Yardım Şarj Sırasında Isınma

Mahmut Koçyiğit

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi MI 8 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
32
Telefonu alalı henüz 1 ay bile olmadı. Dönüştürücü ile şarja takıyorum. Batarya sağlığı içinde %10 altına düşünce şarja takıp %100 de şarjdan alıyorum. Kesinlikle kendi şarjından başka şarj aleti kullanmıyorum. Ama telefonu şarj ederken elle baya hissedilir derecede ısınma meydana geliyor ve şarj adaptörüde aynı şekilde ısınıyor. Nedeni nedir?

Mmseg

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 5
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Isınma konusunu bilemeyeceğim ama batarya sağlığı için %20-%80 arası en sağlıklıdır. "Dolmadan çıkarmayım" düşüncesi de yanlıştır. İstediğiniz zaman takıp çıkarabilirsiniz

Oyla:

Mahmut Koçyiğit

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi MI 8 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
32
Isınma konusunu bilemeyeceğim ama batarya sağlığı için %20-%80 arası en sağlıklıdır. "Dolmadan çıkarmayım" düşüncesi de yanlıştır. İstediğiniz zaman takıp çıkarabilirsiniz
Tamamdır bundan sonra dediğiniz gibi yapayım hocam. Ama ısınma sorunu sizde de meydana geliyor mu?

Oyla:

Mmseg

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 5
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Tamamdır bundan sonra dediğiniz gibi yapayım hocam. Ama ısınma sorunu sizde de meydana geliyor mu?
Çok dikkat etmedim ama bazen redmi note 5in ısındığını hissediyorum. Cpuz uygulamasından ısıyı kontrol ettiğinizde 42-45 dereceleri geçmiyorsa sorun yoktur diye düşünüyorum.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-03-25-23-14-26-285_com.cpuid.cpu_z.png
    Screenshot_2019-03-25-23-14-26-285_com.cpuid.cpu_z.png
    193,6 KB · Görüntüleme: 12
Oyla:

Mahmut Koçyiğit

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi MI 8 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
32
Oyla:

oguzhan0834

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
oğuzhan
Konular
1
taktığın prize ve özellikle dönüştürücüye dikkat et, daha önce çok dandik bir dönüştürücüyle prize taktım ve telefon saniyeler içinde ateş gibi oldu hemen çıkardım. Bence bunlardan kaynaklanıyor olabilir.

Oyla:

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Şarjda kaç derece olduğunu da yazsaydınız keşke ona göre daha iyi yardımcı olalım

Oyla:

rudeboytr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Xiaomi Mi 8 SE
Konular
1
Telefonu alalı henüz 1 ay bile olmadı. Dönüştürücü ile şarja takıyorum. Batarya sağlığı içinde %10 altına düşünce şarja takıp %100 de şarjdan alıyorum. Kesinlikle kendi şarjından başka şarj aleti kullanmıyorum. Ama telefonu şarj ederken elle baya hissedilir derecede ısınma meydana geliyor ve şarj adaptörüde aynı şekilde ısınıyor. Nedeni nedir?
kendi sarj aleti kullanılıyorsa bu sarj qc3 yani hızlı sarj destekli dolayısı ile ısınması normal. yanlış olmasın ama %70den sonra sarj yavaşlar ve ısınma geçer.

Oyla:

Mahmut Koçyiğit

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi MI 8 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
32
taktığın prize ve özellikle dönüştürücüye dikkat et, daha önce çok dandik bir dönüştürücüyle prize taktım ve telefon saniyeler içinde ateş gibi oldu hemen çıkardım. Bence bunlardan kaynaklanıyor olabilir.
Tamamdır hocam. Teşekkürler.
Şarjda kaç derece olduğunu da yazsaydınız keşke ona göre daha iyi yardımcı olalım
Tam olarak ona bakmadım ama elle hissedilen baya iyi sıcaklığa ulaşıyor.
kendi sarj aleti kullanılıyorsa bu sarj qc3 yani hızlı sarj destekli dolayısı ile ısınması normal. yanlış olmasın ama %70den sonra sarj yavaşlar ve ısınma geçer.
Teşekkürler hocam.

Oyla:
Üst Alt