj sorunu

mertayfa61

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
..
Cihazım
Mi 8
Konular
8
Yeni güncelleme sonrası %50 de bıraktığım telefon kendi kendine dururken bir kaç saat içinde şarjı bitmiş. Bu sorun sadece bende mi var?

TheRick

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Özcan
Cihazım
Mi 8
Konular
5
Öyle olmaması lazım. Normalde bıraktığında gene bir %4 yada %5 gider ama tamamen bitmez. Ben %50 de bıraksam 24 saat sonra bile anca biter. Bitmez bile. Sen bir telefonu sıfırla. Güneşte dışarıda telefonla çok oynama. Batarya ölür. Telefon ısınınca işiniz yoksa ellemeyin soğusun cebinizde. Sıfırlama düzeltmese senin batarya değişecek demektir.

Oyla:

gaddar969

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Android
Cihazım
Xioami mi8
Konular
1
Böyle Bir Sorunla Karşılaşmadım Bataryada Sorun Olabilir.

Oyla:

MetinS

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Metin
Cihazım
Mi 8 64Gb Siyah
Konular
8
Yeni güncellemeden kastınız 9.8.9 ise ben de sizin kadar olmasa da şarj konusundan vb sebeplerden dolayı 9.8.8'e geri döndüm. Ayrıca bataryada sorun var demek için aynı sorunu sürekli yapması lazım. Pil tüketim istatistiğine baktınız mı orada durum nedir?

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Jeansque

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Selami
Cihazım
xiaomi mi 8
Konular
8
Okuduğum habere göre ciddi bir sorun ile karşı karşıyayız

Geçtiğimiz günlerde güncelleme alan Google Play Hizmetleri uygulamasında bulunan bir hata telefonların boştayken bile pillerinin bitmesine neden oluyor.

Android işletim sistemini kullanan akıllı telefon sahipleri, yüklü uygulamalarını görüntülediklerinde "Google Play Hizmetleri" isminde bir uygulamanın yüklü olduğunu görürler. Bu uygulama, Google'ın kullanıcılara sunduğu gerek uygulamaların güncellenebilmesi gerekse telefonun rahat çalışabilmesini sağlıyor.

Google'ın bu uygulama için sunmuş olduğu son güncellemenin, uygulamanın çok ciddi bir oranda batarya tüketmesine neden olduğu ortaya çıktı. Eğer sizlerde son dönemlerde şarjınızın çok çabuk bittiğini düşünüyorsanız, sorun bu uygulamadan kaynaklanıyor olabilir.

Google'ın kullanıcıların hizmetine sunduğu Google Play Hizmetleri uygulamasının son sürümü olan 18.3.82'de yaşanan bu sorunun neden kaynaklandığı henüz bilinmiyor ancak buna rağmen kullanıcılar, telefonları boştayken bile pillerinin çok hızlı bir şekilde bittiğini ifade ediyorlar.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

mertayfa61

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
..
Cihazım
Mi 8
Konular
8
Sorunu sadece 1 kere yaşadım tekrar şarj edip sabaha kadar bıraktığım da yine 3 5 arası bir düşüş oldu. Güneşte kalmıştı telefon sebebi o olabilir mi emin olamadım fakat şarj grafiğine baktığım da direkt olarak bir düşüş vardı.

Oyla:
Üst Alt