Yardım Şarj hızlı gidiyor.

ByPranga

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
3
Arkadaşlar telefonda MIUI Global 13.0.1 yüklü Android sürüm olarak ise 12 SKQ yüklü şarj hızlı gidiyor. Çözümü olan veya daha önce deneyen arkadaşlar var mı?
İlk sefer yazılım atacağım poco ya en son attığım zamanlar s3 mini idi. :)

POVAC

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertaç
Cihazım
Iphone 7 Plus
Konular
24
Ben telefonları hiçbir zaman güncellemiyorum. Çünkü yazılım güncellemesi aldıkça telefon yavaşlıyor eski performansı vermiyor.İşin garip yanı güncelledikten sonra fabrika ayarlarına dönsen bile yazılım güncellemeden sonra gelen yavaşlamalar devam ediyor.

ByPranga

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben telefonları hiçbir zaman güncellemiyorum. Çünkü yazılım güncellemesi aldıkça telefon yavaşlıyor eski performansı vermiyor.İşin garip yanı güncelledikten sonra fabrika ayarlarına dönsen bile yazılım güncellemeden sonra gelen yavaşlamalar devam ediyor.
Teşekkürler ama telefonu yeni aldım 1 hafta etmedi ikinci el olarak o yüzden sormak istedim. 4 sene yakındır Android kullanmadım o yüzden sormak istedim. Hangisine dönmek mantıklı olur diye.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
X3 Nfc giriş segment bir telefon gayet doğaldır
Poco modeller için

M Serisi : Giriş
X Serisi : Orta
X Pro Serisi : Orta Üst
F Serisi : Amiral Gemisi

gibi bir sınıflandırma yapılabilir ama özellikle X ve X Pro serileri kendilerinden bir üst sınıfa ait cihazların özelliklerini gösterir.

ByPranga

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
3
Poco modeller için

M Serisi : Giriş
X Serisi : Orta
X Pro Serisi : Orta Üst
F Serisi : Amiral Gemisi

gibi bir sınıflandırma yapılabilir ama özellikle X ve X Pro serileri kendilerinden bir üst sınıfa ait cihazların özelliklerini gösterir.
Benim sorunuma bir çözüm değil ? Ben çözüm arıyorum şuan ?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Benim sorunuma bir çözüm değil ? Ben çözüm arıyorum şuan ?
Ben de sizin mesajınızı değil hatalı bilgi içeren mesajı alıntılayarak cevaplamıştım zaten. Yani cevap size değildi.

Sizin sorunuza cevap verebilmek için pil kullanımı alanından detaylı pil kullanımı istatistiklerine ait ekran görüntülerini paylaşmanız gerekli. "Şarj az gidiyor" cümlesi ile yapılabilecek yönlendirmeler ve düzltmeler eksik veya hatalı olabilir. Bu nedenle size özel cevap yazmamıştım.

Ancak yazılım atmak istediğinizi belirtmişsiniz. X3 kullanıcısı pek çok arkadaşımızın tavsiyesi Endonezya rom oluyor. Hem batarya hem de performans açısından tatmin edici olduğu belirtiliyor. Cihazınızı ikinci el aldığınızda göre diğer yöntemlerle değil fastboot üzerinden mi flash ile temiz kurulum yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

ByPranga

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
3
Ben de sizin mesajınızı değil hatalı bilgi içeren mesajı alıntılayarak cevaplamıştım zaten. Yani cevap size değildi.

Sizin sorunuza cevap verebilmek için pil kullanımı alanından detaylı pil kullanımı istatistiklerine ait ekran görüntülerini paylaşmanız gerekli. "Şarj az gidiyor" cümlesi ile yapılabilecek yönlendirmeler ve düzltmeler eksik veya hatalı olabilir. Bu nedenle size özel cevap yazmamıştım.

Ancak yazılım atmak istediğinizi belirtmişsiniz. X3 kullanıcısı pek çok arkadaşımızın tavsiyesi Endonezya rom oluyor. Hem batarya hem de performans açısından tatmin edici olduğu belirtiliyor. Cihazınızı ikinci el aldığınızda göre diğer yöntemlerle değil fastboot üzerinden mi flash ile temiz kurulum yapmanız daha sağlıklı olacaktır.
En kısa zaman da Endonezya denerim. Sabitlenmiş mesaj olarak bir tane var deneyeceğim. Öncelikle nasıl yapıldığını öğreneyim ondan sonra gene deneyeceğim teşekkürler bilginiz için.

slymnguner

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
süleyman
Cihazım
poco x3
Konular
1
Sorununun çözümü bl kilidini açıp eski surume donmek bende x3 nfc kullanmaktayim bütün stock romlari denedim ve android 10 romlar en iyi performans veriyor a10 arasında ise endoneya 12.0.7 akici ve stabil 12.0.3 sarj konusunda daha iyi ama küçük sorunlari var ben onun icin 12.0.7 kullaniyorun ortalama oyunsuz 10 saat ekran suresi ve cahaz nerdeyse 2 yillik a11 ortalama 8 saat a 12 de ise ortalama 6 saat ekran süresi butun sürümleri 1 ay kullandim en iyi Endonezya birde sunu unutma rom kurduktan sonra en az 1 hafta kullanmalisin bataryanın öyle tam performansı ortaya cikiyor bunun bi sebebi var ama cevabi uzun romu kur kullan bi sure sonra begenmezsen silersin kolay gelsin

ByPranga

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
3
Sorununun çözümü bl kilidini açıp eski surume donmek bende x3 nfc kullanmaktayim bütün stock romlari denedim ve android 10 romlar en iyi performans veriyor a10 arasında ise endoneya 12.0.7 akici ve stabil 12.0.3 sarj konusunda daha iyi ama küçük sorunlari var ben onun icin 12.0.7 kullaniyorun ortalama oyunsuz 10 saat ekran suresi ve cahaz nerdeyse 2 yillik a11 ortalama 8 saat a 12 de ise ortalama 6 saat ekran süresi butun sürümleri 1 ay kullandim en iyi Endonezya birde sunu unutma rom kurduktan sonra en az 1 hafta kullanmalisin bataryanın öyle tam performansı ortaya cikiyor bunun bi sebebi var ama cevabi uzun romu kur kullan bi sure sonra begenmezsen silersin kolay gelsin
O zaman Endonezya 12.0.7 en kısa zaman da test edip size bilgi vereceğim. Evet yükledikten sonra biraz zaman gerekiyor. Batarya oturması için çoğunlukla 1 hafta vs diyorlar zaten. Onun farkındayım en kısa zaman da deneyeceğim. Tam bir araştırma yapıp telefon yurt dışı imei vs gitmesin diye. Teşekkürler gene.

Üst Alt