Soru Şarj aletinin orjinal olup olmadığını nasıl anlayabilirim ?

Misantropisk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Note 9 pro
Konular
71
Yeni poco X3 NFC aldım ancak şarj aleti yoktu. Telefoncu bi kaç gün içinde gelecek şarj aletleri dedi. Açıkçası biraz güvensizim şarj aletnde söz konusu Mi ise. Araştırdım çok fazla sahte şarj cihazı var. Kutusuz aldığım için bilmiyorum ama videolara baktığımda başlıklarının içi turuncu sanırım orjinal kutudan çıkan 33w nfc kablo ve adaptörlerin. Telefoncu bana şarj aleti verdiğinde ben orjinal olup olmadığını nasıl anlayabilirim ? + satın aldığım ürünün X3 NFC ye uygun olup olmadığını nasıl öğrenebilirim ? Cevaplar için şimdiden teşekkürler herkese.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
9
Orjinal şarj aleti bağladığında turbo şarj yazısı gelecektir ve 1 saat gibi sürede %100 şarj olur. 33W şarj aleti piyasada çokça var çakması geleceğini sanmam.

Enesim880

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Redmi K30 Pro
Konular
6
Başlığının ağırlığından (hafif hissiyatı verirse sahte oluyor) ve başlığın giriş çıkış yazılarının olduğu yer düzgün şekilde baskılı değilse(biraz bile bulanıklık varsa) sahte oluyor hocam

Anladığım kadarıyla anlatmaya çalıştım umarım yararı olur hocam

Misantropisk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
Note 9 pro
Konular
71
Orjinal şarj aleti bağladığında turbo şarj yazısı gelecektir ve 1 saat gibi sürede %100 şarj olur. 33W şarj aleti piyasada çokça var çakması geleceğini sanmam.
Hazır sizi bulmuşken bir soru sormamda sakınca yoktur umarım. 18w ile ne kadar bir sürede 5150 idi sanırım bataryayı şarj ederiz üstad ? Yani hiç bir yerde bulamadım. Teşekkürler. O telefoncunun kardeşime verdiği 18w ile şarj ettim(redmi 9s için vermişti) yaklaşık yüzde 7 den yüzde 100 e 2 saat 25 dakika civarı şarj etti benim cihazı.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Başlığının ağırlığından (hafif hissiyatı verirse sahte oluyor) ve başlığın giriş çıkış yazılarının olduğu yer düzgün şekilde baskılı değilse(biraz bile bulanıklık varsa) sahte oluyor hocam

Anladığım kadarıyla anlatmaya çalıştım umarım yararı olur hocam
Evet hocam kesinlikle dikkat edeceğim. Teşekkürler. Bi yerde gördüm Mi yazısı tam koyu renkli değilse falan deniyordu. Ancak tam koyu olmayıp orjinal olanlar var beynim yandı haha

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
9
Hazır sizi bulmuşken bir soru sormamda sakınca yoktur umarım. 18w ile ne kadar bir sürede 5150 idi sanırım bataryayı şarj ederiz üstad ? Yani hiç bir yerde bulamadım. Teşekkürler.
18w epey uzun sürer doğrusu 2 saati geçer. POCO X3 NFC 33w şarj aletiyle gelir zaten.

Üst Alt