Yardım Şarj sorunu

Y.emreugurlu

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
yunus
Cihazım
Mi6
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 10.0
Telefon Modeli
Mi6
Bootloader Kilidi
Kapalı
Merhaba

Yaklaşık 1 yıldır mi6 kullanıyorum ancak telefon son 3 4 aydır çok ama çok geç şarj oluyor. Tam dolum yaklaşık 5 buçuk saat gerekiyor. MIUI global 10.0 kullanıyorum ve telefonu ilk aldığımda varolan hızlı şarj özelliği artık yok telefonu fabrika ayarlarına sifirladim ama duzelmedi abimde mi5 var ampere diye bı program indirdim yurtdışı bağlantılı form uygulamasından bu program üzerinden kontrol etmem gerektiği söylendi. Abimin telefonu 1200 MA gösterirken benim telefon 450 MA yi geçmiyor bı fikri olan veya daha önce bu sorunla karşılaşan çözen biri varsa yardımcı olabilir mi ?

serdar48

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Mi Note 3
Konular
6
Merhaba

Yaklaşık 1 yıldır mi6 kullanıyorum ancak telefon son 3 4 aydır çok ama çok geç şarj oluyor. Tam dolum yaklaşık 5 buçuk saat gerekiyor. MIUI global 10.0 kullanıyorum ve telefonu ilk aldığımda varolan hızlı şarj özelliği artık yok telefonu fabrika ayarlarına sifirladim ama duzelmedi abimde mi5 var ampere diye bı program indirdim yurtdışı bağlantılı form uygulamasından bu program üzerinden kontrol etmem gerektiği söylendi. Abimin telefonu 1200 MA gösterirken benim telefon 450 MA yi geçmiyor bı fikri olan veya daha önce bu sorunla karşılaşan çözen biri varsa yardımcı olabilir mi ?

Şarj cihazı veya kablosu değiştirilecek.

Oyla:

Superkahrmn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi Mi Note3
Konular
40
Merhaba, cihazınız daha 1 yıllık olduğu için pilinizin ömrünü tamamladığını düşünmüyorum.
Şarj sorununa etki edecek sınırlı etken mevcut.
Şarj kablosu ya da adaptörüyle ilgili sorunlar olabilir, şarj girişinizde teknik bir arıza ya da toz kıl tüy gibi şarj verimini etkileyecek iletimi azaltacak engeller olabilir.
Hangi etkenin bu soruna yol açtığını tek tek deneyerek bulmanız gerekecek.

Oyla:
Üst Alt