Çözüldü Şarj Dolum Süresi

Anaconda1725

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi Mi Max 2
Konular
14
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 9.6
Telefon Modeli
Xiaomi Mi Max 2
Bootloader Kilidi
Kapalı
Arkadaşlar 1 yılı aşkın süredir Xiaomi Mi Max 2 kullanıyorum. Normalde şarj dolum süresi 2 saat 30 dk civarındaydı. Son 1-2 haftadır bazen 4 küsür saat bazen de 7 küsür saat olarak gösteriyor ve gerçekten de o sürede dolum yapıyor. Sorun sizce ne kaynaklı? Yardımlarınızı bekliyorum.

kerimergin345

Max2 Ayrıcalıktır
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Kerim
Cihazım
Mi Max2
Konular
5
hocam bende aynı cihazı kullanıyorum ama bende öyle bir sorun yok greeshan repack 8.9.20 kullanıyorum ve ortalama 2.20-2.30 dk civarinda dolduruyor büyük ihtimal ile sizinki güncellemeden dolayıdır geçme şansınız varsa global beta geçin sorunun düzeldiğini görüceksiniz.

Oyla:

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Arkadaşlar 1 yılı aşkın süredir Xiaomi Mi Max 2 kullanıyorum. Normalde şarj dolum süresi 2 saat 30 dk civarındaydı. Son 1-2 haftadır bazen 4 küsür saat bazen de 7 küsür saat olarak gösteriyor ve gerçekten de o sürede dolum yapıyor. Sorun sizce ne kaynaklı? Yardımlarınızı bekliyorum.
Güncelleme kaynaklı olması çok zayıf ihtimal. Cihazının Quick sarj 3.0 destekli. Ya şarj cihazınız ya da kablonuzun bu özelliğini kaybetmiş olma ihtimali yüksek. Bildirim çubuğunda hızlı şarj simgesi çıkmıyorsa cihazınız hızlı şarj olmuyor demektir bu da şarj olma süresini uzatır

Oyla:

Kokomo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
2

Son 1 haftadır birçok Redmi Note 4 ve 4x kullanıcıları benzer şarj ve pil sorunu yaşadı. Sorun DUO uygulamasının güncellemesi kaynaklıymış. Duo Güncellemesini kaldırınca gerçektende sorun bitti. Sizin telefon ve ROM'da da aynı sorun olabilir, bir deneyin isterseniz. Bir zararı yok, sadece DUO uygulamasının güncellemesini kaldıracaksınız.

Oyla:

Anaconda1725

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi Mi Max 2
Konular
14
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam bende aynı cihazı kullanıyorum ama bende öyle bir sorun yok greeshan repack 8.9.20 kullanıyorum ve ortalama 2.20-2.30 dk civarinda dolduruyor büyük ihtimal ile sizinki güncellemeden dolayıdır geçme şansınız varsa global beta geçin sorunun düzeldiğini görüceksiniz.
Kardeş valla dediğinden pek bişey anlamadım
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Güncelleme kaynaklı olması çok zayıf ihtimal. Cihazının Quick sarj 3.0 destekli. Ya şarj cihazınız ya da kablonuzun bu özelliğini kaybetmiş olma ihtimali yüksek. Bildirim çubuğunda hızlı şarj simgesi çıkmıyorsa cihazınız hızlı şarj olmuyor demektir bu da şarj olma süresini uzatır
Kardeşim şimşek işareti var. Daha öncede o işaret vardı. 3 amperli şarj aleti bulamadım yurt içinde nette. Var mı bildiğiniz bir sitede. Qualcomm Quick Charge 3 destekli ve 3 amperli

Son 1 haftadır birçok Redmi Note 4 ve 4x kullanıcıları benzer şarj ve pil sorunu yaşadı. Sorun DUO uygulamasının güncellemesi kaynaklıymış. Duo Güncellemesini kaldırınca gerçektende sorun bitti. Sizin telefon ve ROM'da da aynı sorun olabilir, bir deneyin isterseniz. Bir zararı yok, sadece DUO uygulamasının güncellemesini kaldıracaksınız.
Kardeşim nasıl kaldırılıyor güncelleme anlatır mısın deneyeyim

Son düzenleme:
Oyla:

Kokomo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
2
Kardeş valla dediğinden pek bişey anlamadım

Kardeşim şimşek işareti var. Daha öncede o işaret vardı. 3 amperli şarj aleti bulamadım yurt içinde nette. Var mı bildiğiniz bir sitede. Qualcomm Quick Charge 3 destekli ve 3 amperli

Kardeşim nasıl kaldırılıyor güncelleme anlatır mısın deneyeyim

Yardım - Telefonumun Pili birdenbire azalmaya başladı !

Oyla:

Anaconda1725

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi Mi Max 2
Konular
14
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Duo uygulamasının güncellemesi kaldırılmıyor bende ekran bu
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Benim problem duo uygulaması ile alakalı değil. Ben o programı zaten hiç güncellemedim. Bugün başka bir quick charge 3.0 3 amperli adaptörle denedim, kabloyu değiştirdim ne yaptımsa olmadı. Şaej dolum süresi yaklaşık 2 katı süreye çıktı. Hala yardımlarınızı bekliyorum

Son düzenleme:
Oyla:

Anaconda1725

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi Mi Max 2
Konular